Zastanawiasz się nad zakupem Samsung Galaxy J5? Sprawdź, czy warto wybrać ten model

Dodane przez kair4 - pt., 09/28/2018 - 11:22
smartfon Samsung Galaxy J5

Smartfon Samsung Galaxy J5 to jeden z modeli tego producenta zaliczanych do klasy średniej. Czyli dedykowanych przeciętnym użytkownikom do codziennego wykorzystania. Zanim zdecydujesz się wybrać ten model dowiedz się, jakie są jego największe atuty i wady. Samsung Galaxy z pewnością zaspokoi oczekiwania wszystkich tych osób, które szukają dobrego telefonu w rozsądnej cenie. Atutem urządzenia jest nieprzeciętna jakość w stosunku do proponowanej kasy.

Atrakcyjna cena w stosunku do jakości

Samsung Galaxy J5 zaliczany jest do telefonów z tzw. średniej półki, ale nawet w tej kategorii wyróżnia się niską ceną, bowiem można go kupić poniżej 800zł. Z pewnością jest ona adekwatna do jakości i znacznie atrakcyjniejsza od innych modeli tego producenta, który zazwyczaj zawyża ceny swoich modeli. Telefon dostępny jest w kolorze czarnym, białym i złotym, zawsze w tym samym przedziale cenowym.

Estetyka i wysoki standard wykonania

Samsung Galaxy J5 to telefon, który od pierwszego momentu kojarzy się z koreańskim producentem. Wyróżnia go bardzo ciekawy, charakterystyczny design i estetyka. Dzięki której model jest nie tylko funkcjonalny, ale i przyjemny wizualnie. Warto też wspomnieć o perfekcyjnym wykonaniu. Atutem tego modelu jest matowe tworzywo, które dzięki swojej fakturze doskonale przylega do dłoni. Nieco mniej atrakcyjny jest tylny panel podatny na zarysowania, ale w razie zniszczenia jest możliwy do wymiany. Ogólnie telefon sprawia wrażenie porządnie wykonanego produktu, który posiada wszystkie potrzebne funkcje.

Dobry, czytelny wyświetlacz

Ekran Samsunga Galaxy J5 można zaliczyć do udanych. Chociaż nie należy on do tych najwyższej klasy to wyróżnia się dobrą czytelnością obrazu. Jednolitym tekstem bez poszarpanych krawędzi czy jasnością pozwalającą na wygodne czytanie nawet w pełnym świetle dnia. To 5-calowy wyświetlacz w technologii Super AMOLED, o rozdzielczości HD 1280 x 720 pikseli. Dodatkowym plusem są świetne kąty widzenia i naturalne kolory.

Dobra wydajność wspierana pamięcią RAM

Model Samsunga nie posiada wprawdzie ośmiordzeniowego procesora, ale cztery rdzenie Cortex A53 o taktowaniu 1,2 GHz Snapdragona 410, wspierane układem graficznym Adreno 306. Doskonale radzą sobie z płynną obsługą portali społecznościowych i czatów. Uzupełnieniem procesora jest nieco większa od standardowych modeli pamięć RAM o pojemności 1,5 GB. Zapewnia ona jeszcze większą płynność w obsłudze aplikacji internetowych.

Niestety ta wydajność nie będzie wystarczająca dla graczy. Telefon z trudem radzi sobie z bardziej wymagającymi grami reagując kratkowaniem obrazu. Graniu też nie sprzyja wbudowana 8GB pamięć, która jest zdecydowanie za mała na duże aplikacje. Model wyposażony jest w baterię o pojemności 2600 mAh, która zapewnia 2 dni intensywnego użytkowania.

Aparat i multimedia

13-megapikselowy główny aparat telefonu jest dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które amatorsko dokumentują różne zdarzenia z życia codziennego i nie oczekują od zdjęć konkursowych standardów. Tradycyjnie wykonane zdjęcia, są dobrej jakości, w naturalnych kolorach, lecz tracą sporo w dużym powiększeniu.

Niezbyt udanym dodatkiem są słuchawki do telefonu. Ich profil powoduje dyskomfort pomimo dobrze słyszanego dźwięku. Niewątpliwą zaletą jest wysunięty poza klapkę obiektywu aparatu głośnik. Dzięki czemu głośnik nie przylega do płaskich powierzchni i jest lepiej słyszalny sygnał powiadomienia lub odtwarzana muzyka.

kategoria
Polish