Słyszeliście już o grze Where’s My Water?

gra Where's My Water

W dzisiejszych czasach różnorakie gry przeznaczone na przeglądarki internetowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zarówno ze strony samych graczy, jak i twórców, którzy potrafią zaserwować dawkę naprawdę niezłej rozrywki. Ponadto, przeglądarki internetowe stały się bardzo „żyzną” platformą dla autorów produkcji niezależnych, oryginalnych i wciągających gier na urządzenia mobilne, jak na przykład Angry Birds.

Tym razem przyjrzymy się jednak produkcji „Where's My Water?”, czyli pozornie prostej i banalnej grze logicznej autorstwa Creature Feep, wypuszczonej na rynek przez Disney Mobilne. Wszyscy z pewnością kojarzymy kultową grę polegającą na odpowiednim układaniu rur w taki sposób, aby popłynęła przez nie woda z jednego końca na drugi. Tutaj mamy do czynienia z ciekawym i oryginalnym ujęciem takiej mechaniki zabawy.

Gra Wheres My Water

Mianowicie bohater gry – aligator o wdzięcznym imieniu Swampy, żyjący w kanałach pod miastem, pragnie wziąć prysznic, jednak na jego drodze staje szereg utrudnień, jak choćby Cranky – antagonista naszego zielonego przyjaciela, z którymi musimy sobie poradzić w jednym z kilkudziesięciu etapów.

Na każdym z etapów natrafimy na źródła wody. Występują one w formie niewielkich, posiadających ograniczoną ilość wody w studzienkach czy innych źródłach połączonych z miejskim wodociągiem. Ogólnie rzecz biorąc, schemat zabawy opiera się zdobywaniu wody. Musimy tak obracać i dopasowywać do siebie kolejne rury, żeby płynąca przez nie ciecz wlała się ostatecznie do wanny Swampy'ego.

Z każdym poziomem nasze zadanie staje się jednak trudniejsze i to nie tylko dlatego, że musimy mierzyć się z coraz to bardziej wymyślnymi kombinacjami rurek, ale również z powodu pojawiających się przeszkód mających nie lada wpływ na rozgrywkę.

Where s My Water na telefon

Pierwszą z nich są glony, które jeśli zetkną się z płynącą wodą, to zaczną rosnąć, a wraz z powiększaniem się mogą całkowicie odciąć nas od wanny Swampy'ego, czyli uniemożliwić nam ukończenie etapu. To jednak nie wszystko, w miejskiej kanalizacji natrafimy na różne trujące ciecze zdolne skazić cały bieg wody.

Błoto sprawi, że woda zacznie zmieniać się w ziemię, a szlam może przepływać nawet przez ziemię, zaś kiedy dostanie się do wody również uczyni ją niezdatną do korzystania, każda taka sytuacja natychmiast skutkuje porażką.

„Where's My Water?” nie jest jednak błahą rozgrywką. Wymienione wyżej przeszkody mogą być wykorzystane także w celu osiągnięcia zwycięstwa. Trucizna może zabijać glony jeśli ich dotknie, szlam czyni je wybuchowymi co pozwala łatwiej rozprawić się z blokami ziemi i tak dalej.

Gra jest bez wątpienia warta uwagi, zarówno, kiedy szukamy czegoś, żeby zająć sobie chwilę przy komputerze, jak też w podróży na smartfonie czy tablecie.

Produkcja jest dostępna na większość urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android.

Grę w wersji płatnej można pobrać z oficjalnej strony twórców http://lol.disney.com/games/wheres-my-water-app

Za darmo dostępna na przeglądarkę z flash playerem na alternatywnej stronie http://poki.pl/g/where-s-my-water

Obejrzyj trailer z gry Where's My Water

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish