Użytkownicy Wykop.pl domagali się usunięcia konta Wałęsy z serwisu

Burza na portalu społecznościowym Wykop.pl powstała w momencie publikacji kontrowersyjnego wywiadu, którego udzielił były prezydent w Radiu Zet. Lech Wałęsa mówił, że jest zaniepokojony obecną sytuacją jaka panuje na polskiej scenie politycznej i twierdzi, że demokracja w kraju jest zagrożona. Nie szczędząc słów krytyki pod adresem rządzących, Wałęsa stawia ultimatum i nawołuje sejm do referendum w sprawie usunięcia obecnego rządu od władzy.

Ikona Solidarności twierdzi, że jeśli takie referendum się nie odbędzie, to pod rządami PiS może dojść w Polsce do wojny domowej i bijatyk na ulicach. Żeby do tego nie dopuścić, były prezydent proponuje już teraz przygotować się organizacyjnie i zacząć zbierać podpisy pod referendum.

Odbiło się to szerokim echem w społeczności portalu Wykop, doskonale wiedza, że Wałęsa jest bardzo aktywnym użytkownikiem. Według użytkowników poznańskiego serwisu, "śmieszek Leszek - jak go nazywają" w udzielonym wywiadzie przekroczył wszelkie normy dobrego zachowania i etyki. Tym samym wykopowicze zareagowali stanowczo i zarzucają Wałęsie, że publicznie szantażuje demokratycznie wybrany rząd pod groźbą wojny domowej i demonstracji ulicznych.

"Mamy tu do czynienia z mentalną ohydą i dwulicowością. Po to były organizowane powszechne wybory aby ich wynik został rozstrzygnięty i zaakceptowany przez wszystkie strony.
W innym wypadku nie było by "demokracji" którą z takim upodobaniem pewne środowiska wycierają swoje brudne ryje."

Oburzona społeczność postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i przeprowadziła własne referendum. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej, użytkownicy oddawali swoje głosy.

Referendum wykop usuniecie konta Walesy

Głosowanie w referendum Wykopu o usuniecie konta Wałęsy

Pytanie brzmiało: Czy jesteś za usunięciem konta @lechwalesa z portalu Wykop.pl? i były dwie możliwości, jedna za usunięciem - Proszę usunąć to konto i druga za pozostawieniem konta - To konto może zostać.

Wynik glosowania referendum Wykop na tak

Wynik głosowania w referendum Wykop - wynik po kilku godzinach od publikacji udział wzięło ok 3000 osób z czego 2107 opowiedziało się za usunięciem konta.

Niestety próba pozbycia się ikony Solidarności z serwisu stanęła na niczym. Właściciele poznańskiego serwisu szybko zareagowali i na temat całej akcji napisali wykopowiczom krótką notkę.

odpowiedz administracji wykop

Odpowiedź administracji Wykop.pl

Źródło: Wykop.pl

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish