Slither.io – gra, która wciąga jak żadna inna

Wiele osób mających do czynienia z kulturą Internetową, a przede wszystkim wszelkiego rodzaju grami niezależnymi, które powstają na przeglądarki internetowe, z pewnością słyszało chociaż raz lub miało okazję zagrać w Agar.io. Dosyć nowatorską grę wieloosobową, w której wcielaliśmy się w komórkowy organizm i pożeraliśmy znajdujące się na naszej drodze kolorowe elementy oraz innych graczy, za co otrzymywaliśmy punkty, powiększaliśmy swój rozmiar oraz pięliśmy się w górę rankingu.

Banalny mechanizm zabawy, a jednocześnie unikalne podejście do tematu sprawiły, że produkcja odniosła niemały sukces, pojawiając się na kanałach najbardziej popularnych youtuberów, a sami twórcy podjęli kilka prób powtórzenia sukcesu stosując podobną metodą: wykorzystania jakiegoś pozornie wyeksploatowanego mechanizmu rozgrywki w całkowicie nowatorski sposób przyciągając całe hordy zainteresowanych.

Slither.io plansza gry
Tym razem twórcy postanowili zaserwować nam Slither.io, czyli przeglądarkową, wieloosobową odmianę słynnego „węża”. Wcielamy się w bliżej nieokreślone, podłużne stworzenie, którym zjadamy porozrzucane i cały czas pojawiające się na planszy kolorowe kulki pozwalające nam na powiększenie swojego rozmiaru, puli punktów, co z kolei przekłada się na wyższą pozycję w rankingu. Gra szybko okazuje się wciągająca i sprawiająca niemałą frajdę, mimo że póki co do dyspozycji graczy oddany został tylko jeden tryb gry – Free For All.

W przeciwieństwie do innych produkcji tego rodzaju, zupełnie inaczej prezentuje się również konkurencja pomiędzy graczami: podczas gdy w poprzednich dominacja opierała się głównie na zgarnięciu jak największej liczby punktów i terroryzowaniu na wszelkie sposoby graczy w gorszej sytuacji. Tutaj mamy do czynienia z nieco bardziej zbalansowaną rozgrywką.

Kluczem do pokonania przeciwnika jest sprawienie, aby rozbił się o nasz bądź swój ogon, przy czym, co warto bez wątpienia zaznaczyć, nie ma znaczenia rozmiar naszego bohatera. Pozwala to skutecznie potykać się z silniejszymi graczami, nawet jeśli znajdujemy się w pozycji pozornie bez szans, jeśli potrafimy tylko odpowiednio wykorzystać otoczenie oraz możliwości gry.

Slither.io - gra
Po pokonaniu przeciwnik rozpada się na szereg kolorowych kulek, które możemy zebrać, aby wzmocnić węża. Ponadto, jesteśmy wyposażeni w zdolność przyśpieszenia. Pozwalającego nam umknąć z pułapki lub dogonić pojawiające się co jakiś czas i uciekające przed graczami kulki pozwalające zdobyć duże ilości punktów. Normalnie są one znacznie szybsze od gracza poruszającego się bez przyśpieszenia.

Na uwagę zasługuje również oprawa graficzna produkcji. Idąc tropem swoich poprzedników, tak i tutaj jest ona bardzo minimalistyczna, niemniej jednak bardzo przyjemna dla oka. Pozwalając wczuć się w klimat zabawy i skoncentrować na grze. Dobrze prezentuje się gra świateł emitowanych przez kulki oraz postacie graczy na ciemnej planszy.

Warto też wspomnieć, że w Slither.io, gracze mogą korzystać także z minimapy, co pozwala łatwiej zlokalizować duże skupiska punktów do zgarnięcia. Dość podobną grą do Slither.io jest gra Wings.io, która skupia na sobie uwagę wielu graczy. W przypadku niezadowolenia z jednej gry, zawsze możemy zagrać w Wings.io.

Gra z pewnością spodoba się nie tylko fanom produkcji niezależnych, ale także osobom, które akurat nie mają niczego innego zajmującego w wolnej chwili i szukają ciekawej gry bez konieczności jej pobierania; można ją uruchomić również na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *