Wheely 6 nowa odsłona fajnej gry edukacyjnej dla dzieci

gra Wheely 6

Wheely 6 kolejna odsłona fantastycznej gry edukacyjnej dla najmłodszych. Dzięki tego typu rozgrywce, nasze dzieci mogą doskonale kształtować koordynację ruchową na przykład oka z ręką. Szczególnie tyczy się to dzieci, które noszą okulary, albo muszą stosować na zmienną obturację, czyli zasłanianie oczka w celu leczenia zeza.

W takiej sytuacji, gdy nasze dziecko ma jedno oko zakryte, potrzebuje więcej skupienia by móc po prostu zagrać. W zależności od wieku dziecka, gry poszerzają wiedzę z różnych dziedzin. Na przykład, gdy gra małe dziecko to zacznie rozpoznawać kolory, bo przecież w grze Wheely 6 jeździ zabawne i sympatyczne czerwone autko, które umówiło się na randkę z różowym pojazdem. Pojawią się smoki i tak dalej, i takie dziecko właśnie zapamięta i skojarzy przypuśćmy kolor czerwony z autkiem z gry Wheely, w którą gra często.

Gra również rozwija doskonale wyobraźnie, gdyż przenosi nas do właśnie średniowiecza, czyli smoki, zamki, rycerze i tak dalej, a dla odmienności także zabierze nas w świat westernu. Dzieci takie sytuacje znają zazwyczaj z opowiadań swoich rodziców, a w tej grze będą mogli to zobaczyć, i jakoś tą swoją wyobraźnie na tej podstawie kształtować.

Dzieci bardzo lubią tą grę, ponieważ ona zmusza do myślenia, odgadywania zagadek i w ogóle poznania różnych sposobów na zagadki. Ponadto gracz sam jest sobie panem, wszystko musi zrobić sam, czyli podnieść dźwignie, przekładnie, odblokować różne rzeczy.

Wszystko dzieje się za naszą sprawą, a takie gry przyciągają dzieci. Gra jest bardzo prosta, jeśli chodzi od stronę użytkowania. Mianowicie nie potrzebujemy klawiatury by w nią zagrać, ponieważ wszystko odbywa się za sprawą myszki. Gdy wskaże się myszką miejsce na ekranie, to mały, czerwony samochodzik będzie dążył do tego, aby dostać się do owego miejsca.

Otwieranie przekładni czy dźwigni, zgadywanie zagadek, odblokowanie kolejnych poziomów – wszystko robi się za pomocą myszki. Jest to sprawa, która na pewno ułatwi grę małym dzieciom, gdyż one nie zawsze są w stanie ogarnąć klawiaturę z myszką i jeszcze z ekranem. Często w takich sytuacjach mylą się im przyciski, denerwują się przez to i zazwyczaj już do tej gry nie wracają. Także na pewno Wheely 6 padnie do gustu dzieci, ale jest w stanie wciągnąć także dorosłych.

Zainteresowanie na gry jest ogromne, czy to te na komputer czy to te na konsolę. Bardzo oczywiście są popularne gry online, gdzie po prostu wystarczy włączyć stronę i za darmo dziecko czy my, możemy grać. Wiadomo jest, że dzieci bardzo lubią grać, i mogły by spędzić przed komputerem mnóstwo czasu, natomiast należy pamiętać, że obowiązkiem rodzica jest dbanie o zdrowie dziecka.

Edukacja edukacją, rehabilitacja rehabilitacją, ale wszyscy dobrze wiemy jaki komputer ma wpływ na dzieci, mianowicie wpływ może bardziej psychiczny i emocjonalny. Pamiętajmy, że wszystko jest dla nas, dla ludzi, ale należy umiarkowanie z tego korzystać.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish