Flow Free – gra online na urządzenia mobilne

W dzisiejszych czasach wśród gier komputerowych największą cieszą się przede wszystkim produkcje niezależne oraz te przeznaczone głównie na urządzenia mobilne. W szczególności mówimy tu o smartfonach oraz tabletach z systemem operacyjnym Android bądź iOS, a co za tym idzie bogatym dostępem do różnego rodzaju aplikacji, w tym również gier.

Gry mobilne to nie tylko coraz bardziej rozbudowane produkcje strategiczne czy RPGi, ale często także pozycje zręcznościowe i logiczne. Pozwalające odstresować się w podróży z pracy do domu autobusem czy tramwajem lub zająć wolną chwilę w przerwie pomiędzy zajęciami bądź podczas wyjątkowo dłużącej się podróży.

flow-free gra online

Jednym z ciekawszych przykładów takich „przenośnych” gier jest Flow Free – produkcja puzzle wzorowana na popularnej niegdyś w pierwszych latach Internetu grze, polegającej na łączeniu ze sobą rur, w taki sposób aby uruchomiony następnie przepływ wody dotarł z jednego miejsca do drugiego.

Teraz możemy spróbować swoich sił w tej bardzo łatwej do opanowania, ale jednocześnie wymagającej myślenia i planowania grze, gdzie naszym zadaniem jest połączenie ze sobą dwóch punktów w tym samym kolorze. Przy czym musimy zadbać o to, aby żadna z linii nie przecinała się, a wraz z kolejnymi etapami. Rozgrywka staje się coraz trudniejsza, ale jednocześnie także bardziej urozmaicona.

Warto jednak wspomnieć, że od zasady niekrzyżowania tychże linii jest pewien wyjątek. Na niektórych z poziomów znajdują się specjalne mosty pozwalające nam poprowadzić jedną linię górą, a drugą dołem. O tym, że Free Flow uniemożliwia nam cofnięcie poprzedniego ruchu jeśli popełnimy błąd, musimy rozpocząć dany etap całkowicie od początku. Tak więc musimy zadbać o to, aby nasze ruchy były dobrze przemyślane.

Sama mechanika rozgrywki jest przygotowana bardzo solidnie, a w połączeniu z rozwiązaniami we współczesnych urządzeniach mobilnych. Czyli przede wszystkim ekranem dotykowym sprawuje się całkowicie bezproblemowo. Pola, po których możemy prowadzić linie, są wystarczająco duże, aby nie zakrywać ich palcami, a co za tym idzie stworzyć ryzyko rysowania na ślepo.

Czarne tło pozwala również łatwiej rozróżniać poszczególne elementy i skupić się bezpośrednio na sytuacji w grze. Strona graficzna Flee Flow jest bardzo minimalistyczna. Wszystko utrzymane jest w jednorodnych kolorach, ale twórcy zadbali, aby wszystkie kształty były opływowe i przyjemne dla oka gracza, Zaś tło, jak wspomniano wcześniej, jest całkowicie czarne i zmienia się w ciemnoszare, gdy uda nam się połączyć punkty.

flow free

Gra posiada kilkanaście różnych zestawów poziomów, rządzących się swoimi prawami i poziomem trudności. Mamy do wyboru, między innymi, klasyczną rozgrywkę na poziomie łatwym lub trudnym, gdzie pod pojęciem trudności. Rozumie się przede wszystkim ilość punktów, jakie musimy ze sobą połączyć, zastawionych przez twórców w związku z tym pułapek.

Przykładowo, jeśli połączymy dane punkty w określony, nierzadko najłatwiejszy, sposób, to uniemożliwimy sobie tym samym ukończenie etapu, gdyż zablokujemy pozostałe z punktów oraz wielkość planszy. Jeśli szukamy wyzwań, możemy spróbować też zabawy w różnych niestandardowych trybach, na przykład w zestawach, w których musimy ukończyć składające się poziomy w określonym czasie, mogącym wynosić nawet zaledwie 30 sekund.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *