Czy warto fotografować inwestycje?

Jednym z najważniejszych sposobów promocji inwestycji jest jej odpowiednie przedstawienie na fotografii. Usługi z tym związane zyskują na popularności.

Fotografia w budownictwie – zalety

Na pierwszy rzut oka, budownictwo może wydawać się niezbyt fotogeniczną branżą. Dokumentacja poszczególnych etapów zaawansowania danej inwestycji nie opiera się jednak o fotografowanie maszyn budowlanych czy pracowników firmy w trakcie wykonywania zadań służbowych. Współpraca z kreatywnym fotografem, posiadającym doświadczenie w fotografowaniu inwestycji, może przynieść spore korzyści firmie i znacznie podnieść sprzedaż lokali w danym miejscu.

plac-budowyDlaczego warto zdecydować się na wykonanie sesji danej inwestycji? Przede wszystkim, zwiększa to wiarygodność dewelopera na rynku. I choć pokazywanie kolejnych etapów budowy może wydać się mało ciekawe, wielu potencjalnych klientów chciałoby wiedzieć, jak po kolei wykonywane były różne prace. Widząc solidną dokumentację fotograficzną, przedstawioną choćby na stronie internetowej firmy prowadzącej inwestycję, wielu klientów łaskawszym okiem spojrzy na konkretną ofertę.

Duża liczba zdjęć dobrej jakości to także dowód na uczciwość dewelopera, co pomaga w promocji firmy. Potencjalny klient podejmuje decyzję o wzięciu konkretnej oferty pod uwagę na podstawie właśnie zdjęć – w czasach, gdy większość osób “kupuje oczami”, szczegółowe zdjęcia doskonałej jakości stanowią dowód na to, że deweloper nie ma nic do ukrycia przed klientem.

Profesjonalna fotografia inwestycji dostarczy także nieskończenie wiele inspiracji do tworzenia materiałów marketingowych. Współpraca z dobrym fotografem zaowocuje na pewno wysokiej jakości zdjęciami, które idealnie sprawdzą się w różnego rodzaju folderach, katalogach promocyjnych czy prezentacjach branżowych, tym bardziej jeśli są naprawdę różnorodne jeżeli chodzi o zawartość. Pokazywanie zestawu identycznych zdjęć w wielu miejscach nie jest dobrym pomysłem – klient to zauważy!

Co ważne, odpowiednie ukazanie inwestycji na zdjęciach to inwestycja dająca praktycznie całkowitą pewność zwrotu. Fotografie są szczególnie ważne w dobie Internetu, gdzie decyzje zakupowe podejmowane są bardzo często tylko na podstawie odpowiednich zdjęć przedstawiających dany produkt.

W przypadku ofert o tak ogromnej wartości jak nieruchomości (w polskiej rzeczywistości ciągle tak jest), często jeden obraz jest więcej wart niż tysiące słów. Niby to wyświechtany frazes, lecz warto pamiętać o tym, że większość ludzi decyzje o wyborze konkretnej oferty podejmuje właśnie na podstawie aspektów wizualnych. Nieraz bywa tak, że nawet najlepiej napisany tekst reklamowy ma znacznie mniejszą siłę przekonywania niż jedno zdjęcie.

Fotografia inwestycji – jak to zrobić?

W czasach tak powszechnego dostępu do najwyższej klasy sprzętu fotograficznego oraz oprogramowania do modyfikacji zdjęć, edycja fotografii mogłaby się wydawać bardzo prostym zadaniem. To jednak tylko złudzenie i tego rodzaju zlecenia zdecydowanie lepiej powierzyć profesjonalistom. Nie chodzi tu już nawet o same umiejętności związane z przerabianiem zdjęć, lecz także o umiejętność uchwycenia konkretnej inwestycji na fotografii – wbrew pozorom, wykonanie dobrego zdjęcia inwestycji nie jest takie łatwe!

To wymaga nie tylko artystycznego zmysłu, lecz także wielu lat doświadczenia i praktyki w zawodzie. Fotografia inwestycji może mieć ogromny wpływ na sukces sprzedażowy oraz pozytywnie wpłynąć na wizerunek dewelopera nie tylko w branży, lecz także wśród potencjalnych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *