Wheely 6 nowa odsłona fajnej gry edukacyjnej dla dzieci

Odkąd ukazały się na rynku gry komputerowe, oczywistą sprawą jest, że od razu nabyły swoich zwolenników, ale i także krytyków. Tymi krytykami myślę w największym gronie okazali się rodzice.

Technologia idzie w tak szybkim tempie do przodu, że niektórzy nawet nie nadążają za tym postępem. Mianowicie chodzi o to, że dzieci nie chcą spędzać czasu wolnego na podwórku tak jak to było kiedyś, tylko siedzą godzinami przed komputerem. Jest to niestety szkodliwą sprawą.

gra Wheely 6

Po pierwsze coraz więcej dzieci chodzi w okularach, bo przecież komputer bardzo szkodzi oczom, ale także bardzo dużo dzieci chodzi zgarbionych. Wiadomo jest, że rodzice nie będą na okrągło pilnować czy dziecko ma plecy wyprostowane, a niektóre to nawet są przecież w stanie leżeć w pół zgięty na biurku i patrzeć w ekran. Oprócz rodziców krytyków i mediów, także buntują się psychologowie.

Bardzo dużo osób nie pilnuje swoich dzieci, i nie wiedzą w jakie gry grają, co widzą, co słyszą… Bardzo negatywnie to wpływa na psychikę i emocje dzieci. Na szczęście widać światełko w tunelu dzięki grom edukacyjnym. Są to gry które uczą. Zmuszają do myślenia, odgadywania, mówienia, liczenia, czytania, śpiewania i do bardzo dużo różnych rzeczy. Bardzo fajną i ciekawą grą jest Wheely 6.

Wheely 6 jest jedną z kolejnych części tej gry.

Jest to z pewnością gra edukacyjna. Dzięki tego typu grą, nasze dzieci mogą doskonale kształtować koordynację ruchową na przykład oka z ręką. Szczególnie tyczy się to dzieci, które noszą okulary, albo muszą stosować na zmienną obturację czyli zasłanianie oczka w celu na przykład leczenia zeza.

W takiej sytuacji przypuśćmy, gdy nasze dziecko ma jedno oko zakryte, potrzebuje więcej skupienia i wszystkiego innego by móc po prostu zagrać. Wiadomo, że zasłonięcie oka ma funkcję leczniczą, a gdy dziecko ma w ręce myszkę i musi zsynchronizować kliknięcie z obrazem na ekranie, i wszystko musi stać się w jednym czasie by się udało i tak dalej i tak dalej, to jest to faktycznie doskonała metoda rehabilitacji oka.

W zależności od wieku dziecka, gry poszerzają wiedzę z różnych dziedzin. Na przykład, gdy gra małe dziecko to zacznie rozpoznawać kolory, bo przecież w grze Wheely 6 jeździ zabawne i sympatyczne czerwone autko, które umówiło się na randkę z różowym pojazdem. Pojawią się smoki i tak dalej, i takie dziecko właśnie zapamięta i skojarzy przypuśćmy kolor czerwony z autkiem z gry Wheely, w którą gra często.

Gra również rozwija doskonale wyobraźnie, gdyż przenosi nas do właśnie średniowiecza, czyli smoki, zamki, rycerze i tak dalej, a dla odmienności także zabierze nas w świat westernu. Dzieci takie sytuacje znają zazwyczaj z opowiadań swoich rodziców, a w tej grze będą mogli to zobaczyć, i jakoś tą swoją wyobraźnie na tej podstawie kształtować.

Dzieci bardzo lubią tą grę, ponieważ ona zmusza do myślenia, odgadywania zagadek i w ogóle poznania różnych sposobów na zagadki. Ponadto gracz sam jest sobie panem, wszystko musi zrobić sam, czyli podnieść dźwignie, przekładnie, odblokować różne rzeczy.

Wszystko dzieje się za naszą sprawą, a takie gry przyciągają dzieci. Gra jest bardzo prosta, jeśli chodzi od stronę użytkowania. Mianowicie nie potrzebujemy klawiatury by w nią zagrać, ponieważ wszystko odbywa się za sprawą myszki. Gdy wskaże się myszką miejsce na ekranie, to mały, czerwony samochodzik będzie dążył do tego, aby dostać się do owego miejsca.

Otwieranie przekładni czy dźwigni, zgadywanie zagadek, odblokowanie kolejnych poziomów – wszystko robi się za pomocą myszki. Jest to sprawa, która na pewno ułatwi grę małym dzieciom, gdyż one nie zawsze są w stanie ogarnąć klawiaturę z myszką i jeszcze z ekranem. Często w takich sytuacjach mylą się im przyciski, denerwują się przez to i zazwyczaj już do tej gry nie wracają. Także na pewno Wheely 6 padnie do gustu dzieci, ale jest w stanie wciągnąć także dorosłych.

Zainteresowanie na gry jest ogromne, czy to te na komputer czy to te na konsolę. Bardzo oczywiście są popularne gry online, gdzie po prostu wystarczy włączyć stronę i za darmo dziecko czy my, możemy grać. Wiadomo jest, że dzieci bardzo lubią grać, i mogły by spędzić przed komputerem mnóstwo czasu, natomiast należy pamiętać, że obowiązkiem rodzica jest dbanie o zdrowie dziecka.

Edukacja edukacją, rehabilitacja rehabilitacją, ale wszyscy dobrze wiemy jaki komputer ma wpływ na dzieci, mianowicie wpływ może bardziej psychiczny i emocjonalny. Pamiętajmy, że wszystko jest dla nas, dla ludzi, ale należy umiarkowanie z tego korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *