Zalety gier wyścigowych – dlaczego warto je mieć?

zalety gier wyscigowych

Wirtualna rozgrywka obecnie coraz bardziej przypomina rzeczywistość, dlatego gracz coraz częściej ma wrażenie, że nie uczestniczy w nierealnym i absurdalnie skonstruowanym świecie, a raczej w filmie interaktywnym. Oczywiście nadal lubimy chodzić do kina, ale współczesne gry zapewniają nam seans o wiele dłuższy, bardziej szczegółowy, no i mamy kontrolę nad tym co dzieje się na ekranie. Jednym z bardziej jaskrawych przykładów w tym przypadku są gry wyścigowe.

Pościgi policji za naszym sportowym wozem, rywalizacja na torze, rajdy w terenie i wiele innych rodzajów rozgrywki to również coś co znamy z multipleksu. Wychodząc z najnowszej części najpopularniejszego filmu na świecie o wyścigach nie raz mamy ochotę mocniej wcisnąć pedał gazu w drodze do domu. O ile na prawdziwej ulicy może się to skończyć różnie (począwszy od złamania przepisów drogowych), tak w grze mamy ogromną swobodę działania.

Lubimy szybkość

Osoby, które chodzą do kina na filmy akcji, gdzie pościgi są stałym elementem scenariusza, doskonale zdają sobie sprawę, jak prędkość i szybkie samochody na nich działają. W rzeczywistym świecie takie hobby (oczywiście na zamkniętym torze wyścigowym) może się okazać niezwykle drogie, ale od czego mamy wirtualna rzeczywistość? Skoro piloci mogą uczyć się na symulatorach to i my możemy poczuć prędkość zasiadając z kółkiem sportowego samochodu. Po to są właśnie gry komputerowe, choć musimy przyznać, że nie każda z nich zasługuje na to miano.

Wartość niemal w każdym tytule

Bardzo rzadko zdarza się, że gra wyścigowa jest permanentnie zepsuta i zła. Zazwyczaj różnią się one stopniem dopracowania fizyki jazdy (najważniejszy parametr), szczegółowością modeli aut, czy mechaniką rozgrywki (suche wyścigi i zdobywanie kolejnych tytułów lub zdarzenia rozpisane wokół prostej, acz intrygującej fabuły).

Samochód może więc wyglądać świetnie, ale reagować na komendy gracza jak drewniany klocek. Gry wyścigowe może nie są najbardziej ambitnymi na rynku, jednak dużo trudniej jest je zepsuć niż takie gry przygodowe (tam liczy się przecież jeszcze scenariusz, sposób prowadzenia opowieści i cała masa innych detali).

Dlaczego warto je mieć?

Kupując grę wyścigową otrzymujemy całą masę korzyści. Nie każdy jest jednak świadom, jak ciekawe i grywalne mogą być najlepsze tytuły w tej kategorii. By sobie to w pełni uświadomić najlepiej jest zagrać w kilka z nich, jednak na potrzeby tego artykułu podpowiemy wam na co zwrócić szczególną uwagę i co może mieć wpływ na jakość zabawy:

 • możliwość nieskrępowanego szaleństwa na torze, czy podczas wyścigów ulicznych (ścinanie zakrętów, pisk opon i brak konsekwencji w rzeczywistym świecie)
 • dostęp do samochodów, które na co dzień nie spotkasz nawet na ulicy, a tutaj możesz nimi pokierować, rozbić je, a nawet zmienić ich wygląd
 • bezpieczna rywalizacja (dobra zarówno dla pań, jak i panów)
 • modyfikując swój pojazd zdobywasz wiedzę o jego budowie
 • zapanowanie nad modelem fizyki jazdy na ekranie nie jest wcale takie łatwe, dlatego możesz tu liczyć na poprawienie swojej zręczności oraz refleksu
 • wiele tytułów ma opcje gry ze znajomymi (online lub na jednej konsoli)
 • możesz wybrać swój ulubiony typ wyścigów czy też serię gier, do której najbliżej twojemu sercu
 • każde osiągnięcie i kolejny wygrany wyścig – zwłaszcza na trudniejszej trasie – to olbrzymia satysfakcja
 • im stajesz się lepszy tym większy poziom trudności możesz sobie wybrać, by na końcu wyłączyć wszystkie wspomagacze, które chronią twoje wirtualne auto przed podsterownością i nadsterownością
 • do zabawy możesz wrócić w każdej chwili ciesząc się wypracowanymi dotąd postępami
 • świetna opcja na jedną z atrakcji na imprezie z przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish