Konsole do gier – jak wybrać najlepszy sprzęt?

konsola do gier

Złośliwcy twierdzą, że mając partnera czy partnerkę nie kupuje się konsoli. Każdy z nas, zna kogoś kto posiada taki sprzęt do grania. Większość z tych osób codziennie uczestniczy w różnego rodzaju rozgrywkach.

Dzięki graniu można nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, poznać sztuczną inteligencję, przeżyć ciekawe przygody. Jak również odkrywać historię czy zdobywać nowe osiągnięcia podczas rywalizacji z innymi graczami.

Taki mamy obecnie świat wirtualnej rozrywki. Najzagorzalsi fani konsol, nigdy nie żałują środków na zakup nowszego sprzętu, pozostaje tylko jeden dylemat, jaki wybrać najlepszy sprzęt?

Konsola do grania jakiej firmy?

Dwa lata temu na rynek światowy została wypuszczona ósma już generacja konsol, więc jakby nie patrzeć wybór, jakiś mamy i jest on całkiem spory. Myśląc o kupnie konsoli zastanawiamy się zazwyczaj nad trzema markami: Sony, Microsoft oraz Nintendo. Są to najpopularniejsi producenci na runku.

Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę, które z tych urządzeń jest najlepsze to znajdziemy całkiem sporo wpisów od fanów każdej z tych trzech platform growych. Fani danej marki wychwalają swój produkt i wieszają psy na dwóch pozostałych konkurentach. Co prawda sprzęt Nintendo nie jest w Polsce tak popularny jak PlayStation czy Xbox, stąd mogą się pojawiać różnice zdań.

Kryteria wyboru sprzętu

Tak naprawdę kryteria wyboru konsoli nie są zbyt skomplikowane. Jedyne na co musimy zwrócić uwagę to:

  • ilość i różnorodność dostępnych tytułów gier na daną platformę,
  • czy serie, w których chcieli byśmy wcielić się w głównego bohatera są wydane na danej konsoli,
  • wygoda grania na kontrolerze (to trzy całkowicie inne rozwiązania, warto więc zapoznać się z nimi bliżej),
  • dostępność gier używanych (niższa cena, a zabawa ta sama),
  • dodatkowe opcje konsoli (przeglądanie zdjęć, odtwarzanie filmów na Blu-ray),
  • korzyści z posiadania konta internetowego dla danej konsoli (np. darmowe dema najnowszych gier),
  • cena konsoli,
  • pojemność dysku twardego,
  • generacja konsoli (najnowsze mają lepsza grafikę oraz większa moc, jednak są też droższe, a ilość tytułów nie jest jeszcze tak duża jak na poprzedniej generacji).

Warto zwrócić uwagę, że każda konsola ma swoje wady i zalety, dlatego należy podejść do wybory bardzo indywidualnie. Ważne jest czy producent udostępnia dla danego urządzenia konkretne tytuły gier jakie nas interesują.

Nintendo specjalizuje się w tytułach dla najmłodszych z kolei Sony i Microsoft obsługują większość topowych i znacznie rozbudowanych graficznie produkcjach. Dodatkowo dwie z powyższych firm tworzą dwa różne typy konsol - stacjonarne i przenośne. Jaki wybierzemy rodzaj sprzętu do grania to w dużej mierze będzie zależało od naszych potrzeb.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish