Nowoczesny wydruk w domu i w biurze

drukowanie dokumentow

W dzisiejszych czasach zakup specjalistycznych urządzeń potrzebnych do każdego biura, a także na użytek domowy, nie wiąże się już z tak dużymi kosztami jak niegdyś. Ceny urządzeń drukujących, które stały się też niezbędne wielu prywatnym użytkownikom, znacznie spadły. Jest to związane niewątpliwie z gwałtownym rozwojem technologii i zwiększonym zapotrzebowaniem na tego typu maszyn.

Coraz większą popularnością cieszą się drukarki laserowe i często są one wybierane także przez użytkowników szukających urządzenia, które będzie działać wydajnie w warunkach domowych. Zwłaszcza, jeśli zależy im głównie na czarno-białym wydruku.

Monochromatyczne drukarki, w których zastosowano laser, największym jednak powodzeniem cieszą się w biurach, bo właśnie tam czarno-biały wydruk najczęściej w zupełności wystarcza. Jeśli myślimy jednak o wydruku kolorowym, to trzeba liczyć się z dość sporymi kosztami związanymi z zakupem czterech różnych tonerów, koniecznych do zastosowania tym przypadku.

Ceny kolorowych drukarek laserowych rozpoczynają się od kwoty około 500 zł. Drukarka laserowa monochromatyczna jest nieco tańsza, jednak w momencie, gdy skończy się toner startowy, trzeba kupić nowy, a jest to koszt rzędu 200 zł. Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z zamienników, jednak przed zakupem konkretnego urządzenia warto zorientować się, czy do tego modelu nie jest potrzebny oryginalny toner.

Drukarki laserowe działają na zasadzie przybliżonej do działania kserokopiarek. Trzeba wiedzieć, że proces drukowania na papierze przebiega inaczej w drukarkach laserowych monochromatycznych, niż w przypadku drukarek kolorowych. Wszystkie barwy składowe w tych drugich są drukowane przy wykorzystaniu tonerów.

Gdy drukarka jest jednobębnowa, to proces pracy urządzenia jest dłuższy i bardziej skomplikowany - przy tym zużywa się ono szybciej, niż drukarka z czterema bębnami, czyli jednoprzebiegowa. Istotne dla użytkowników jest także to, że w przypadku drukowania przy wykorzystaniu drukarek laserowych, nie trzeba inwestować w wysokiej jakości papier, ponieważ jakość wydruku nawet na standardowym papierze jest bardzo dobra.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish