Szybki Internet LTE w Huawei P9 Lit

smartfon Huawei P9 Lite

Nie wyobrażasz sobie korzystania z komórki bez dostępu do Internetu? Cenisz praktyczne i funkcjonalne rozwiązania? Sprawdź Huawei P9 Lite z obsługą LTE, jeden z flagowych modeli renomowanego chińskiego producenta.

Huawei – w imię innowacyjności

Jeżeli jeszcze ktokolwiek uważa chińską elektronikę za sprzęt niskiej jakości, powinien czym prędzej zmienić zdanie. O ile pod koniec XX wieku faktycznie pogląd ten miał wiele wspólnego z prawdą, o tyle teraz jest błędny właściwie w każdym słowie. Dowodem jest chociażby historia Huawei – jednego z największych gigantów na smartfonowym rynku, który został założony dopiero w 1987 roku w Chinach.

W ciągu zaledwie 30 lat zdołał nie tylko wypracować sobie znakomitą pozycję w branży i zdobyć zaufanie milionów użytkowników na całym świecie, ale też ustabilizować swoją markę wśród globalnych liderów.

Tak słowem wstępu należy przedstawić firmę, która na krajowym podwórku często bywa (niesłusznie zresztą) lekceważona i pomijana. A w rzeczywistości przecież takie telefony jak Huawei P9 Lite oferują nie tylko wysoką funkcjonalność oraz świetny komfort użytkowania, ale też są dostępne w naprawdę przystępnej cenie.

Jak włączyć LTE w Huawei P9 Lite?

Zaczynamy nietypowo, bo od pytania, które może wydawać się kluczowe. W końcu działanie LTE znacząco usprawnia poruszanie się w Internecie z poziomu komórki. Technologia Long Term Evolution to absolutnie najszybszy obecnie standard transmisji danych w sposób bezprzewodowy dla urządzeń mobilnych, w warunkach laboratoryjnych osiągnięto przesył na poziomie 150 Mb/s – jest się więc o co bić. I choć w przypadku standardowego użytkowania LTE niemożliwe jest dorównanie tej wartości, to rzeczywista prędkość i tak jest o niebo lepsza niż w przypadku np. 3G.

A to nie wszystkie zalety LTE, poza tym bowiem technologia ta charakteryzuje się znakomitą stabilnością przesyłu oraz bardzo niskim poziomem opóźnień. Z reguły mieszczą się one w granicach kilku milisekund, co dla posiadacza telefonu P9 Lite jest zupełnie niezauważalne.

Zatem jak włączyć LTE w Huawei P9 Lite? Wystarczy wejść w ustawienia i zaznaczyć odpowiednią możliwość w opcjach sieci komórkowej, zazwyczaj jednak sygnał LTE wybrany jest jako domyślny w ustawieniach fabrycznych.

LTE – na co pozwala w praktyce?

Warto spojrzeć na możliwości Long Term Evolution z perspektywy użytkownika, który mniejszą wagę przywiązuje do faktycznych parametrów, a liczy przede wszystkim na skuteczność i sprawność działania sieci w komórce. Otóż LTE to np. gwarancja komfortowego oglądania filmów online w jakości HD, i to bez przycinania się czy czekania na zbuforowanie materiału.

Całość odtwarza się natychmiast po uruchomieniu. Równie płynnie przebiegają wideorozmowy czy pobieranie nawet bardzo dużych plików, jak choćby aktualizacji systemu, nie wspominając już o przeglądaniu stron internetowych lub wysyłaniu zdjęć i filmów. To samo dotyczy oczywiście aplikacji korzystających z zasobów sieci oraz mediów społecznościowych.

LTE to klucz do szybkiego i przyjemnego surfowania w sieci. Ten format naprawdę wiele zmienił w mobilnych możliwościach wykorzystania Internetu, a wyraźną różnicę zauważy każdy, kto po raz pierwszy skorzysta z Long Term Evolution.

Pamiętaj też, że rzeczywista prędkość LTE zależy m.in. od posiadanego modelu telefonu, dlatego tym bardziej warto zainwestować w jakościowy i funkcjonalny smartfon, jakim jest np. P9 Lite.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish