Darmowe programy i narzędzia do sprawdzania plagiatu

Dodane przez kair4 - pon., 02/05/2018 - 19:25
sprawdzanie tekstow i plagiatu

Plagiat w Internecie to zjawisko bardzo popularne, do kradzieży oraz kopiowania całych tekstów i artykułów dochodzi niemal codziennie. Skala procederu jest tak ogromna, że Google postanowiło karać nieuczciwe strony nakładając filtry, a w patologicznych przypadkach nawet całkowicie usuwać takie serwisy z indeksu.

W obecnych czasach walka z plagiatem wcale nie musi być trudna czy skomplikowana. Dzięki dostępnym bezpłatnym narzędziom, właściciele stron internetowych mogą w szybki sposób sprawdzić czy napisany przez nich artykuł został powielony i opublikowany gdzieś w sieci bezprawnie. Specjalistyczne oprogramowanie antyplagiatowe pozwala w bardzo szybki sposób dokonać pełnej analizy fragmentów tekstów, cytatów, pojedynczych zdań, a nawet całych publikacji.

Narzędzia przeszukują wszystkie indeksy wyszukiwarek i wyświetlają linki prowadzące do nieuczciwych stron, na których znajdują się skopiowane od A do Z zawartości. Są tak dokładne, że potrafią określić wartość unikalnego tekstu jak również pozwalają tworzyć dokumenty w postaci kompletnych raportów, które można zapisywać na dysk komputera. W dalszej części artykułu przedstawimy kilka najlepszych darmowych aplikacji wyszukujących duplikaty treści.

Darmowe narzędzia antyplagiatowe

Plagiarisma jest najlepszym darmowym narzędziem online, które sprawdzi unikalność tekstów, ilość kopii występujących w Internecie i wskaże linki prowadzące do witryn, w których skopiowano teksty. Oprócz sprawdzania urywków tekstów, można dokonywać analiz po przez wklejanie bezpośredniego linku do publikacji. Narzędzie również dobrze wyszuka współczynniki podobieństwa i wyświetli wyniki podejrzanych tekstów na czerwono jako duplikaty. Na stronie plagiarisma.net dostępne są darmowe instalatory dla komputerów z Windows oraz urządzeń mobilnych z systemami Android czy Blacberry.

Kolejnym bardzo dobrym narzędziem antyplagiatowym jest Copyscape. Mechanizm i zasada działania podobna jak w opisywanym wyżej. Występowanie duplikatów treści sprawdzimy wklejając link, który prowadzi do artykułu i klikamy Go. Copyscape.com zacznie przeszukiwać zasoby sieciowe i po chwili otrzymamy pełny wynik z raportem. Dla bardziej wymagających jest dostępna rozbudowana wersja premium.

AntyPlagiat to całkiem przyzwoita darmowa prosta strona, dzięki której w błyskawiczny sposób sprawdzimy występowanie duplikatów treści. Wklejamy tekst i w kilka sekund otrzymujemy wynik. Pełny raport wyświetli się na dole. Narzędzie znajduje się pod tym adresem. http://www.antyplagiat.twojeartykuly.info/

Plagius - Plagiarism Detector jest to profesjonalne oprogramowanie z ogromnym potencjałem. Na oficjalnej stronie producenta dostępne są instalatory próbnej wersji testowej na systemy Windows. Narzędzie perfekcyjnie wyszuka w Internecie każdą kradzież tekstu, sprawdza unikalność, tworzy pełne raporty, wyświetla linki prowadzące do stron ze skopiowanymi publikacjami i wiele więcej.

Analizuje na podstawie z dokumentów tekstowych poprawność i unikalność treści. Jednym słowem program idealny dla osób prowadzących strony WWW. Chociaż narzędzie jest dostępne za darmo z ograniczeniami to zupełnie wystarczy do wykonania nawet zaawansowanych analiz. Program w wersji angielskiej dla systemu Windows można pobrać z oficjalnej strony producenta pod adresem https://www.plagius.com/en

Jednak najlepszym batem na złodziei tekstów i nieuczciwych webmasterów jest bezpośrednie zgłoszenie naruszenia praw autorskich do Google. Informację z prośbą o usunięcie z indeksu można składać pod oficjalnym adresem Google

Comments

To prawda, że są specjalne programy skupiające się wokół wykrywania plagiatów i część z nich jest darmowa, niestety nie są one tak samo skuteczne jak oprogramowania licencjonowane, a czasem tylko wersja próbna jest darmowa. . Raczej pokusiłabym się o zdanie, że powinniście spróbować z PlagiatNever http://plagiatnever.pl/ , gdyż on dopiero pozwala na rzeczywiste sprawdzenie tekstu.
kategoria
Polish