Komputer All In One - czy warto i jaki wybrać

komputer all in one

Kiedy przychodzi odpowiedni moment na zakup komputera albo gdy po prostu pojawia się taka potrzeba, niektórzy nie mają pojęcia, na jaki się zdecydować. Jeszcze niedawno był jeden typ tego urządzenia i nikt nie musiał się zbyt długo zastanawiać. Dziś sprawa ma się inaczej. W ofercie sklepów są komputery All-In-One. Niektórzy nie wiedzą co to takiego, a co dopiero mówić o dokonaniu wyboru jednego z nich. Warto wobec tego zaprezentować to urządzenie.

Czym jest All-In-One?

Komputer All-In-One to urządzenie, które składa się z trzech podstawowych elementów – ekranu, klawiatury i myszki. Do tego zestawu można podłączyć akcesoria jak na przykład słuchawki. W zasadzie ciężko jest określić to urządzenie i do czegokolwiek porównać, bo ani to tablet, ani laptop, a na komputer stacjonarny typu PC też nie wygląda. Jedno jest natomiast pewne – to funkcjonalny sprzęt, który ma wiele zalet.

Wady i zalety takiego komputera

Okazuje się, że komputer All-In-One ma bardzo wiele zalet. Oto i one:

  • zajmuje całkiem mało miejsca,
  • jest urządzeniem wygodnym w transporcie,
  • pełni dwie funkcje – urządzenia biurowego i multimedialnego,
  • składa się z energooszczędnych podzespołów,
  • niektóre modele można zawiesić na ścianie, podobnie jak telewizor,
  • niektóre modele mają dotykowy ekran.

Wiadomo, że każde urządzenie ma też swoje wady. Tak jest i w tym przypadku. Wobec tego należy wymienić:

  • niezbyt wydajny – sprzęt dla niewymagających,
  • nie ma zbyt dużego pola do popisu w zakresie zmiany podzespołów,
  • dość wysoka cena.

Jaki komputer dla kogo?

Jeżeli nad zakupem komputera All-In-One zastanawia się gracz, powinien wybrać jeden z tych, który posiada procesor Core i5 lub Core i7. Musi też zwrócić uwagę na kartę graficzną. Najlepszym wyborem będzie tu GeForce GTX 670MX. Taki komputer może być wykorzystany do grania w najlepsze gry.

Czasem na taki sprzęt decyduje się ktoś, kto potrzebuje go tylko do prac biurowych. W tych okolicznościach wystarczy nieduża matryca – ekran o przekątnej maksymalnie 21 cali. Przyzwoitym procesorem będzie Intel Core 2 Duo. Wystarczy też zintegrowana karta graficzna. 4 GB pamięci RAM też w zupełności wystarczy.

Komputery All-In-One nadają się też do profesjonalnego zastosowania, a konkretnie są oferowane grafikom. Ta grupa użytkowników będzie zadowolona z komputera, którego monitor wyświetla obraz o wysokiej rozdzielczości. Tu poleca się matryce IPS. Najlepiej by komputer był wyposażony w dedykowaną kartę graficzną. Liczy się tu też ilość pamięci RAM. Dobrą propozycją będzie 8 GB.

Ile to kosztuje?

Ceny komputerów All-In-One są różne. Wiele zależy od punktu sprzedaży, ale jednak najwięcej od parametrów. Dlatego najprostszy można już kupić za około 2 000 zł. Za ten bardziej wyspecjalizowany trzeba zapłacić zdecydowanie więcej, nawet 10 000 zł. Największą ofertę zebraną z popularnych sklepów online znajdziesz na portalach handlowych, możesz wybrać zakres cenowy i przekonać jakie masz możliwości.

All-In-One czy może jednak PC z monitorem?

Kiedy trzeba kupić komputer, w głowie krąży mnóstwo wątpliwości. Trudno w końcu zdecydować się na jedno urządzenie. Wobec tego, co lepiej kupić, komputer PC czy All-In-One? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba zadać sobie kilka pytań pomocniczych. Jakim budżetem się dysponuje? Do czego ma służyć? Gdzie będzie używany? Jakie ma się oczekiwania wizualne? Jak długo ma się zamiar korzystać z tego urządzenia? Odpowiadając na to wszystko i być może jeszcze na kilka dodatkowych pytań, będzie można łatwiej podjąć decyzję.

W związku z powyższym można powiedzieć, że komputer All-In-One to doskonała alternatywa dla komputera PC. Jednak czy każdy może wypowiedzieć się o tym tak samo? To trzeba już ustalić samodzielnie.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish