Top serwisy z darmową muzyką, które warto odwiedzić

Dodane przez kair4 - sob., 09/29/2018 - 06:56
najlepsze serwisy muzyczne

W Internecie możemy znaleźć ogromną ilość stron z darmową muzyką, lecz tych naprawdę fajnych i ciekawych jest naprawdę niewiele. W artykule przestawimy godne polecenia najlepsze serwisy muzyczne, które oferują legalną muzykę z różnych gatunków. Użytkownicy mogą za darmo słuchać muzyki z gatunku: elektroniki, trance, ciężkiego rocka, metalu, popu, jazzu i muzyki klasycznej. Witryny mają wbudowane odtwarzacze audio, dzięki którym można posłuchać utworów, kolekcjonować, tworzyć własne playlisty, subskrybować czy publikować podcasty radiowe. Rejestrując konto z niektórych stron można również pobierać pliki i dzielić się muzyką ze znajomymi.

Play.fm serwis dla fanów Techno, Trance, House.

Play.fm muzyka elektroniczna

Jest to w zasadzie strona z nowoczesną muzyką elektroniczną taką jak: trance, house, deep house, techno, kierowana do osób o znacznie wyższych wymaganiach co do jakości dźwięku. Na stronie znajdziemy ogromną ilość setów, wykonawców i albumów z różnymi odmianami gatunków muzyki elektronicznej.

Play.fm nie tylko oferuje możliwość odsłuchu płyt z plikami audio, ale także daje możliwość tworzenia własnych kolekcji utworów, które można dodawać do playlisty i odtwarzać online za pośrednictwem playera strumieni. Zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze, tworzyć ulubione kolekcje gatunków i wykonawców czy pobierać niektóre albumy. https://www.play.fm/

Ektoplazm strona z psytrance, deep house, downtempo

Ektoplazm muzyka trance i psytrance

Jedna z lepszych stron skupiająca ogromną rzesze miłośników muzyki elektronicznej.  Serwis posiada potężną bazę całych albumów, które można pobierać za darmo w bezstratnych formatach FLAC, WAV, APE i stratnych Mp3 z bitrate 320. Wszystkie pliki są udostępniane legalnie przez wykonawców na licencji Creative Commons.

Oprócz możliwości darmowego pobierania, można słuchać utworów za pośrednictwem odtwarzacza strumieni online czy dodać komentarz. Żeby móc korzystać z serwisu nie jest wymagana rejestracja konta. Na Ektoplazm znajdziecie muzykę z gatunków: Full-On, Progressive, Darkpsy, Downtempo, Chillout, Twilight, Goa, Morning, Forest, Zenonesque, Techno, Psycore, Techtrance, Glitch, Hi-tech, Deep Trance, Experimental, Psy Dub, Suomi, Ambient czy Bass Music.
http://www.ektoplazm.com/

Soundcloud.com różne rodzaje muzyki

Soundcloud damowa muzyka

Strona znana w sieci jak Youtube, ale warto o niej napisać kilka słów. W serwisie zarejestrowani użytkownicy mają możliwość słuchania muzyki, pobierania niektórych utworów, jak również dodawania komentarzy czy tworzenia własnych playlist z ulubionymi wykonawcami. Oprócz tego w darmowej opcji kont, jest możliwość wysyłania własnych podcastów w formacie Mp3, a nawet całych utworów muzycznych.

Wszystkie free konta mają ograniczoną możliwość uploadu do jednej prezentacji, natomiast dla kont premium takich limitów nie ma. Użytkownicy Soundcloud nie mogą narzekać na jakość muzyki. Większość zamieszczanych materiałów audio to Mp3 z bitrate 320. Na stronie znajdziecie mnóstwo artystów oraz wszystkie gatunki muzyczne od metalu po klasyczną.
https://soundcloud.com/

Myfreemp3.pm darmowe pobieranie Mp3

Myfreemp3 pobieranie darmowych mp3

Świetny serwis, który oferuje darmowe pobieranie i słuchanie muzyki w formacie Mp3. Na stronie znajduje się ogromna ilość całych utworów z różnych gatunków. Myfreemp3 to w zasadzie wyszukiwarka, żeby znaleźć to co nas interesuje, należy wpisać frazę w polu wyszukiwania i otrzymamy całą zawartość wyników.

Istnieje też możliwość odsłuchania każdego utworu w playerze jak również pobrania na dysk. Zarejestrowani użytkownicy mogą też dodawać własne pliki oraz tworzyć listy ulubionych artystów czy utworów. Strona utrzymuje się z wyświetlania reklam Google i nie tylko.
myfreemp3.pm/

Mixcloud.com podcasty radiowe

Mixcloud

Niesamowita strona z darmowymi podcastami radiowymi i ogromnym wyborem setów z gatunku electronic, house, trance, jazz, nujazz, chillout, rock, reggae, pop, indie rock, funk, disco, ambient i więcej. Na Mixcloud prezentuje swoją twórczość mnóstwo DJ-ów jak również wykonawców.

Wszystkie zasoby audio są dostępne za darmo dla każdego internauty, więc można do woli delektować się najnowszymi trendami muzycznymi. Oprócz tego, Mixcloud oferuje możliwość rejestracji darmowych kont jak również płatnych premium.

Użytkownicy premium mają dostęp do zaawansowanych statystyk czy nieograniczoną możliwość dodawania nowych podcastów i plików. Natomiast użytkownicy darmowych kont mogą dodawać komentarze, wysyłać pliki muzyczne, kolekcjonować zaawansowane playlisty ulubionych i tworzyć własne profile. Zamieszczana muzyka w serwisie jest doskonałej jakości, nawet można trafić na podcasty i całe albumy w formacie bezstratnym.
https://www.mixcloud.com/

Reverbnation.com najnowsze trendy muzyczne

Reverbnation.com najnowsze trendy muzyczne

Na Reverbnation znajdziemy wiele ciekawych i unikalnych utworów z gatunków: rock, indie rock, r&b, hip hop, folk, christian, alternative, metal, pop i więcej. Swoją najnowszą twórczość udostępniają tam muzycy całkowicie za darmo. Na stronie możemy znaleźć pojedyncze utwory jak również całe albumy.

Użytkownicy zarejestrowani mogą słuchać strumieni za pośrednictwem playerów webowych, tworzyć własne playlisty ulubionych, pisać komentarze czy oceniać utwory. Strona kierowana jest do wszystkich miłośników dobrej muzyki, można tam trafić na prawdziwe perełki. Jakość materiałów audio jest rewelacyjna.
https://www.reverbnation.com/

Jamendo.com transmisje strumieni audio

Jamendo.com transmisje strumieni audio

Jamendo to legenda internetowych stron z muzyką. Jest to bardzo dobry serwis z darmowymi plikami muzycznymi w formacie MP3. Użytkownicy mogą słuchać transmisji strumieniowych za pośrednictwem odtwarzaczy oraz pobierać całe albumy na dysk komputera. Artyści udostępniają tam utwory na licencji Creative Commons.

Dla posiadaczy kont, serwis umożliwia dodawanie komentarzy pod publikacjami, tworzenie list ulubionych, kolekcjonowanie playlist oraz możliwość dodawania osób do kręgów przyjaciół. W ofercie specjalnej dla, artystów, wydawców i firm, istnieje możliwość założenia konta premium. Użytkownicy premium za niewielką opłatą otrzymują specjalny certyfikat upoważniający odtwarzanie utworów w miejscach publicznych takich jak: bary, restauracje, sklepy czy zakłady fryzjerskie.
https://www.jamendo.com/

Allflac.com muzyka dla audiofilii

Allflac.com muzyka dla audiofilii

W zasadzie jest to sklep, kierowany do audiofilii, który oferuje muzykę z plikami w wysokiej jakości dźwięku. Na Allflac znajdziemy potężny wybór wielu wspaniałych wykonawców z różnych gatunków muzycznych.  Serwis oferuje również możliwość słuchania niektórych albumów w bezstratnej formacie za pośrednictwem playerów.

Jest to ciekawa strona, którą warto odwiedzić żeby sprawdzić i porównać jakości brzmienia stratnej muzyki z bezstratna. W bazie znajdziecie chyba prawie wszytko, do wyboru do koloru.
https://allflac.com/

kategoria
Polish