Jak naprawić problem z blokadą Menu Start i Paska Zadań w Windows 10

naprawa menu w windows

Częste problemy z niedziałającym Menu Start oraz z blokadą obsługi aplikacji w pasku powiadomień, wynikają prawdopodobnie po ostatnich aktualizacjach systemu Windows 10. Po zainstalowaniu najnowszych aktualizacji niektóre komputery po prostu odmawiają współpracy i dziwnym trafem pojawiają się poważne utrudnienia z podstawową obsługą komputera. Problem blokady paska zadań czy Menu Start jest na tyle poważny, że często może skończyć się całkowitym przeinstalowaniem systemu lub przywróceniem jego kopii sprzed wystąpienia usterki.

Jak się okazuje Windows 10 jest bardzo podatny na tego typu awarie, a Microsoft wydając kolejne łatki ciągle nie dostrzega tak poważnego problemu. W kolejnych aktualizacjach nagle okazuje się, że w jednej chwili nie mamy dostępu do Menu oraz zawartego w nim oprogramowania. Wszelkie próby naprawy zdają się na nic, a użytkownik nie może zmieniać ustawień systemowych, korzystać z przeglądarki Edge czy innych ważnych narzędzi.

Naprawa na własną rękę jest w zasadzie nie możliwa lub absolutnie nie skuteczna. W rozwiązaniu drażniącego problemu jak zawsze przychodzi nie firma Microsoft, a ogromna społeczność internetowa i domowi programiści.

Jeśli nadal występuje problem i korzystanie z Menu Start oraz Paska Zadań na Windows 10 jest w dalszym ciągu utrudnione, to istnieje rozwiązanie, które powinno pomóc.

Żeby naprawić usterkę i odblokować dostęp do w/w funkcji w Menu Start i Centrum notyfikacji, musisz zarejestrować aplikacje Xamlowe. Następnie uruchom Powershell jako administrator i wykonaj poniższy skrypt:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish