Ranking Polskich Portali Społecznościowych

Dodane przez kair4 - śr., 05/02/2018 - 11:30
media spolecznosciowe rankigi popularnosci

Popularność serwisów społecznościowych ciągle ma się dobrze i jak na nasze skromne polskie warunki wciąż odnotowują spore wzrosty odwiedzin. Dla porównania Polski Facebook w ostatnim półroczu zanotował od 111 - 75 mln odwiedzających, Twitter w ruchu globalnym ma prawie 2 miliardy. Reddit 566 mln, natomiast ostatnio modny Instagram 764 miliony odwiedzających.

W zasadzie na polskim rynku mamy tylko kilka portali społecznościowych, które są w ścisłej czołówce, więc poniżej przedstawimy kilka najciekawszych z ich statystykami, wzrostami i spadkami odwiedzin.

Portal społecznościowy NK.pl "Nasza Klasa"

Mimo kłopotów i drastycznych spadków w ruchu, ten serwis wciąż zajmuje czołową pozycję w polskim rankingu. Nasza Klasa w dalszym ciągu oferuje użytkownikom poznawanie znajomych z dawnych lat szkolnych, platformę rozrywkową z grami, tworzenie list kontaktów i wiele innych ciekawych rozwiązań. Portal w ostatnim półroczu zanotował mocny spadek z ponad 30 na 23 miliony unikalnych użytkowników. Obecnie jeden odwiedzający generuje średnio 13,69 odsłony i spędza na stronie 11,14 min. Jak wynika ze statystyk zainteresowanie serwisem nie maleje i w dalszym ciągu jest to bardzo dobry wynik. W skali krajowej zajmuje 22 miejsce najczęściej odwiedzanych serwisów, w skali globalnej - światowej całkiem wysoką 720 pozycję.

Statystyki UU NK

Statystyki użytkowników NK na rok 2015

Kwejk.pl Serwis Social Media z wesołymi obrazkami

statystyki Kwejk

Staty Kwejk.pl

Na Kwejku znajdziecie wiele śmiesznych memów, które non stop lądują w serwisie. Użytkownicy mogą komentować dodane obrazki, oceniać, tworzyć kategorie tematyczne czy grupy. Jednym słowem serwis kierowany jest do młodzieży oraz wszystkich tych co lubią zabawę i dobrą rozrywkę. Po Naszej Klasie jest najchętniej odwiedzanym portalem społecznościowym. Obecnie jego popularność trochę spadła, ale i tak świetnie się trzyma ponieważ liczba osób odwiedzających prawie się nie zmienia.

W maju br liczba użytkowników wynosiła 22 000 000 uu, a w październiku 21 500 000. Średni czas jaki spędza jeden użytkownik na Kwejku to 9,13 min, w tym czasie odsłania 7,09 stron. Kwejk zajmuje 35 pozycję w krajowym rankingu najpopularniejszych serwisów, a w ogólnoświatowym utrzymuje się na 1097 pozycji.

Demotywatory.pl portal ze śmiesznymi obrazkami

Demotywatory

Statystyki UU 2015 Demotywatory.pl

Kolejny serwis kierowany do młodzieży i nie tylko. Użytkownicy na portalu zamieszczają wesołe zdjęcia z opisami, które można oceniać i komentować, również tworzyć własne kategorie czy grupy. Demotywatory jak większość portali społecznościowych przeżywa niewielki spadek, ale mimo tego doskonale trzyma się w czołówce najczęściej odwiedzanych stron w Polsce. W maju br liczba unikalnych użytkowników sięgnęła 24 milionów, obecnie serwis zanotował lekki spadek miesięcznych odwiedzin do ok. 18,5 mln. Przeciętnie 1 użytkownik spędza 8,38min i w tym czasie przegląda 8,93 strony. Demotywatory w polskim rankingu zajmują 37 pozycję w skali globalnej światowej są na pozycji 1092.

Serwis Wykop.pl

Statystyki UU Wykop

Staty 2015 Wykop.pl

Wykop to rozpoznawalna marka w świecie Internetu i najczęściej kojarzona z polskimi użytkownikami sieci. Swoją popularność zdobył ponad 10 lat temu - powstał jako alternatywa dla ówczesnego Grona oraz Gwar.pl. Od samego początku był wzorowany na Digg.com, potężnym serwisie społecznościowym i w zasadzie jest wierną kopią amerykańskiego giganta.

Digg mimo ogromnej światowej popularności, na dzień dzisiejszy nie jest już portalem społecznościowym, natomiast Wykop ciągle rozwija się i serwuje nowe możliwości. Polski serwis oferuje trochę Reddita, 4Chana, Twittera czy nawet funkcji znanych z Facebooka. Posiadacze konta mogą publikować treści na mikroblogu, dodawać linki do ciekawych artykułów, wrzucać fotografie, filmy, a nawet słuchać radia RWMFM.

Miesięczna liczba odwiedzin średnio to 16 milionów uu, statystyki ruchu z ostatniego półrocza w maju to 14 mln unikalnych użytkowników. W październiku serwis odnotował spory wzrost 19,6 milionów. Na Wykop użytkownik spędza średnio 15 minut, generując 6,35 odsłon. Obecnie w skali krajowej zajmuje 53 pozycję, a w globalnej światowej 1346 miejsce.

Social Media ze zdjęciami Fotka.pl

Statystyki UU Fotka

Statystyki Fotka.pl

Użytkownicy Fotki mogą zamieszczać w serwisie zdjęcia, oceniać, komentować oraz tworzyć kategorie tematyczne jak również grupy tematyczne. Portal działa na podobnych zasadach jak Demotywatory czy Kwejk. W ostatnim półroczu Fotka odnotowała największy ruch na początku maja br. Stronę odwiedziło ponad 9 000 000 użytkowników miesięcznie, obecnie liczba wynosi 7,5 miliona. Serwis zajmuje w skali krajowej 59 pozycję, a w globalnej 1458 miejsce i odnotowuje ciągły spadek.

Strims.pl Polski klon Reddit

Strims

Statystyki Strims.pl 2015

Serwis powstał ok 2 lat temu, jego szata graficzna bardzo nawiązuje wyglądem do znanego Reddit. Użytkownicy mogą dodawać ciekawe linki z różnych stron, zamieszczać filmy, muzykę, zdjęcia, które są oceniane i komentowane przez społeczność. Podobnie jak na Reddit można subskrybować strimy (tagi i kategorie tematyczne), tworzyć własne profile oraz grupy zainteresowań. Obecnie Strims nie należy do czołowych polskich tygrysów społecznościówek, zajmuje bardzo odległą pozycję co nie znaczy, że jest słabym serwisem. W skali półrocznej, miesięczna liczba unikalnych użytkowników wynosi od 300 do 350 tysięcy. Średnio 1 użytkownik spędza na stronie 5,24 min i przegląda 4,90 strony. W rankingu krajowym zajmuje 2468 miejsce, globalnym światowym jest na 67 245 miejscu i odnotowuje ciągły wzrost popularności.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish