Jak wybrać dobry serwis drukarek w Warszawie

Dodane przez kair4 - ndz., 07/03/2016 - 18:01
serwis drukarek

Z wyborem dobrego serwisu do naprawy popsutej drukarki jest podobnie jak ze znalezieniem na terenie Warszawy solidnego fachowca od remontów. Nagła awaria sprzętu drukującego często wiąże się z poważnym problemem, a nawet z dotkliwymi stratami finansowymi. Dlatego wybór odpowiedniej firmy, która prawidłowo wykona usługę jest bardzo ważną decyzją.

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze serwisu naprawy drukarki?

 1. Sprawdzamy w sieci oficjalną stronę firmową i kontakt
 2. Czy oficjalna siedziba znajduje się w woj. Mazowieckim i działa na terenie Warszawy
 3. Czy firma posada aktywny profil w portalu społecznościowym np. Facebook
 4. Czy siedziba jest widoczna w Google Map
 5. Przed zamówieniem usługi warto sprawdzić też referencje
 6. Jaki posiada staż w branży oraz ile czasu prowadzi usługi na rynku
 7. Czy posiada specjalistyczne certyfikaty od znanych producentów danych marek
 8. W jakich dniach i godzinach działa serwis
 9. Czy posiada flotę transportu serwisowego
 10. Czy posiada własny warsztat usługowo naprawczy
 11. Czy firma wystawia rachunki i faktury VAT

Każda firma ma bowiem swoje specyfikację techniczne, więc sprzęt różni się między sobą choćby detalami. Nawet gdy naprawa drukarki wydaje się banalna, to nie warto podejmować się jej samemu. Często właśnie one decydują o tym, czy w czasie samodzielnej reperacji nie dojdzie do poważnych uszkodzeń. Niezależnie od tego czy jest to kwestia odetkania dysz drukujących czy regeneracja kartridża.

Jak wyglądają typowe usługi serwisowe

Regeneracja kartridży nie jest sprawą prostą, to proces technologiczny wymagający fachowej wiedzy i doświadczenia. Pozwala na zachowanie takiej samej jakości wydruków w przypadku oryginalnych tonerów. Natomiast na pewno jest to usługa tańsza, w porównaniu do konieczności zakupu nowego tuszu.

Drukarki to urządzenia peryferyjne, które znaleźć można praktycznie w każdej firmie, a nawet domu. Dobry sprzęt pozwala nie tylko na wydrukowanie wysokiej jakości dokumentów tekstowych, ale również obrazów i zdjęć.

Zwykle o tym jak bardzo jest niezbędna najczęściej odkrywa się w momencie, gdy drukarka odmówi współpracy. Może to być zarówno poważna usterka jak i zwykły problem związany choćby koniecznością uzupełnienia tuszu. Często w takim wypadku, właściciele sprzętu szukają nie najlepszego, a najtańszego rozwiązania, co kończy się zwykle dodatkowymi kosztami naprawy.

Napełnianie tonerów polega na przywrócenie pełnej sprawności kartridżowi. Trzeba go odpowiednio oczyścić, udrożnić głowice drukującą, a także wymienić zużyte części na nowe. Dopiero po tych wszystkich czynnościach można z powrotem napełnić kartridż tuszem.

Wbrew pozorom nie jest to takie proste jak się wydaje. To częsty błąd właścicieli urządzeń drukujących, którzy chcą oszczędzić na regeneracji i wykonać ją sami.

Zwykle taka samodzielna naprawa kończy się poważnym uszkodzeniem drukarki. Nieprawidłowo napełniony kartridż może bowiem nie tylko zalać wnętrze urządzenia, ale też na trwałe zepsuć niektóre ruchome mechaniczne elementy.

Tania naprawa nie zawsze najlepsza

Podobnie zresztą sprawa wygląda z naprawą drukarek, której często podejmują się postronne osoby. Zarówno firmy jak i osoby prywatne, chcąc zaoszczędzić na serwisie sprzętu, wykonują go samodzielnie, często w nieodpowiedni sposób.

Nieumiejętne przetkanie zaschniętych dysz drukujących lub naprawa głowicy, w najlepszym wypadku może zakończyć się utratą jakości wydruku. Często takie urządzenia prędzej czy później trafiają w ręce specjalistów prowadzących profesjonalny serwis drukarek. W takich wypadkach koszty naprawy są zdecydowanie dużo wyższe od standardowego serwisu urządzenia.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish