Skąd bierze się popularność gier Księgi Dżungli?

gry z ksiegi jungli

W dzisiejszych czasach rynek gier przeglądarkowych oferuje nam bardzo szeroki wybór gatunków elektronicznej rozgrywki. Rozwój oprogramowania i technologii sprawił, że przeglądarki internetowe służą również za podstawowe narzędzie dobrej zabawy w sieci. Z tego typu formy bardzo często korzystają najmłodsi użytkownicy. Nie ma co ukrywać, że ogromny wzrost popularności danej gry, napędzany jest przez produkcje filmowe czy książki, które wcześniej stały się hitami i zdobyły ogromną rzeszę fanów.

Z myślą o najmłodszych, producenci postanowili jeszcze bardziej przybliżyć świat, magii, bajek czy ulubionych postaci, tworząc wirtualne platformy z grami. Przeważnie są to gry online o charakterze edukacyjnym z licznymi elementami logicznymi, pozbawione aktów przemocy.

Ogrom tego rodzaju gier stanowią produkcje opierające się na animowanych bajkach Disney'a. Powszechny dostęp do Internetu sprawił, że w każdej chwili możemy zafundować naszym pociechom nieco rozwijającej darmowej zabawy, prezentując im gry z rozmaitych serii. Jak na przykład „Piękna i Bestia” czy zdobywająca sobie ostatnio coraz większą popularność i czekająca na kolejną adaptację filmową „Księga Dżungli”.

Skąd wzięła się rosnąca popularność tych gier?

Do młodych graczy przemawia przede wszystkim prosta mechanika, oprawa graficzna i dźwiękowa. Gra online jest często i wiernym odzwierciedleniem scenariusza oraz fabuły filmu. Mały użytkownik podczas rozgrywki może wcielać się w ulubione postaci oraz czynnie uczestniczyć w wirtualnym świecie bajki. Taka forma zabawy jest bardzo pozytywna, ponieważ kształci, rozwija oraz edukuje umysł dziecka, co najlepiej obrazuje fantastycznie stworzona seria gier „Księga Dżungli”.

jungle book gry online

Niewielu wie, że ekranizacja Disneya wzięła swój początek ze zbioru opowiadań napisanych  przez wiktoriańskiego pisarza i noblistę Rudyard'a Kiplinga. Ten zdolny angielski pisarz urodził się w Indiach, dzięki czemu miał okazję zaczerpnąć inspirację do stworzenia baśniowej historii o porzuconym chłopcu w dżungli, który był wychowany przez dzikie zwierzęta.

I tak narodził się inny całkiem nowy wymiar „Jungle Jumble” o charakterze darmowej zręcznościowej rozrywki. Gracz musi unikać wszelkiego rodzaju przeszkód, jak porozrzucane na poziomie głazy, krzewy czy pnie drzew. Grający może wykorzystywać elementy otoczenia jak lniany czy skalne półki, aby dostać się do końca każdego z etapów.

Po każdorazowym zakończeniu poziomu, na naszego bohatera przyjaciel – niedźwiedź Baloo. Niewątpliwymi zaletami gry jest muzyka z filmu jak również oprawa graficzna, a także prosta obsługa, która nie wymaga kreatywności i szeroko rozumianego myślenia.

Kto powiedział, że nie można łączyć przyjemnego z pożytecznym?

zagraj w jungle book

Inną produkcją, również pochodzącą z serii „Księga Dżungli” jest Jungle Book Point and Click. Gdzie zadaniem gracza jest odnalezienie i wskazanie różnic na parze obrazków będących scenami z filmu. Pozwala to wyrobić pewną umiejętność odróżniania od siebie pozornie dwóch identycznych elementów oraz przykładania większej uwagi do szczegółów.

Warta uwagi jest także Jungle Book – platformówka połączona z elementami zręcznościowymi. W tej grze musimy zebrać wszystkie umieszczone na każdym z poziomów owoce, unikając przy tym dzikich zwierząt oraz przepaści i pułapek. Tak jak we wszystkich wcześniej wymienionych produkcjach, tak i tutaj mamy do czynienia z filmowo – bajkową oprawą graficzną, w których spotkamy głównego bohatera Mowglim i wszystkie znane postacie.

Ogromna popularność gier opartych o filmy Disney'a, wynika głównie z połączenia prostych opracowań zastosowanych w różnych gatunkach gier. Dominuje również z odpowiednio dobrana grafika, skrupulatnie wykonana z myślą o naszych milusińskich, którzy to spędzą podczas zabawy nieco wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish