Ubuntu 15.04 finalna wersja gotowa do pobrania

Dodane przez kair4 - czw., 04/23/2015 - 22:43
Ubuntu 15

Dziś udostępniono najnowsze wydanie znanej dystrybucji Linuksa Ubuntu 15.04 o wdzięcznej nazwie kodowej Vivid Vervet (Koczkodan tumbili). W nowym Ubuntu ulepszono instalator systemu, za pomocą którego użytkownicy będą mogli szybciej zainstalować system na dysku i zajmie nieco ponad 5 GB przestrzeni.

Ponadto zaktualizowano i poprawiono wcześniejsze błędy menedżera okien Compiz 0.9.12, jakie często pojawiały się na komputerach z kartami graficznymi nVidiia. Ulepszono obsługę GTK Window Decorator, dodano Linux w wersji 3.19 oraz wyposażono w nowy pakiet sterowników do kart graficznych Radeon oraz sterownik blk-mq, który zwiększa wydajność dysków SSD.

Ubuntu Vivid Vervet

W Ubuntu 15.04 zaktualizowano podstawowe oprogramowanie

  1. Środowisko graficzne UNITY do wersji 7.3
  2. Firefox  do wersji 36,
  3. Chromium do 41
  4. Pakiet biurowy Libre Office w wersji 4.4.1.

Na niektórych forach nie brakuje też słów krytyki, że w nowym wydaniu Ubuntu Vivid Vervet nie zmieniono niczego poza kilkoma tapetami i drobnymi aktualizacjami oprogramowania z poprawkami.

No cóż każdy ma prawo do komentowania, jednak warto wspomnieć, że praca jaką włożył zespół Marka Shuttlewortha z Canonical, wniosła do społeczności wolnego oprogramowania ogromny postęp. Dając ludzkości fantastyczny w pełni darmowy system operacyjny, którego nie powstydziłby się nawet Microsoft.

Pobierz obrazy ISO nowej wersji dystrybucji z oficjalnej strony Canonical.

Zobacz film z prezentacją Ubuntu 15.04 Vivid Vervet

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish