Kilka przydatnych darmowych narzędzi dla Windows 10

darmowe programy dla Windows 10

Zobacz zestaw przydatnego oprogramowania dla Windows 10. Narzędzia zostały wybrane jako jedne z najczęściej instalowanych programów spośród szerokiej gamy darmówek ze sklepu Microsoft. Dzięki oprogramowaniu usprawnisz działanie systemu operacyjnego, przetestujesz szybkość połączenia internetowego, szybko przetłumaczysz wybrany tekst z obcego języka na polski, ustawisz budzik czy przeliczysz jednostki miar np: galony na litry. Poniżej przedstawiamy darmowe narzędzia, które pomogą ułatwić pracę na komputerze.

Network Speed Test

Bardzo przydatna aplikacja, która mierzy przepustowość łącza oraz sprawdza jakość połączenia z Internetem. Program po wykonaniu analizy testowej wyświetla informację z jakich usług internetowych będzie mogli skorzystać. Np: czy nasze łącze jest wystarczające do oglądania filmów wideo z sieci, słuchania muzyki z internetowego radia, jak również podpowie czy będą możliwe wideo rozmowy przez komunikator Skype.

Network Speed Test

Pobierz Network Speed Test: microsoft.com/pl-pl/store/p/network-speed-test/9wzdncrfhx52

Translator Ubersetzer

Translator Ubersetzer

Jest to podręczny tłumacz, który pozwala automatycznie przetłumaczyć pojedyncze słowa, zdania oraz całe treści na dowolny język. Aplikacja wspiera 51 popularnych języków, w tym oczywiście Polski. Oprócz zwykłego tłumaczenia posiada możliwość sprawdzenia poprawnej wymowy. Dobrym udogodnieniem jest obsługa głosowa, która również zamienia słowa na tłumaczone teksty. Innym ciekawym dodatkiem jest rozpoznawanie i tłumaczenie napisów z fotografii.

Podręczy translator też jest dostępny online oraz dla urządzeń mobilnych z systemami Android, Windows Mobile, iOS.

Pobierz Translator Ubersetzer: microsoft.com/pl-pl/store/p/translator/9wzdncrfj3pg?rtc=1

Aerize Optimizer

Aerize Optimizer

Ten program potrafi zwiększyć do maksimum możliwości twojego komputera. Aerize Optimizer jest jedną z najpopularniejszych darmowych aplikacji, która służy do zarządzania pamięcią oraz całym systemem operacyjnym Windows. Narzędzie szybko i sprawnie zdiagnozuje niepotrzebnie uruchomione procesy i pozamyka je. Dzięki optymalizacji, system będzie działał wydajniej i płynnie. Nie będzie zawieszał się podczas grania w gry, oglądania filmów HD czy wykonywania innych czynności. Na stronie producenta oprócz darmowej wersji są dostępne publiczne klucze do wersji Profesjonalnej.

Pobierz Aerize Optimizer: aerize.com/windows/optimizer/

Konwerter Jednostek

Unit Converter Windows Gadget konwerter jednostek

Bardzo przydatna aplikacja dla uczniów, studentów oraz osób, które wybierają się za granicę. Program pozwala łatwo przeliczyć jednostki miar długości, powierzchni, wagi, prędkości, ciśnienia, energii czy temperatury. Jest to świetne narzędzie, które sprawdzi się na wakacjach czy podczas rozwiązywania zadań z fizyki.

Pobierz Konwerter Jednostek: microsoft.com/pl-pl/store/apps/konwerter-jednostek/9wzdncrfj0pr

Alarm Clock HD

Alarm Clock HD

Kolejna darmowa ciekawa aplikacja, która nie tylko jest budzikiem i zwykłym zegarem. Wyświetla pogodę z różnych części świata, uwzględnienia wszystkie strefy czasowe, przelicza waluty, odtwarza muzykę z plików mp3 oraz internetowego radia. Oprócz tego Alarm Clock HD łączy się z serwisami społecznościowymi, wyświetla informacje z naszej tablicy na Facebooku, wyświetla zdjęcia czy strumienie z kanałów RSS, posiada zmianę skórek, kalendarz, tworzy playlisty i więcej.

Pobierz Alarm Clock HD : microsoft.com/pl-pl/store/p/alarm-clock-hd/9wzdncrfj9xg

WiFi Analyzer

WiFi Analyzer analiza polaczen sieci

WiFi Analyzer to darmowe narzędzie, które wykrywa i naprawia problemy z sieciami Wi-Fi. Program analizuje połączenia i pomaga wybrać właściwy kanał do komunikacji komputera z routerem. Niektóre urządzenia działają na standardowych ustawieniach fabrycznych i często się zdarza, że taka konfiguracja wcale nie musi być najlepsza. Program testuje połączenie urządzenia z routerem i pomaga wybrać najlepszą lokalizację, w której powinniśmy ustawić router. Aplikacja wyświetla dane zasięgu sieci z najsilniejszym sygnałem. Narzędzie bardzo pomocne kiedy często występują problemy z połączeniami Internetu.

Pobierz WiFi Analyzer: matthafner.com/wifianalyzer

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish