Joomla instalacja kultowego CMS'a w polskiej wersji

Dodane przez kair4 - pt., 01/08/2016 - 16:48
Instalacja CMS Joomla

Joomla prawie doskonały całkowicie darmowy system zarządzania treścią. Nie jest skomplikowany w obsłudze i posiada przyjazny elegancki panel administratora. Bardzo dobry do prowadzenia małych blogów tematycznych, stron firmowych, sklepów online oraz potężnie rozbudowanych portali internetowych. Silnik ma niewielkie wymagania techniczne, co ważne nie obciąża serwera, dlatego nawet przy dużej liczbie użytkowników spisuje się doskonale.

Instalacja Joomla przebiega bardzo sprawnie. Jedyny warunek to musi być na serwerze włączona obsługa PHP z dostępem do bazy MySQL.

Zanim zaczniemy instalację CMS'a, należy najpierw utworzyć bazę MySQL. Następnie z oficjalnej strony pobieramy paczkę, rozpakowujemy archiwum i kopiujemy wszystkie pliki klientem FTP do katalogu serwera np:/twojastrona.pl/public_html. Gdy mamy już pliki w katalogu, wpisujemy w pasek wyszukiwarki pełny adres domeny i klikamy na klawiaturze Enter. W przeglądarce pojawi się okno automatycznej instalacji. Wtedy instalator poprosi nas o podanie nazwy strony, nazwy bazy MySQL, loginu, hasła admina oraz adresu e-mail. Po prawidłowo wpisanych danych klikamy dalej i Joomla rozpocznie proces instalacji.

Może się zdarzyć, że skrypt wykryje błędy, wtedy pojawi się komunikat ostrzegawczy z zaznaczonymi polami do poprawy. Wprowadzamy wymagane korekty i klikamy dalej. Jeśli cały proces instalacji zakończy się sukcesem, można zalogować się do panelu administratora i przeprowadzić wstępne ustawienia serwisu i dodać pierwsze publikacje.

CMS Joomla posiada polskie tłumaczenie jak również wiele bardzo dobrych darmowych motywów i pluginów. Przy odrobinie pracy można wzbogacić serwis o galerie fotografii, czat, galerie wideo, blogi dla użytkowników czy forum. Skrypt również posiada solidne wsparcie polskiej społeczności z własnym forum. Żeby uzyskać pomoc w dobrze jest utworzyć tam konto.

Pobierz najnowsze stabilne wydanie Joomla

kategoria
Polish