Opanuj grafikę wektorową żeby pracować w firmie interaktywnej!

Dodane przez kair4 - śr., 10/28/2015 - 06:03
komputerowa grafika wektorowa

W życiu każdego z nas przychodzi taki czas, kiedy zaczynamy się zastanawiać nad kierunkiem rozwoju swojej kariery zawodowej. Niektórzy robią to już pod koniec liceum, inni swoje powołanie odnajdują dopiero na studiach. Dziś zastanowimy się nad jedną z opcji, którą do wyboru ma grafik komputerowy.

Dobry grafik przez ostatnie lata ciągle kształci się w tym kierunku. Uczestniczy w różnych projektach, zdobywa prywatne zlecenia, buduje portfolio i poznaje nowe programy, które może się opanować. W końcu przychodzi czas do postawienia pierwszych kroków znalezienia wymarzonej pracy w branży graficznej.

Grafika wektorowa praca i nauka

Umiejętność pracowania na grafice wektorowej to umiejętność, która wymieniona jest w każdym ogłoszeniu o pracę. Czy to zbyt wygórowane oczekiwania? Absolutnie nie! To nie jest kolejny abstrakcyjny pomysł firmy rekrutującej. Grafika wektorowa, to coś co pracownik agencji interaktywnej wykorzystuje na co dzień.

Brak znajomości zagadnienia oraz słabe umiejętności w tym zakresie powinno się jak najszybciej nadrobić. Wielu kandydatów traktuje po macoszemu ten rodzaj grafiki komputerowej. Zajmują się szablonami i projektowaniem layoutów (stylów graficznych danego elementu, np. strony internetowej).

Dlatego dobrze jest zainteresować się zagadnieniem jak najwcześniej. Można na przykład zrobić podstawowy kurs. Jeśli opanowaliśmy kilka programów graficznych to na pewno łatwiej będzie nam wdrożyć swoje umiejętności w tworzeniu zaawansowanych grafik wektorowych. Im szybciej się za to zabierzemy, tym nasze szanse w starciu z innymi kandydatami będą większe. Późniejsze profity z rozwoju tych umiejętności to nieuchronny awans czy większa pensja.

Zupełnie inny zestaw reguł

Wektorowa grafika nie jest kolejną formą projektowania opartą na tych samych lub podobnych zasadach, jakie wykorzystują najbardziej znane programy komercyjne. Także możliwości pracy na tak przygotowanym pliku, są o wiele większe, ponieważ wykorzystują najnowsze technologie (np. drukarki 3D). Przydają się w tworzeniu animacji, obróbki kadrów w filmie, albo w projektowaniu dynamicznych detali na stronach w Sieci.

Zestaw reguł dotyczących pracy z grafiką wektorową jest zupełnie inny. Wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności, dlatego każdą chwilę powinno poświęcać się na ćwiczenia w tworzeniu tego rodzaju plików.

Metoda na sukces

Programy graficzne i rodzaje budowania grafiki komputerowej mają jedną bardzo ważną zasadę. Ciągle trzeba ćwiczyć i stawiać coraz bardziej wymagające cele. W ten sposób nie tylko przywykniemy do intuicyjnego obsługiwania danego programu, ale lepiej zrozumiemy mechanizmy jakie nimi rządzą pracą.

Co jednak jeśli nie masz odpowiednich funduszy na odbycie profesjonalnego kursu?

To nie kłopot, o ile tylko jesteś osobą wytrwałą i potrafisz zmotywować się do samodzielnych ćwiczeń np. metodą prób i błędów. Im szybciej opanujesz najnowsze rozwiązania techniczne z zakresu grafiki komputerowej, tym bardziej będziesz mobilny i możesz ubiegać się o stanowisko w dobrej agencji interaktywnej.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish