Color Switch darmowa gra na relaks i odprężenie

 Color Switch gra online

Color Switch to fantastyczna darmowa gra przeglądarkowa, która nie wymaga instalacji. Jest doskonałym pomysłem na odstresowanie i złapanie odrobiny luzu. Kiedy pierwszy raz uruchomimy grę, wyda nam się niezwykle prymitywna. Oprawa graficzna nie posiada wysokiego poziomu, a samouczek, który uruchomi się automatycznie, może początkowo zniechęcać. To jednak są tylko pozory, ponieważ gra oferuje naprawdę sympatyczną rozrywkę i kawał dobrej zabawy.

Zasady gry Color Switch

Celem zabawy jest próba osiągnięcia jak największej wysokości kolorowej kuleczki. Po uruchomieniu, rozgrywkę rozpoczynamy kliknięcie lewym klawiszem myszki. Kiedy to zrobimy nasza kulka podskoczy nieco do góry, ale po chwili zacznie spadać w dół. Żeby utrzymać ją na odpowiedniej wysokości musimy dalej klikać myszką i w ten sposób staramy się podbijać ją nieco wyżej. Opanowanie podbijania jest proste, ale szybko przekonamy się, że gra wcale nie jest tak łatwa na jaką się wydaje. Na początku musimy zmierzyć się z pierwszą przeszkodą, którą napotkamy na planszy.

Pokonywanie przeszkód na planszy

Praktycznie od razu naszym oczom ukaże się kolorowa przeszkoda, która w większości obrazuje jakąś figurę geometryczną. Różnokolorowe obramowanie przeszkód nie jest tylko elementem estetycznym tej gry. Dochodząc do przeszkody pierwszy raz, zapewne się o nią rozbijemy, ale kluczem do sukcesu jest dopasowanie do siebie kolorów przeszkody do naszej kulki.

Kulka ma konkretną barwę, więc na przeszkodzie musimy znaleźć fragment z dokładnie takim samym kolorem. To właśnie są ukryte, tajemnicze wrota, które pozwalają bezpiecznie pokonywać wirujące przeszkody i docierać do coraz wyższych poziomów. Wystarczy w odpowiednim momencie podbić kuleczkę, aby ta trafiła na fragment przeszkody o konkretnej dopasowanej barwie.

Żeby nie było tak łatwo, twórcy dodali w produkcji bardzo ciekawą opcję. Otóż co jakiś czas na planszy natrafimy na kolorowe małe kółeczka, które możemy zebrać uderzając w nie naszą kuleczką. Kiedy to zrobimy kulka ma zupełnie inny kolor. Od tej pory będziemy musieli więc wpasować się w innym kolorystyczny fragment na przeszkodzie, a więc gra nabiera nowego charakteru.

Przeszkody potrafią być różnorodne, a wiele z nich wymaga od nas naprawdę logicznego myślenia. Idealnym tego przykładem są zestawy kół, które kręcą się jedno w drugim z różną prędkością. Jest zawsze tylko jeden moment, w którym te same kolory wszystkich kół spotykają się w jednej płaszczyźnie umożliwiając nam przejście dalej, a koła to tylko przykład wielu tego typu przeszkód, jakie to napotkamy po drodze.

Na pewno wiele osób zapyta się teraz jaki tak naprawdę jest cel tej gry. Z jednej strony rozgrywka nie ma ściśle określonego końca. Plansza jest nieskończona, a kolejne przeszkody generują się losowo. Z drugiej strony po drodze będziemy zbierali małe gwiazdki. Każda z nich to zaliczenie konkretnego poziomu. Zebrane gwiazdki trafiają na konto dodając 1 punkt i powiększają ogólny stan. Im więcej wirtualnych poziomów pokonamy tym więcej zbierzemy punktów. Naszym celem jest dotarcie najwyżej. W przypadku niepowodzenia zaczynamy od nowa i próbujemy pobić swój rekord.

Gra, która wciąga jak żadna inna

Color Switch zdecydowanie nie można zarzucić tego, że jest nudna. Choć rozgrywka wydaje się prosta, to jednak zdecydowanie bardzo wciąga. Motywuje do osiągania kolejnych poziomów i bicia swoich rekordów. Na pewno duże znaczenie ma tutaj fakt, że sama rozgrywka jest stosunkowo prosta i tym samym zachęca do bicia kolejnych rekordów.

Ogromnego smaczku w grze dodaje fakt, że plansza zawsze generuje się losowo. Dzięki temu nie mamy żadnej możliwości nauczenia się poziomów na pamięć. Kiedy podwinie nam się noga to uruchamiając grę ponownie poziomy będą wyglądały tak samo. Naturalnie przeszkody są powtarzalne, ale ich konkretne rozmieszczenie może być różne.

Color Switch zaprojektowana jest, że nie powoduje agresji i nie wywołuje negatywnych emocji. Wiele produkcji potrafi irytować, a porażki zamiast motywować jeszcze bardziej denerwują. W przypadku tej gry możemy się zrelaksować.

Color Switch to dobra propozycja dla dzieci

Na sam koniec chcielibyśmy podkreślić także fakt, że Color Switch jest doskonałą wręcz produkcją dla naszych dzieci. Często zastanawiamy się nad tym czy nasze pociechy spędzając czas w sieci są bezpieczne. Jeśli zaproponujemy im grę Color Switch, oraz jej podobne, to na pewno nie będziemy musieli się o takie rzeczy martwić. Nie dość, że produkcja nie zawiera żadnych niebezpiecznych dla dzieci treści, to jeszcze do tego ma pewne elementy edukacyjne.

Na przykład dziecko uczy się rozpoznawania oraz łączenia ze sobą tych samych kolorów, trenuje swoją zręczność oraz spostrzegawczość, szlifuje refleks, a do tego logiczne myślenie. Produkcje tego typu są bardzo dobrą formą spędzania wolnego czasu przez dzieci i zdecydowanie pokazują, że rozrywka przy ekranie komputera nie musi być czymś złym, choć oczywiście zawsze warto kontrolować czas, który to dziecko spędza przy komputerze.

Gra praktycznie na każdy sprzęt

W Color Switch nie musimy specjalnie przejmować się jaki posiadamy sprzęt. Dość prosta grafika będzie działała praktycznie każdym urządzeniu. Musimy tylko zadbać o zaktualizowaną przeglądarkę i stabilne połączenie z internetem.

Gra dostępna na przeglądarki, ale produkcja gównie została stworzona pod ekrany dotykowe. Możemy też pobrać ją w formie aplikacji na telefon komórkowy czy tablet - gdzie kliknięcia myszki zastąpią dotyk palca w ekran. Nie pozostaje więc nic innego jak życzyć przyjemnej gry, wielu wspaniałych sukcesów i bicia rekordów. Rozgrywka naprawdę daje ogromną satysfakcję, o czym z pewnością szybko przekona się niejedna osoba.

Zagraj w Color Switch colorswitch2.com

Obejrzyj trailer gry Color Switch 2

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish