Kupujemy tablet-gdzie kupić dobry i tani model?

Dodane przez kair4 - czw., 09/22/2016 - 02:46
Tablet Manta

Tablet to praktyczne, małe urządzenie, które ma wszechstronne zastosowanie – jeżeli myślisz o kupnie tabletu, na pewno zastanawiasz się, gdzie można go zakupić i nie przepłacić.

Po tablet możemy wybrać się do sklepu osobiście lub złożyć zamówienie przez internet. Również można zdecydować się na kupno w polskich sklepach czy zagranicznych. Obecnie panuje trend na popularne chińskie sklepy internetowe. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, które warto przeanalizować przed podjęciem decyzji.

Przede wszystkim pomyśl, czego oczekujesz od takiego urządzenia jak tablet.

  1. Jaką ma mieć wielkość i przekątną ekranu.
  2. Jak mocne mają być jego podzespoły.
  3. Czy zależy ci na jakiejś konkretnej marce urządzenia.
  4. Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na zakup.
  5. Do czego będziesz go używał.

Chińska chała czy Polski sprzęt?

Kiedy liczą się dla ciebie przede wszystkim niskie ceny, w takim przypadku warto zdecydować się na zakup modelu bez znanego znaczka firmowego. Coś między tanią kilku miesięczną tandetką, a w miarę funkcjonalnym sprzętem. Nawet jak się popsuje, można go wywalić do kosza i udać się po drugi.

W sprzedaży znajdziemy też wiele dobrych niedrogich tabletów,  nie koniecznie muszą być tandetami. Niektóre sprzęty kupimy nawet o połowę niższej cenie. Przeważnie są to dobrze wykonane podróbki chińskie, wzorowane na znanych i szanowanych markach.

Może to głupio zabrzmi, ale niektóre chińskie wyroby potrafią mięć lepsze podzespoły od oryginałów. Urządzenia tego rodzaju przede wszystkim nie mają dobrego serwisu, a w razie awarii nie wyślemy tabletu do dżungli.

Dobrym wyborem taniego odpowiednika elektronicznego sprzętu komputerowego w Polsce, jest na przykład Manta. Firma oferuje za niewielkie pieniądze naprawdę całkiem dobry sprzęt. Producent daje gwarancję i posiada rozbudowaną sieć serwisów.

Zakupy w Chinach nie są skomplikowane nie trzeba znać chińskiego czy nawet angielskiego. Popularne serwisy są tłumaczone i pozwalają na zapłatę kartą lub z wykorzystaniem przelewów za pośrednictwem systemów płatności.

Minusem takiego rozwiązania jest długi czas oczekiwania na wysyłkę. Często nawet powyżej miesiąca, a także ryzyko zapłaty podatku VAT, który podwyższa koszty o 23%.

W takim przypadku warto sprawdzić tanie tablety produkowane przez polskiego przedsiębiorce. W sprzedaży dostępnych jest wiele ciekawych modeli, za które zapłacimy nawet mniej niż 300 złotych.

Po zakupie w sklepie internetowym, urządzenie otrzymamy błyskawicznie w ciągu kilkunastu godzin. Nie ma też problemu z ewentualną reklamacją.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish