Dlaczego nie masz jeszcze Smart TV?

telewizor samsung smart tv

Nowoczesne telewizory z oprogramowaniem Smart TV to odbiorniki telewizyjne, które bezprzewodowo łączą się z innymi urządzeniami i oferują nieskończenie wiele możliwości.

Integrują się z siecią domową WI FI, umożliwiają korzystanie z serwisów typu VOD, multimediów, gier i dużo, dużo więcej.

Masz w domu Smart TV to nie potrzebny Pecet

Telewizor odbiera kanały telewizji satelitarnej, łączy się z Internetem przez WI FI lub za pośrednictwem dekodera platformy cyfrowej.

Smart TV mają sporo opcji, pozwalają sprawdzić program lub cofnąć jego fragment w czasie rzeczywistym.

Inteligentny telewizor również daje możliwość skorzystania z wielu serwisów VOD, czyli telewizji na życzenie. Są tam całe sezony interesujących programów, dostępnych w kilku kliknięciach.

Inteligentny telewizor podłączony do internetu, może początkowo wydawać trudny w obsłudze. Jednak po zaznajomieniu się z jego możliwościami szybko uznamy, że jest to proste i wygodne rozwiązanie.

Smart TV zastąpi korzystanie z internetu przy komputerze, dając jednocześnie dostęp do ogromu kanałów tradycyjnej telewizji.

Włączając urządzenie pojawią się ikony ulubionych aplikacji czy serwisów internetowych. Dzięki wbudowanemu oprogramowaniu, można oglądać filmy z YouTube, prowadzić wideo rozmowy przez Skype, przeglądać fotografie, słuchać muzyki, czytać e-książki oraz masę innych rzeczy.

Prosta obsługa i konfiguracja

 • Najnowsze modele Smart TV są wyposażone w funkcje sterowania obrazem za pomocą gestów. Jest to idealne rozwiązanie, kierowane do fanów gier wideo.
 • Sterowanie odbiornikiem przy pomocy gestów, znacznie ułatwi obsługę np. osobom niepełnosprawnym.
 • Jeśli na co dzień używasz komputera i smartfona, to z pewnością poradzisz sobie z obsługą telewizora. Proces konfiguracji nie jest skomplikowany.
 • Smart TV posiada możliwość tworzenia i zapamiętywania profili użytkowników, dzięki temu mamy dostęp do indywidualnych ustawień i funkcji.
 • Można też tworzyć dedykowane grupy profili, m.in dla domowników, gdzie każdy będzie miał osobisty dostęp do aplikacji.
 • Smart TV również ma wbudowaną ochronę rodzicielską.
 • Ogranicza dostęp dzieci do podejrzanych kanałów, stron www czy innych niebezpiecznych treści. Zostawiając tylko bezpieczne kanały, z których mogą korzystać pod nieobecność dorosłych.

Podłączenie i kable

 1. Wiele serwisów VOD jest dostępnych w internecie, wiec bez problemu można oglądać na monitorze komputera.
 2. Jednak Smart TV jest powiązany z konkretną platformą cyfrową i daje dostęp do większej ilości programów czy seriali.
 3. Oprócz tego większy monitor zapewnia więcej doznań wizualnych i pozwala wspólnie oglądać filmy z rodziną czy grupą przyjaciół.
 4. Dodatkowo możemy w szybki sposób zintegrować TV z naszym komputerem łącząc się bezprzewodowo. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala korzystać z zawartości twardych dysków.

Smart TV nie wymaga dużo więcej kabli niż zwykły telewizor. Oczywiście potrzebne jest zasilanie i podłączenie do internetu, ale z innymi urządzeniami jak np. tablet czy smartfon, odbiornik połączy się przez WI-FI lub sieć domową.

Wybór inteligentnych telewizorów jest bardzo duży, a technologia różni się w zależności od ceny i producenta.

Rozglądając się za nowym odbiornikiem warto sprawdzać ilość gniazd wyjściowych typu: USB, HDMI, RJ45 czy inne.

Następnie upewnij się czy do odbioru sygnał telewizji naziemnej jest potrzebny moduł DVB-T, a do telewizji kablowej czy cyfrowej dekodery DVB-S i DVB-C.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish