Flow Free darmowa gra na urządzenia mobilne

Dodane przez kair4 - ndz., 09/30/2018 - 05:53

Flow Free to ciekawa gra logiczna przeznaczona dla urządzeń mobilnych i nie tylko. W dzisiejszych czasach wśród gier komputerowych największą popularnością cieszą się produkcje niezależne. Gry mobilne to nie tylko rozbudowane produkcje strategiczne czy RPGi, ale także zręcznościowe i logiczne. Pozwalają odstresować się w podróży lub zająć wolną chwilę w przerwie pomiędzy zajęciami.

Jednym z ciekawszych przykładów takich „przenośnych” gier jest Flow Free.

Produkcja puzzle wzorowana na popularnej w pierwszych latach Internetu grze. Polegającej na łączeniu ze sobą rur, w taki sposób żeby uruchomiony przepływ wody dotarł z jednego miejsca do drugiego.

Teraz możemy spróbować swoich sił, gdzie naszym zadaniem jest połączenie ze sobą dwóch punktów o tym samym kolorze. Musimy zadbać żeby żadna z linii nie przecinała się. W kolejnych etapach rozgrywka staje się coraz trudniejsza, ale jednocześnie bardziej urozmaicona.

Warto jednak wspomnieć, że od zasady niekrzyżowania linii jest pewien wyjątek. Na niektórych z poziomów znajdują się specjalne mosty pozwalające nam poprowadzić jedną linię górą, a drugą dołem. Free Flow uniemożliwia nam cofnięcie poprzedniego ruchu jeśli popełnimy błąd. Musimy rozpocząć dany etap całkowicie od początku. Tak więc należy zadbać o to, aby nasze ruchy były dobrze przemyślane.

Mechanika rozgrywki jest przygotowana bardzo solidnie

W połączeniu z rozwiązaniami we współczesnych urządzeniach mobilnych - czyli przede wszystkim ekranem dotykowym, sprawuje się całkowicie bezproblemowo. Pola, po których możemy prowadzić linie, są wystarczająco duże, aby nie zakrywać ich palcami, a co za tym idzie stworzyć ryzyko rysowania na ślepo.

Czarne tło pozwala również łatwiej rozróżniać poszczególne elementy i skupić się bezpośrednio na sytuacji w grze. Strona graficzna Flee Flow jest bardzo minimalistyczna. Wszystko utrzymane jest w jednorodnych kolorach, ale twórcy zadbali, aby wszystkie kształty były opływowe i przyjemne dla oka gracza. Zaś tło, jak wspomniano wcześniej, jest całkowicie czarne i zmienia się w ciemnoszare, gdy uda nam się połączyć punkty.

Gra posiada kilkanaście różnych zestawów poziomów, rządzących się swoimi prawami i poziomem trudności. Mamy do wyboru, między innymi, klasyczną rozgrywkę na poziomie łatwym lub trudnym, gdzie pod pojęciem trudności. Rozumie się przede wszystkim ilość punktów, jakie musimy ze sobą połączyć, zastawionych przez twórców w związku z tym pułapek.

Przykładowo, jeśli połączymy dane punkty w określony, nierzadko najłatwiejszy, sposób, to uniemożliwimy sobie tym samym ukończenie etapu, gdyż zablokujemy pozostałe z punktów oraz wielkość planszy. Jeśli szukamy wyzwań, możemy spróbować też zabawy w różnych niestandardowych trybach, na przykład w zestawach, w których musimy ukończyć składające się poziomy w określonym czasie, mogącym wynosić nawet zaledwie 30 sekund.

Obejrzyj intro z gry Flow Free

https://www.youtube.com/watch?v=TCnQPsExQuY

OS: przeglądarki i systemy mobilne Android oraz iOS

Pełną wersję gry Flow Free pobierzesz z oficjalnej strony producenta https://flowfreesolutions.com/

kategoria
Polish