Gra Agario w trójwymiarze

Agario 3D to, jak można domyślić się po samej nazwie, trójwymiarowe wydanie bardzo popularnej w ostatnim czasie przeglądarkowej gry sieciowej pod tym samym tytułem. Podobnie, jak i tam spotkamy się z niemal identyczną, choć dostosowaną do „realiów” nowego, wirtualnego świata mechaniką oraz bardzo podobnym schematem rozgrywki, choć niektóre zmiany są dosyć istotne.

W oryginalnym, dwuwymiarowym wydaniu, podobnie jak i w Agario 3D nie musimy się rejestrować, aby rozpocząć zabawę – wystarczy wpisać swój nick oraz wybrać serwer, na którym chcemy grać – w zwykłym

Agario serwery były podzielone z kryterium na ich położenie geograficzne, dzięki czemu mieliśmy możliwość grać przy niskim pingu, co pozwalało cieszyć się zabawą bez „zwiech” czy innych utrudnień; w trójwymiarowej edycji mamy, póki co, dostępny na razie tylko jeden świat – serwer zwany biomem. Twórcy zapowiadają, że będą charakteryzowały się innymi warunkami naturalnym, co z kolei przełoży się na mechanikę rozgrywki, ale o tym niżej.

Wyglad gry Agario3D

Sam trzon mechaniki zabawy pozostał bez zmian. Wcielamy się w komórkowy organizm przypominający nieco bakterię, który porusza się po arenie pochłaniając napotkane na swojej drodze inne, nie poruszające się organizmy pozwalające nam na wzrost oraz powiększające uzyskaną pulę punktów oraz inni gracze, którzy mogą pożreć nas albo my ich. W tym celu musimy „wykarmić” naszego bohatera w nieco większym stopniu niż przeciwnik.

Dzięki czemu możemy go pochłonąć bez problemu i tym samym powiększyć się o jego wartość. Uzyskane punkty pozwalały nam w zwykłym Agario albo piąć się po drabinie najlepszych graczy aż w końcu trafiliśmy do Top 10 na danym serwerze (tak stan z reguły nie utrzymywał się raczej zbyt długo) w trybie Free – For – All lub wzmacnialiśmy wynik naszej drużyny w drużynowym deathmatchu.

Nowa gra Agario3D

Opisany wyżej schemat został zachowany i w nowej grze stworzonej w trójwymiarze – Agario 3D. Z tym, że jedynym dostępnym, miejmy nadzieję trybem będzie wspomniane FFA, a na naszej drodze oprócz przeszkód, pozwalających schronić się w ich wnętrzu „małym” graczom, znajdą się również drzewa, głazy oraz inne obiekty, dzięki którym możemy wymanewrować przeciwnika w ucieczce przed nim lub zapędzić go w „kozi róg”.

Agario 3D zapowiada się jako bardzo ciekawa kontynuacja swojego prekursora i może okazać naprawdę ciekawą pozycją na rynku tego typu gier przeznaczonych na przeglądarki internetowe. Niemniej jednak, w swoim obecnym stanie, sporo brakuje jej do perfekcji.

Dostępny tylko jeden tryb rozgrywki a także kanciasta i prowizoryczna szata graficzna, bez wątpienia nie przysporzy zbyt wielu zainteresowanych. Nawet wśród fanów różnego rodzaju produkcji niezależnych, w których grafika zwykle odgrywa drugorzędną rolę, ale zazwyczaj występuje w postaci bardzo przyjemnego dla oka pixel – artu lub innego stylu.

Twórcy takich produkcji jak Vanar.io i oryginalnego Agario jednak na pewno nas nie zawiodą, jeśli utrzymają taki sam poziom jak w tych produkcjach. Warto zaglądać do trójwymiarowego Agario co jakiś czas – być może autorom uda wykorzystać się potencjał silnika 3D i oryginalnej mechaniki, aby stworzyć coś, co będzie zdolne nas zaskoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *