Telefonia VoIP, a telefonia GSM?

Dodane przez kair4 - czw., 10/01/2015 - 00:45
VoIP nowoczesna telefonia internetowa

Rozwój  technologii telekomunikacyjnej VoIP jest dzisiaj szybszy niż kiedykolwiek. W niepamięć odchodzą tradycyjne telefony stacjonarne, a usługami telekomunikacyjnymi rządzą telefony komórkowe i telefonia internetowa.

VoIP nowoczesna telefonia internetowa

Skrót VoIP jest powszechnie wykorzystywany w branży telekomunikacyjnej i oznacza technologię polegającą na przesyle sygnału głosowego przy użyciu protokołu IP - Voice over Internet Protocol. Jest to nowoczesna telefonia, która zdobywa klientów biznesowych i indywidualnych, głównie z uwagi na niskie koszty połączeń i inwestycji w infrastrukturę.

Firmy wybierają telefonię VoIP obok komórkowej ze względu na jej dużą elastyczność i bogactwo funkcji dodatkowych, pozwalających uruchomić nowoczesne call center, infolinię czy system przekierowań. Ułatwiający znacznie życie pracownikom i dzwoniącym do firmy klientom. Elastyczność z kolei pozwala pracownikom korzystać z telefonii VoIP z wielu urządzeń: smartfonów, komputerów PC czy nowoczesnych telefonów IP.

Użytkownicy domowi często wybierają telefonię VoIP jako uzupełnienie już posiadanego planu. Szczególnie ze względu na niskie koszty rozmów zagranicznych. Na każdym systemie mobilnym od iOS, Symbian, przez Android czy Windows Phone, istnieje możliwość dodania konta SIP i dzwonienia przez Internet.

Powoduje to, że konto VoIP, np. u operatora FCN, zakładają sobie turyści, aby z jego pomocą korzystać z WiFi oraz dzwonić z zagranicy po polskich stawkach. Jest to dobra metoda na uniknięcie roamingu. Musimy pamiętać, że zwyczajowo stawki połączeń zagranicznych czy opłat roamingowych są u operatorów GSM bardzo wysokie.

Jak widać, VoIP to nie tylko Skype i rozmowy na linii program-program. To dynamiczny segment rynku telekomunikacyjnego, mający wiele do zaoferowania użytkownikom telefonów stacjonarnych i komórkowych – bez względu na to jaką ofertę już posiadają.

kategoria
Polish