Ubuntu 15.10 gotowy do pobrania

Linux Ubuntu 15.10

Koniec października każdego roku zawsze owocuje nowym wydaniem kultowej dystrybucji systemu Linux Ubuntu. I tak się stało tej jesieni. Ekipa Marka Shuttlewortha po półrocznej pracy udostępniła społeczności najnowszą dystrybucję Ubuntu 15.10 z nazwą kodową Wily Werewolf - po polsku Wycwaniony Wilkołak. Co by nie mówić, to każde wydanie Ubuntu jest napędem motorowym dla innych pokrewnych systemów linuksowych takich jak: Mint, Edubuntu, Xubuntu, Lubuntu, Kubuntu, Ubuntu Studio, Ubuntu Mate i kilku innych.

Koronna dystrybucja Canonical, jest sukcesywnie rozwijana od kilku ładnych lat i ciągle podąża w coraz to lepszym kierunku. W nowym wydaniu dodano jądro Linux w wersji 4.2, sterowniki AMDGPU kart graficznych Radeon, system szyfrowania plików F2FS i NV-DIMM, obsługę Intel Broxton oraz jądro dla Raspberry Pi 2. Również zaktualizowano Unity do wersji 7.3.3.

Ubuntu 15.10 Wily Werewolf

W nowej wersji środowiska graficznego usprawniono działanie i polepszono obsługę plików. Oprócz tego poprawiono mechanizm przewijania pasków powiadomień, teraz będą działać domyślne pod kontrolą GNOME 3.16. Uznano że będzie to wygodniejsze i praktyczne rozwiązanie, ponieważ we wcześniejszych wersjach paski były za cienkie i kłopotliwe w obsłudze.

Ubuntu 15.10 Wily Werewolf pulpit

W nowym Ubuntu 15.10 nie zapomniano też o graczach. Dodano natywną obsługę kontrolera Steam. Po instalacji oprogramowania pozostanie użytkownikowi jedynie podłączyć i sparować urządzenie. Zaktualizowano większość podstawowego oprogramowania do nowszych wersji m.in: Chromium 45, Firefox 41, Mate 1.10, LibreOffice 5.0.2, Blueman 2.0, Qemu 2.3, libvirt 1.2.16 i więcej. Pełna lista zmian.

Pobierz najnowsze wydanie Ubuntu 15.10 - Wycwaniony Wilkołak.

Zobacz film z prezentacją możliwości Ubuntu 15.10

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish