Przymusowa aktualizacja do Windows 10 i usuwanie powiadomienia

usuniecie aktualizacji do windows 10

Szach - Mat i stało się, piekło zamarzło, a niebo pękło. Microsoft wypuścił łatkę aktualizacyjną, której zadaniem jest przymusowe zaktualizowanie wszystkich starszych wersji systemu do najnowszego wydania Windows 10. Niby nic w tym dziwnego, ponieważ taka informacja zachęcająca do zmiany na nowszy system. Powiadomienie pojawiało się od dawna na wszystkich dotąd niezaktualizowanych komputerach. Widoczna mała ikonka, jedynie wyświetlała się na pasku zadań oraz czasami można było ją ujrzeć bezpośrednio na ekranie monitora. Użytkownik miał wybór, mógł skorzystać z oferty lub całkowicie ją odłożyć.

Obecnie komunikat, który dotąd tylko sugerował użytkownikom Windowsów: 7, 8 i 8.1 o aktualizacji do W10, został mocno zmodyfikowany. Od teraz system proponuje aktualizację natychmiast i jedynie pozostaje możliwość odłożenia w/w operacji na kilka godzin. Nie ma też anulowania tej opcji, więc czy użytkownik tego chce, czy też nie i tak będzie zmuszony do instalacji nowego systemu.

Jak usunąć powiadomienie o aktualizacji W10.

Pomóc jedynie może głębsza ingerencja w system. W większości przypadków taka praktyka może skończyć się utratą gwarancji lub całkowitym uszkodzeniem systemu. Jednak wiele osób nie zważa na to, ponieważ są mocno zaniepokojeni podejściem Microsoft. Twierdzą, że firma z Richmond nie traktuje swoich klientów poważnie i narzuca na siłę aktualizację Windows 10.

Okazuje się, że mimo kuszącej oferty większość woli pozostać przy starszych wersjach. Użytkownicy obawiają inwigilacji i szpiegowania. Wielu próbuje odłożyć ten proces na własną rękę, non stop usuwając denerwujące powiadomienie o instalacji. W zasadzie złotego środka jednak nie ma, ale istnieje kilka alternatywnych sposobów na tymczasowe obejście denerwującej informacji.

W rozwiązaniu problemu może posłużyć całkowite usunięcie z komputera łatki kb3035583. Możliwa jest też blokada aktualizacji za pomocną oprogramowania Tron Script. Prawdopodobnie i tak system któregoś dnia automatycznie pobierze skrypty aktualizacyjne z w/w powiadomieniem, ale przynajmniej do tego czasu będzie można spokojnie dalej korzystać z ulubionego systemu.

Innym sposobem na odłożenie konieczności natychmiastowej aktualizacji, mogą posłużyć pogramy blokujące szpiegowanie. Jest ich kilka choćby takie jak: Wolf, DoNotSpy10 czy bardzo dobry (DWS) Destroy Windows 10 Spying. Na ominięcie aktualizacji do Windows 10 warto wypróbować każdego sposobu. Zapewne któryś z przedstawionych rozwiązań może okazać się pomocne.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish