Pobierz Remix OS - Android z obsługą okienek dla PC i Maca

remix os dla PC

Remix OS to zmodyfikowany system Google Android, który od podstaw został tworzony przez firmę Jide Technology. Finalna wersja systemu zostanie udostępniona za darmo 12 stycznia 2016 r. Każdy kto zechce wypróbować możliwości okienkowego Androida, będzie mógł pobrać obraz systemu bezpośrednio ze strony producenta.

Autorzy projektu twierdzą, że ich oprogramowanie powinno działać na większości urządzeniach, niezależnie czy to będą komputery z Mac czy Pecety z Windows. Remix OS oparty jest o wydanie Lollipop x86, obsługuje urządzenia z Android 6 i wyższe oraz CyanogenMod.

 

Najważniejszymi funkcjami Remix OS są: możliwość przeglądania i edycji dokumentów biurowych Microsoft Office. Posiada pełną integrację ze sklepem Google Play, więc użytkownik może korzystać z wszystkich dostępnych tam aplikacji. Obsługuje programy w trybie wielu okienek podobnie jak to odbywa się w Windows. Obsługuje portale społecznościowe, multimedia: strumienie, filmy, wideo oraz muzykę.

 

Remix OS 2

Remix OS Android widok główny pulpitu

 

Oprócz doskonałej funkcjonalności również zadbano o estetykę. Remix jest bardzo ładnie dopracowany, ma elegancką szatę graficzną, która w pierwszym momencie trochę przypomina najnowszego Windowsa 10. Menu start działa podobnie, wygląd aplikacji na pasku zadań w Tray też jest zbliżony. Również otwieranie i zamykanie programów odbywa się kliknięciem w krzyżyk. Jednym słowem jest to idealne rozwiązanie dla osób, którym ostatnie wydanie W10 z jakiś powodów nie przypadło do gustu.

 

Możliwości jakie niesie nowe oprogramowanie od Jide Technology, zapewne dziś nie zatrzęsie światem komputerów, ale użytkownik otrzyma kolejne wartościowe narzędzie. Teraz każdy będzie mógł instalować oraz korzystać z aplikacji dotychczas dostępnych tylko dla urządzeń przenośnych.

 

Ciekawostką jest, że Google w ostatnim czasie upubliczniło kod źródłowy Androida, więc walka o klienta może wyglądać ciekawie. Przecież żadna z firm IT nie zamierza przespać tego ważnego momentu. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że jeśli podobne projekty nabiorą rozmachu, to w niedługim czasie możemy być świadkami końca ery zdrewniałego Windows.

Remix OS pobierzesz z oficjalnej strony Jide Technology

 

Film z prezentacją możliwości Remix OS

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish