Test 14-calowego ultrabooka Asus ZenBook

komputer asus zenbook

Ultrabook Asus ZenBook to 14-calowy ekran zamknięty w smukłej zaledwie 13-calowej obudowie. Nowoczesny wygląd, trwała aluminiowa obudowa i ciekawa kolorystyka – to elementy, które dostrzeżemy na pierwszy rzut oka. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, Asus laptop posiada także interesujące wnętrze.

Za jego szybkość i wydajność odpowiedzialne są bowiem najmocniejsze dostępne na rynku podzespoły. Jeśli Asus laptop wpadł Ci w oko i poważnie myślisz o jego zakupie, poznaj go bliżej dzięki naszemu testowi.

Asus ZenBook – wygląd zewnętrzny i porty

Ultracienka obudowa wykonana z litego aluminium sprawia, że Asus laptop już od pierwszej chwili przyciąga nasz wzrok. I rzeczywiście, laptop prezentuje się naprawdę fenomenalnie. Sama obudowa jest bardzo cienka, a po zamknięciu laptop ma grubość niecałych 19 mm.

Waży także niewiele, bo tylko 1,4 kg, dzięki czemu jest to sprzęt wprost stworzony do podróży i towarzyszenia nam w każdej chwili.

Po bokach obudowy Asus laptop posiada wszystkie przydatne porty. Znajdziemy w nim port HDMI, jeden port USB typu C, port USB 3.0, dwa porty USB 2.0 oraz gniazdo na kartę SD. Ich obecność pozwala na połączenie laptopa z innymi urządzeniami, w tym monitorem zewnętrznym, rzutnikiem i innymi.

Asus laptop posiada także podświetlaną klawiatura o niskim skoku 1,6 mm, na której pisanie to prawdziwa przyjemność. Dzięki praktycznemu podświetleniu możemy korzystać z niej nawet w ciemności, bez konieczności włączania światła.

Niepowtarzalne wrażenia wizualne dzięki znakomitemu ekranowi

Na uwagę zasługuje jednak przede wszystkim jego ekran. Jego przekątna wynosi 14 cali, a wymiary samego laptopa odpowiadają rozmiarom ekranu 13-calowego. Jak to możliwe? Otóż, dzięki zastosowaniu cienkich, 6-milimetrowych ramek okalających ekran, możliwe było umieszczenie 14-calowego ekranu w smukłej 13-calowej obudowie.

Dzięki temu możemy cieszyć się większym ekranem laptopa bez konieczności pójścia na kompromis i noszenia ze sobą większego oraz znacznie cięższego urządzenia.

Asus laptop i jego konfiguracja sprzętowa

Jak przystało na wszystkie ultrabooki laptop Asus ZenBook to nie tylko smukła obudowa i niska waga. To także znakomita konfiguracja, która zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Laptop wyposażony został w najnowszy procesor Intel Core i7, 16 GB szybkiej pamięci RAM DDR4, wydajną kartę graficzną oraz super szybki dysk SSD o pojemności 512 GB. Osoby, które mają więcej danych do przechowywania z pewnością docenią obecność także tradycyjnego dysku HDD o pojemności aż 1 TB.

Dzięki takiemu wnętrzu Asus podoła nawet najbardziej zaawansowanym zadaniom, takim jak, np. obróbka zdjęć i filmów, zaawansowane gry i wiele innych. Jego szybkość i wysoką kulturę pracy docenią zwłaszcza osoby, które potrzebują niezawodnego urządzenia zawsze gotowego do pracy.

Gotowość tę zapewniają jednak nie tylko znakomite i nowoczesne podzespoły, ale także pojemna bateria, która pozwala na pracę przez kilkanaście godzin na jednym ładowaniu.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish