Najlepsze darmowe agregatory kanałów RSS

Kanały RSS służą do odczytywania nowych artykułów, które publikowane są na stronach internetowych. Jest to bardzo wygodna forma przeglądania i czytania treści. Wyklucza konieczność odwiedzania strony WWW. Zaletą czytników RSS jest tworzenie niezliczonej ilości własnych kategorii tematycznych, dodawanie ciekawych stron, brak wyświetleń uciążliwych reklam, wygoda czytania czy szybka informacja o pojawieniu się nowego wpisu.

W sieci można znaleźć wiele programów do agregowania wiadomości z kanałów RSS. Nie wszystkie są darmowe lub ich funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Godnymi uwagi i chyba najlepszymi darmowymi czytnikami m.in: SharpReader, QuiteRSS czy RSSOwl.

SharpReader dobry czytnik wiadomości RSS.

Aplikacja jest bardzo lekka dla zasobów, tworzy kategorie tematyczne z ulubionymi kanałami. Automatycznie pobiera najświeższe tytuły wiadomości wraz z krótkimi streszczeniami, które dostępne są natychmiast po ich opublikowaniu w serwisie internetowym. Dodatkowo wszystkie wiadomości dzieli na kanały tematyczne, co pozwala jeszcze lepiej spersonalizować otrzymywane wiadomości.

Po zainstalowaniu na komputerze wyświetla niewielką ikonkę w pasku zadań. W momencie pojawienia się wpisu na ulubionej stronie WWW, natychmiast informuje użytkownika. Ma wbudowany mechanizm importu i eksportu ulubionych, zaawansowane filtry oraz ustawienia czcionek pobieranych wiadomości.

SharpReader czytnik RSSOprócz tego narzędzie posiada bardzo miły dla oka prosty w obsłudze interfejs, nie posiada polskiego tłumaczenia, bo w zasadzie jest niepotrzebne. Żeby dodać subskrypcję klikamy na górnej belce File, Open RSS Feed i wklejamy adres kanału zaznaczając kwadracik Subscribe to feed i następnie OK.

Aplikacja działa z systemami Windows

Pobierz SharpReader http://www.sharpreader.net/

QuiteRSS to rozbudowany agregator kanałów RSS

Dzięki QuiteRSS czytelnik nie musi co chwilę odwiedzać ulubionych serwisów tylko po to, żeby zobaczyć czy nie pojawiły się jakieś nowe wiadomości – zrobi to za nas czytnik QuiteRSS. Aplikacja automatycznie pobierze najnowsze nagłówki i zaprezentuje na komputerze treści w przejrzystej i czytelnej formie.

Program ma bardzo rozbudowane funkcję, za jego pośrednictwem można tworzyć kategorie tematyczne z ulubionymi stronami np: humor, muzyka, nauka, polityka czy nowinki ze świata IT. Oprócz tego jest wyposażony w funkcję importu/eksportu kanałów, tworzy kopie zapasowe, ma wbudowane oznaczniki gwiazdek i etykiet, ustawienia czcionek, filtry Adblock, jak również za pomocą wtyczek można dzielić się ciekawymi wiadomościami w serwisach społecznościowych. Zaletą QuiteRSS jest to, że posiada języki polski, ma elegancki i łatwy w obsłudze interfejs.

QuiteRSS czytnik wiadomosciW jaki sposób dodawać z kanały RSS.

Na początku pobieramy program z oficjalnej strony – są dostępne instalatory jak również wersje portable. Po instalacji uruchamiamy aplikację i na górnej belce klikamy na przycisk Dodaj, po czym wpisujemy RSS kanału oraz dalej.

Oprogramowanie pobierze automatycznie treści ze strony WWW, a użytkownikowi pozostanie tylko przydzielić kanał RSS do odpowiedniej kategorii.

Przy każdorazowym uruchamianiu QuiteRSS aktualizuje wiadomości jak również powiadamia o pojawieniu się nowych.

Aplikacja działa z systemami Windows, Linux i Mac OSX [32/64 bity].

Pobierz QuiteRSS https://quiterss.org/en/download

RSSOwl chyba najlepszy agregator RSS

RSSOwl jest rozbudowanym i całkowicie darmowym programem odczytywania wiadomości RSS, dostępnym na licencji Open Source. Do prawidłowego działania programu potrzebne jest oprogramowanie JAVA. Atutem RSSOwl jest pełna obsługa języka polskiego, tworzenie kategorii tematycznych i ulubionych.

Posiada możliwość eksportowania i importowania kanałów jak również tworzy kopie. Dodatkowo czytnik RSSOwl ma wbudowane narzędzia do oznaczania wiadomości, zmiany czcionek, obsługuje większość formatów RSS Readera.

RSSOwl czytnik RSS

Tak jak w dwóch poprzednich agregatorach, również ten program powiadamia automatycznie użytkownika o pojawieniu się nowej publikacji, wyświetlając informację na pasku zadań. Obsługa programu jest banalnie prosta, dodajemy adres RSS ulubionej strony i po wczytaniu treści, pozostanie tylko je odpowiednio sklasyfikować i przypisać etykiety.

Aplikacja dostępna na systemy Windows, Linux i Mac OSX [32/64 bity].

Pobierz RSSOwl  http://www.rssowl.org/

Jeśli potrzebujesz innych rozwiązań np: do przeglądarki internetowej to możesz zainstalować odpowiedni plugin czytnika RSS. Wystarczy odwiedzić stronę z wtyczkami: Opera, Chrome, Safari, Internet Explorer czy Mozilla Firefox.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *