Z tabletem za pan brat – o czym pamiętać przy użytkowaniu

Dodane przez kair4 - ndz., 09/30/2018 - 23:12
obslugiwanie tabletu

Tablety to już w coraz mniejszym stopniu gadżety, bo ich ceny maleją niemal proporcjonalnie to pojawienia się ich nowych generacji, dzięki czemu na posiadanie urządzeń może sobie pozwolić niemal każdy. Pokolenie Y wychowane z tabletem czy smartfonem w dłoni, zna reguły, które się wiążą z jego użytkowaniem. Co jednak, jeśli tablet trafi w ręce osoby, która wcześniej nie miała do czynienia z urządzeniem? O czym warto pamiętać?

1.Wybierz odpowiednie etui. Tablet to urządzenie wrażliwe na wstrząsy i podatne na uszkodzenia mechaniczne. Ekran aż się prosi o porysowanie czy, co gorsza pęknięcie. Dlatego urządzenie najlepiej transportować w etui. Zawsze i bezwzględnie. Wyboru pokrowca należy poczynić najlepiej jeszcze tego samego dnia, w którym zakupiłeś tablet.

Zwróć uwagę na rozmiar etui, ale też na to, w jaki sposób będzie chroniło ekran. Niemniej ważny jest sposób zamknięcia – na zatrzask, magnes, guzik czy zamek błyskawiczny. Nie oszczędzaj, skoro na urządzenie wydałeś kilkaset złotych, na jego pokrowiec przeznacz 10% jego wartości.

2.Pamiętaj o ładowaniu. Tablety mają podobną wadę, co smartfony. Czas ich pracy jesr ograniczony pojemnością baterii. W lepszych urządzeniach może wynieść 12 godzin przy intensywnej pracy, w gorszych 4-5. Jeśli więc wybierasz się w podróż pociągiem, a pasek baterii wskazuje, że urządzenie zaraz się wyczerpie, pamiętaj o ładowarce (o ile będzie ją gdzie podłączyć) albo powerbanku. Pamiętaj też, że wiele jednocześnie działających aplikacji powoduje szybsze wyczerpywanie baterii. Podobnie, jak włączony tryb transmisji danych czy WIFI. Jeśli więc masz zamiar wyłącznie czytać, powyłączaj zbędne procesy.

3.Nie przesadzaj z aplikacjami. Może się to wydawać dziwne, zwłaszcza, że tablety mają sporą pojemność, ale z aplikacjami nie warto przesadzać. Instalowanie trzech od pogody, dwóch od odtwarzania muzyki, kilku edytorów tekstu jest zupełnie niepotrzebne.

Co ważniejsze, aplikacje te zwykle działają w tle, bo nie są przez nas wyłączane. Dodatkowo system tabletu jest obciążany przez pamięć podręczną. Jeśli więc nie korzystasz już z jakiejś aplikacji albo nie grasz w grę, usuń ją z urządzenia. Będzie cały czas dostępna na Twoim koncie (np. Google Play, App Store). Warto od czasu do czasu używać również aplikacji czyszczących urządzenie z niepotrzebnych śmieci.

4.Pilnuj urządzenia. Może ma to mniej wspólnego z bezpośrednim użytkowaniem, ale jednak jest to ważna zasada. Elektronika to wciąż niezły kąsek dla złodzieja. Dlatego nie zostawiaj swojego tabletu w przedziale, gdy z niego wychodzisz, ani w widocznym miejscu w samochodzie.

5.Pamiętaj o aktualizacjach. Dzięki aktualizacji systemu i aplikacji zmniejszysz szanse pojawienia się w telefonie wirusów i innego szkodliwego oprogramowania.

Przestrzeganie podanych powyżej zasad pozwoli na cieszenie się urządzeniem dłużej – na pewno sprawnym, niezależne od tego, czy otrzymaliśmy je w abonamencie za złotówkę czy też kosztowało parę tysięcy złotych.

kategoria
Polish