Wymarzona praca dla zapalonego gracza – tester gier

testowanie gier wideo i praca

Każdy młodociany gracz kiedyś dorasta wtedy zaczyna myśleć o znalezieniu pracy, która będzie nie tylko dobrze płatna, ale i ciekawa. Jeśli zainteresowanie tematem gier przeradza się stopniowo w pasję, to nie trudno jest przełożyć jej później na zawód. Można pisać gry, projektować modele postaci czy tworzyć całe scenariusze gier. Możliwości jest naprawdę dużo. Jeśli jednak największą przyjemność sprawia komuś granie, to praca w charakterze testera nowych produkcji może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Główne zadanie testera polega na sprawdzaniu czy wszystko w świecie gry działa prawidłowo oraz zgłaszanie deweloperowi wyłapanych błędów. Etat wymarzony dla każdego miłośnika gier wideo, ale jest pewien problem. Takich stanowisk w porównaniu do liczby chętnych jest niewiele. Oprócz tego kandydat powinien wykazać się czymś więcej niż tylko miłością do wirtualnej rozgrywki.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć tester gier?

Dla producentów gier nie ma nic ważniejszego niż osiągnięcie dobrej sprzedaży. Dlatego inwestują swoje środki w ulepszanie kreowanego świata gry. Czasem kładzie się większy nacisk na warstwę marketingową i reklamę, niż na likwidację drobnych niedociągnięć. Większość firm jednak zdecydowanie częściej dba na solidne dopracowanie produkcji, ciągle wyszukując i eliminując błędy.

Nie ważne jak wielu testerów zatrudni deweloper i tak po premierze gracze są w stanie znaleźć różne „glitche”. Niektóre zabawne inne wręcz frustrujące. Dlatego w rękach testerów leży to by było ich jak najmniej. Za odpowiedzialność jaka na nich ciąży, otrzymują bardzo hojne wynagrodzenie, które w pełni rekompensuje im godziny żmudnej pracy w poszukiwaniu bagów i raportowaniu ich do działu programistycznego.

Wymagania dla testera gier wideo

Najważniejszym punktem spośród wymagań stawianych testerom gier jest oczywiście pasja do grania. Wiadomo przecież, że osoba, która tego nie lubi będzie miała mniejszą motywację do dobrego wykonywania swoich obowiązków, bez względu na to, jak wiele się jej zapłaci.

  • Ponadto trzeba wykazać się również w:
  • znajomości kwestii technicznych charakterystycznych dla danej platformy
  • opanowaniu podstawy programowania by precyzyjnie określić w raporcie rodzaj błędu
  • dużej cierpliwości, gdyż takie testy wymagają wielokrotnego i dokładnego sprawdzenia
  • chęci do rozwijania swojej wiedzy i umiejętności.

Jak szukać tej pracy?

W zawodzie testera trzeba być zawsze trzy kroki przed konkurencją. Znalezienie takiej pracy jest bardzo trudne, a więc i wysiłek jaki trzeba włożyć w sukces jest proporcjonalnie duży. Tutaj liczy się inicjatywa kandydata, bo gdy w Sieci pojawiają się oficjalne ogłoszenia developera, to bardzo ciężko się wyróżnić spośród kilku tysięcy kandydatów. Trzeba zatem postawić na kontakt bezpośredni i zareklamowanie siebie, bez względu, czy wiemy, że dany producent kogoś szuka czy też nie.

Nie ważne czy developer zajmuje się tworzeniem tytułów na smartfony, konsole przenośne, stacjonarne czy na PC. Pierwszy krok należy do zainteresowanego, a więc należy go dobrze przemyśleć. Szanse mają ci, którzy potrafią sprostać wymaganiom i uzupełnić zapotrzebowanie.

Dobrze jest również znać politykę firmy i przedstawić swoje cechy potwierdzające, że jest się idealnym człowiekiem do tej roboty. Udowodnij więc, że potrafisz spojrzeć na kod programowania obiektywnym okiem i wzbogacić zespół o swojego super skilla.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish