Multi Commander - Darmowy menadżer plików

Multi Commander to całkowicie bezpłatne profesjonalne narzędzie do zarządzania folderami i plikami na dysku komputera. Program działa tak samo i posiada dokładnie takie same funkcje co płatny Total Commander. Za pośrednictwem aplikacji można kopiować, usuwać, przenosić i modyfikować ukryte pliki czy wysłać dane na serwer przez FTP.

Dla ułatwienia obsługi program odróżnia rodzaje plików graficznych, muzycznych, skompresowanych archiwerami, filmy czy pliki systemowe DLL i Exe. Po za tym posiada wbudowane wtyczki kalkulatora, notatnika, programu do kompresji, menadżera plików, zdalną obsługę FTP, podglądu podziału partycji dysków wewnętrznych i zewnętrznych, edytor danych w locie i szereg innych ciekawych wtyczek.

Multi Commander v5.1

Obsługa programu jest podobna jak w Total Commanderze. Interfejs składa się z dwóch bliźniaczych paneli, na których wyświetlane są pliki znajdujące się na różnych dyskach. Operacje przenoszenia czy kopiowania są bardzo proste, można to zrobić za pomocą metody złap i puść lub przy pomocy pluginu transferu. Żeby wysłać dane z dysku komputera na serwer zewnętrzny, należy skonfigurować połączenie FTP podając adres hosta, hasło i port oraz w niektórych przypadkach odblokować aplikację i port w firewallu.

Multi Commander

Do najważniejszych funkcji Multi Commandera zaliczamy: możliwość przeglądania plików heksowych i binarnych w formacie Unicode, UTF-8 i ASCII, masową zmianę wszystkich plików w jednym czasie, zbieranie informacji o pliku filmowym z bazy IMDB, konwertowanie plików graficznych, obsługę plików RAR, TAR, GZ , 7ZIP i ZIP, funkcję buforowania pozwalającą przyspieszać operacje wykonywane na plikach i wiele innych świetnych funkcji.

Pobierz program: Multi Commander http://multicommander.com/downloads

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish