Użytkownicy Wykop.pl domagali się usunięcia konta Wałęsy z serwisu

Burza na portalu społecznościowym Wykop.pl powstała w momencie publikacji kontrowersyjnego wywiadu, którego udzielił były prezydent w Radiu Zet. Lech Wałęsa mówił, że jest zaniepokojony obecną sytuacją jaka panuje na polskiej scenie politycznej i twierdzi, że demokracja w kraju jest zagrożona. Nie szczędząc słów krytyki pod adresem rządzących, Wałęsa stawia ultimatum i nawołuje sejm do referendum w sprawie usunięcia obecnego rządu od władzy.

Ikona Solidarności twierdzi, że jeśli takie referendum się nie odbędzie, to pod rządami PiS może dojść w Polsce do wojny domowej i bijatyk na ulicach. Żeby do tego nie dopuścić, były prezydent proponuje już teraz przygotować się organizacyjnie i zacząć zbierać podpisy pod referendum.

Odbiło się to szerokim echem w społeczności portalu Wykop, doskonale wiedza, że Wałęsa jest bardzo aktywnym użytkownikiem. Według użytkowników poznańskiego serwisu, „śmieszek Leszekjak go nazywają” w udzielonym wywiadzie przekroczył wszelkie normy dobrego zachowania i etyki. Tym samym wykopowicze zareagowali stanowczo i zarzucają Wałęsie, że publicznie szantażuje demokratycznie wybrany rząd pod groźbą wojny domowej i demonstracji ulicznych.

„Mamy tu do czynienia z mentalną ohydą i dwulicowością. Po to były organizowane powszechne wybory aby ich wynik został rozstrzygnięty i zaakceptowany przez wszystkie strony.
W innym wypadku nie było by „demokracji” którą z takim upodobaniem pewne środowiska wycierają swoje brudne ryje.”

Oburzona społeczność postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i przeprowadziła własne referendum. Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej, użytkownicy oddawali swoje głosy.

Referendum wykop usuniecie konta Walesy

Głosowanie w referendum Wykopu o usuniecie konta Wałęsy

Pytanie brzmiało: Czy jesteś za usunięciem konta @lechwalesa z portalu Wykop.pl? i były dwie możliwości, jedna za usunięciem – Proszę usunąć to konto i druga za pozostawieniem konta – To konto może zostać.

Wynik glosowania referendum Wykop na tak

Wynik głosowania w referendum Wykop – wynik po kilku godzinach od publikacji udział wzięło ok 3000 osób z czego 2107 opowiedziało się za usunięciem konta.

Niestety próba pozbycia się ikony Solidarności z serwisu stanęła na niczym. Właściciele poznańskiego serwisu szybko zareagowali i na temat całej akcji napisali wykopowiczom krótką notkę.

odpowiedz administracji wykop

Odpowiedź administracji Wykop.pl

Źródło: Wykop.pl

14 Comments:

 1. Powiem wam co usłyszałem o rzekomym internowaniu Wałęsy na Mazurach.

  Pewnego lata pojechałem z grupą znajomych na Mazury na ryby. Przyjechaliśmy nad znane jezioro Łańskie i ustawiliśmy się na połów szczupaka. Namioty rozbiliśmy w lesie po drugiej stronie jeziora widać było elegancki jak na owe czasy ośrodek. Kiedyś służył prominentnym politykom z KC PZPR , po upadku komuny też był chroniony ale już nie tak jak za czasów PRLu. Po kilkudniowym łowieniu rybek, zabrakło nam wody pitnej i postanowiliśmy podjechać z baniakami do Kormorana „dawniej słynna Cyranka,bo lubił tam odpoczywać komunista i zbrodniarz Józef Cyrankiewicz„.

  Podjechaliśmy samochodem pod bramę bez najmniejszego problemu, weszliśmy na teren ośrodka, gdzie po chwili wyszedł do nas rosły gość. Grzecznie zapytał co tutaj robimy i że nie można wchodzić na teren ośrodka. Przeprosiłem go i powiedziałem, że jesteśmy wędkarzami, mamy po drugiej stronie rozbite namioty i czy nie moglibyśmy nabrać wody bo nam się skończyła. Ochroniarz zgodził się i poszliśmy z nim do kuchni.

  Jestem trochę gadatliwy i zapytałem go czy to prawda, że tutaj Wałęsa łowił ostatnio szczupaki? Tak odpowiedział on często tutaj przyjeżdża na odpoczynek, też jak państwo jest fanatykiem wędkowania. Rozmowa trochę przybrała inny obrót, ponieważ zapytałem go czy to prawda, że Lech Wałęsa za komuny był tutaj internowany? Tak był i sprostował natychmiast z lekkim uśmiechem, powiedział Pan internowany zaśmiał się 🙂 Wielkie słowo, każdy w tym czasie chciałby być tak internowany jak on :-D.

  Dlaczego zapytałem z ciekawością – proszę Pana, on tu miał lepiej jak w domu. Przyjeżdżali do nie go z Warszawy ludzie z rządu, chlali wódę, grali w karty, dziwki były no i wyprawy na rybki. A głupi ludzie myśleli, że Wałęsa kraty gryzie w więzieniu 🙂 .

  Zapytałem tego ochroniarza, a skąd Pan to wie – no pracuję tu ładnych parę lat i pilnowałem Wałęsę wtedy :)))

  Oczy wywaliłem jak wół i powiem, że byłem lekko w szoku po tym co usłyszałem.

  Kto by pomyślał w tym czasie, że Lech Wałęsa żyje sobie jak pączek w maśle, a cały kraj martwił się czy go nie ukatrupili komuniści.

  Także drodzy ludeczkowie, nie wierzcie w te brednie, że za komuny pastwiono się nad Lechem. Też cholera wie co on tam z tymi komuchami ustalał. Dziwne, że tak wspaniale się z nimi bawił to raczej wrogiem dla komunistów nie był. :)))

  Podziękowaliśmy za wodę ochroniarzowi i pojechaliśmy dalej łowić ryby. Lecz to co usłyszałem wtedy o Lechu Wałęsie całkowicie zmieniło mój pogląd na Solidarność oraz postać bohatera Solidarności Lecha Wałęsę.

 2. rysiekw swetrze

  gonić dziada dopóki nie jest za późno

 3. Wyimaginowany_nocnik

  Wygląda na to, że król mirko i bez referendum sam już rozpoczął procedurę usuwania konta.
  Użytkownik usunął swoje konto z serwisu

  Szkoda chłopa bo fajny śmieszek z niego był i nie będzie już lakukaracza w gorące wkaraczam 😀

  Jednak Wykopowicze dopięli swego. Pozdrawiam

  • Nie wprowadzaj ludzi w błąd Lech Wałęsa nie usuną i nie ma zamiaru usuwać konta z Wykopu. Ten link, który podałeś jest typowym fejkiem. Tutaj jest link do prawdziwego konta Wałęsy
   Swoją droga dlaczego leszke miałby usuwać konto? Internet jak na razie jest ostoją wolności słowa i przekonań, więc każdy bez względu na poglądy ma prawo korzystać z tego dobrodziejstwa. Wałęsa w udzielonym wywiadzie za który chcą go zlinczować, wyraził jedynie swój pogląd i nie mówił, że wyprowadza ludzi na ulicę czy zrobi pucz. Moim skromnym zdaniem jest to typowy atak na LW, a na pewno nie jest to podstawą żeby usuwano jego konto z Wykopu.

 4. No tak Wałęsak pospolity jak zwykle palną bzdurę i administracja Wykop.pl konto ma jemu skasować, przecież to chore jest :)))

 5. Obsługa wykopu chyba nie zrozumiała ironii tej ankiety. Do Pana Lecha Wałęsy nie dociera również, że PIS wygrał w demokratycznych wyborach i nawoływanie do referendum w tej sytuacji jest jakimś skończonym absurdem.
  To Że Wałęsie się coś nie podoba nie oznacza, że z automatu ma być tak jak on chce. Właśnie takie myślenie jak jego jest zaprzeczeniem istoty deformacji, o przepraszam, chciałem powiedzieć, demokracji.

  • Ale jest laureatem nobla, a zachód go kojarzy jako dobrego wujka co uratował Polskę przed komunizmem. Dla nich to autorytet dla polaków i jakby chcieli nas najechać, żeby wprowadzać demokrację to mają już zalążek poparcia dla okupantów u własnego ludu.
   Wałęsę za swoją działalność powinni w ogóle wykluczyć z obiegu medialnego, ale sprawiedliwości nie ma.

 6. Nie mam nic do Lecha, ale faktycznie w ostatnim wywiadzie dał lekko mówiąc ciała. Nikt nie ma prawa w ten sposób mówić, że jak nie odsunie się od władzy legalnie wybranego rządu to wojna domowa w kraju będzie. Polska nie jest Ukrainą, zawsze wszelkie konflikty rozwiązywaliśmy na drodze mediacji, nie kopniakami i bijatykami.

  Przeszliśmy ciężką drogę do wolności, w której właśnie ten człowiek był motorem napędowym i dawał nadzieję milionom Polaków, a dziś nawołuje do takich czynów jak wojną domowa. Przepraszam Panie Wałęsa ale proszę się opamiętać i uszanować wybór Narodu Polskiego.

  • Pan Walesa chyba zapomnial ze na jego sukces polityczny i slawe pracowali tacy ludzie jak Jaroslaw i swietej pamieci Lech Kaczynski, swietej pamieci Pani Walentynowicz oraz obecny minister MON Pan Antoni Macierewicz i notorycznie Pan Walesa w roznych wywiadach tych ludzi „opluwa”. To tyle w tym temacie.

 7. Psie pana a muj kolega z piaskownicy tesz brzydko mowil i byl niegrzeczny, czy wykreslicie go za kare w faceboka?

 8. Na wykopie nie ma demokracji. Panuje tam lewacki korwinizm. Musimy zorganizować referendum demokratyczne i wykopowy okrągły stół. A moderację wypier..

 9. Lech Walesa to przegrany czlowiek, nic mu nie pozostalo jak bawic sie w internety. Jak myslicie dlaczego on tak broni tych cwaniakow i zlodziei? Bo jego cala rodzinka jest powiazana z PO i kolesiami ze swiata biznesu, ktory to byly rzad finansowal. Ten KOD to jest nic innego jak zbieranina komuchow i postkomochow. Szkoda ze Wykopowiczom nie udalo sie usunac tego gada, on przez te wszystkie lata juz i tak wystarczajaco zniszczyl kraj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *