Darmowe programy i narzędzia do sprawdzania plagiatu

sprawdzanie tekstow i plagiatu

Poznaj listę darmowych narzędzi i programów do sprawdzania plagiatu. W Internecie kopiowanie tekstów to zjawisko bardzo popularne. Do kradzieży całych artykułów dochodzi niemal codziennie.

Skala procederu jest tak ogromna, że nawet Google postanowiło karać nieuczciwe strony nakładając filtry. A w patologicznych przypadkach nawet całkowicie usuwa takie serwisy z indeksu.

W obecnych czasach walka z plagiatem wcale nie musi być trudna. Właściciele stron internetowych dzięki dostępnym bezpłatnym programom, mogą w szybki sposób sprawdzić, czy artykuł został powielony gdzieś w sieci bezprawnie.

Specjalistyczne oprogramowanie antyplagiatowe pozwala dokonać pełnej analizy fragmentów tekstów, pojedynczych zdań, a nawet cytatów.

Narzędzia przeszukują indeksy wyszukiwarek i wyświetlają linki prowadzące do nieuczciwych stron, na których znajdują się powielone treści.

Technologia jest tak dokładna, że potrafi precyzyjnie określić wartość unikalnego tekstu. Tworzą dokumenty w postaci kompletnych raportów, które można zapisywać. W dalszej części wpisu poznasz kilka najlepszych darmowych narzędzi wyszukujących duplikaty treści.

Darmowe narzędzia antyplagiatowe

Plagiarisma jest najlepszym darmowym narzędziem online, które sprawdzi unikalność tekstów. Pokaże ilość kopii występujących w Internecie, wskaże linki prowadzące do witryn, gdzie skopiowano teksty.

Oprócz sprawdzania urywków tekstów, wykonamy analizę po przez wklejanie bezpośredniego linku do publikacji. Narzędzie również dobrze wyszuka współczynniki podobieństwa i wyświetli wyniki podejrzanych tekstów na czerwono jako duplikaty.

Na stronie plagiarisma.net dostępne są darmowe instalatory dla komputerów z Windows oraz urządzeń mobilnych z systemami Android czy Blacberry.

Kolejnym bardzo dobrym narzędziem antyplagiatowym jest Copyscape.

Mechanizm i zasada działania podobna jak w opisywanym wyżej. Występowanie duplikatów treści sprawdzimy wklejając link, który prowadzi do artykułu i klikamy Go.

Copyscape.com zacznie przeszukiwać zasoby sieciowe i po chwili otrzymamy pełny wynik z raportem. Dla bardziej wymagających jest dostępna rozbudowana wersja premium.

AntyPlagiat to całkiem przyzwoita darmowa prosta strona, dzięki której w błyskawiczny sposób sprawdzimy występowanie duplikatów treści. Wklejamy tekst i w kilka sekund otrzymujemy wynik.

Pełny raport wyświetli się na dole. Narzędzie znajduje się pod tym adresem. http://www.antyplagiat.twojeartykuly.info/

Plagius – Plagiarism Detector jest to profesjonalne oprogramowanie z ogromnym potencjałem. Na oficjalnej stronie producenta dostępne są instalatory próbnej wersji testowej dla systemu Windows.

Narzędzie perfekcyjnie wyszuka w Internecie każdą kradzież tekstu, sprawdza unikalność. Tworzy pełne raporty, wyświetla linki prowadzące do stron ze skopiowanymi publikacjami i wiele więcej.

Analizuje na podstawie z dokumentów tekstowych poprawność i unikalność treści. Jednym słowem program idealny dla osób prowadzących strony WWW. Chociaż narzędzie jest dostępne za darmo z ograniczeniami, to zupełnie wystarczy do wykonania nawet zaawansowanych analiz.

Program w wersji angielskiej dla systemu Windows można pobrać z oficjalnej strony producenta pod adresem https://www.plagius.com/en

Jednak najlepszym batem na złodziei tekstów i nieuczciwych webmasterów, jest bezpośrednie zgłoszenie naruszenia praw autorskich do Google.

Informację z prośbą o usunięcie z indeksu można składać pod oficjalnym adresem Google https://www.google.com/webmasters/tools/dmca-dashboard?hl=pl

Comments

Polecam sprawdzić program Rapidus.org

To prawda, że są specjalne programy skupiające się wokół wykrywania plagiatów i część z nich jest darmowa, niestety nie są one tak samo skuteczne jak oprogramowania licencjonowane, a czasem tylko wersja próbna jest darmowa. . Raczej pokusiłabym się o zdanie, że powinniście spróbować z PlagiatNever http://plagiatnever.pl/ , gdyż on dopiero pozwala na rzeczywiste sprawdzenie tekstu.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish