Jak wyłączyć w Google Chrome denerwujące skanowanie dysków i katalogów

Google Chrome aktualizacje

Przeglądarka Google Chrome działając w tle potrafi obciążyć procesor o 30%, a dysk o mało nie wyfrunie z orbity. Dzieje się tak za sprawą mechanizmów bezpieczeństwa skanujących pliki, których zadaniem jest sprawdzanie folderów i szybka aktualizacja przeglądarki do nowej wersji. Taka wygodna zasada marchewki i kijka.

Nie jest tajemnicą, że korporacyjny gigant udostępniając za darmo swoje produkty, czerpie korzyści finansowe. W zasadzie nie mamy pojęcia co tak naprawdę Google robi z zebranymi danymi i czy faktycznie służą tylko do aktualizacji Chrome?

Jak wyłączyć drażliwe funkcje w Chrome

Funkcje rozszerzeń działają w tle nawet po zamknięciu przeglądarki i żadnej teorii spiskowej tu nie ma, ponieważ każdy użytkownik instalując program, wyraził osobiście zgodę akceptując regulamin. Żeby uchronić urządzenie przed nadmiernym obciążeniem procesora, pamięci czy dysku, możemy wyłączyć niechciane rozszerzenia.

Wystarczy kliknąć w obszarze paska Tray (obok zegarka) i po kolei anulować działanie wszystkich rozszerzeń Google Chrome. Prawdopodobnie przy następnym uruchomieniu przeglądarki, rozszerzenia zaczną działać automatycznie. Innym rozwiązaniem jest odinstalowanie Chrome i przejście na inne bardziej user frendly przeglądarki.

Kilka alternatywnych i bezpiecznych zamienników dla Google Chrome

Firefox jest lekki i używa 30% mniej pamięci niż Chrome

Brave - chroni prywatność i niesamowicie szybka, bardzo dobry zamiennik

Opera bardzo szybka oraz bardzo user frendly

Przeglądarka Vivaldi na silniku Chromium - fantastycznie dopracowana idealny zamiennik

Iron Browser – „czysty” klon Chrome’a

Iridium Browser - bezpieczne Chromium na wiodące systemy

Obecnie przeglądarka od firmy Google zajmuje wiodące miejsce w rankingach najczęściej używanych przeglądarek. Chrome swoją popularnością mocno przegoniła jeszcze nie tak dawno nie kwestionowanego króla Firefoxa, który od lat zajmował pierwsze miejsce w tym rankingu. No cóż czasy się zmieniają i jak widać Google w tej materii nie próżnuje, więc teraz konkurencja musi gonić króliczka.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish