Discord i Microsoft czyżby nadchodziły złego początki?

Discord komunikator dla graczy

Właściciele komunikatora Discord planują w niedługim czasie zawiązać współpracę z korporacyjnym gigantem jakim jest Microsoft. Firma z Redmond poważnie interesuje się udostępnieniem usługi dla użytkowników w swoim flagowym produkcie Xbox One. Obecnie gracze konsoli Microsoft nie mają możliwości prowadzenia rozmów przez Discorda, ale już w niedługim czasie ma to się zmienić. Oferta współpracy może okazać się kolejnym strzałem w kolano dla wielu sympatyków tego naprawdę dobrego programu.

Z autopsji wiemy, że Microsoft już nie pierwszy raz kupował ciekawe projekty, które po jakimś czasie z niewiadomych przyczyn zwyczajnie niszczył. Tak się też stało z rewelacyjnym kalendarzem Sunrise, dziś już prawie nie ma po nim śladu, czy nawet Skype, którego w niedługim czasie tak zasyfili wyskakującymi reklamami, że nie da się z niego normalnie korzystać. Prawdopodobnie prędzej czy późnej Discorda może spotkać ten sam los.

Skąd wziął się fenomen Discorda?

Jest stosunkowo młodym projektem i powstał z myślą o graczach gier wideo. Darmowy Discord oparty jest o zaawansowaną technologię Voice over Internet Protocol, która zapewnia bardzo wysoką jakość prowadzonych rozmów. Obecnie z platformy korzysta ponad 50 milionów zarejestrowanych osób. Producenci komunikatora, mimo silnej konkurencji jak TeamSpek czy Skype, potrafili wyczuć rynek i idealnie dopasowali aplikację spełniając oczekiwania użytkowników.

Stworzyli zamkniętą platformę kierowaną do ścisłego grona odbiorców, których łączy jedna pasja jaką są gry. Szybko rosnąca popularność narzędzia, może w niedługim czasie nawet zagrozić ogromnym portalom społecznościowym. Duża rzesza osób przesiaduje godzinami na Discord i nie ma już potrzeby brylowania na Facebooku czy podobnych serwisach. Przecież wszystkie interesujące informacje znajdują na swojej ulubionej platformie.

Discord jest niezastąpionym narzędziem podczas zmagań w zespołowych rozgrywkach. Posada wiele ciekawych rozwiązań m.in; czat wiadomości tekstowych, indywidualną i grupową komunikację głosową, pozwala prowadzić wideo rozmowy, wideo konferencje, tworzy prywatne serwery z podziałem na pokoje, które są przeznaczone tylko dla grupy zaproszonych osób. Oprócz tego pozwala bez ograniczeń umieszczać multimedia z linków z serwisów Youtube, Vimeo i innych, wklejać śmieszne gify, fotki oraz pisać ważne wiadomości tekstowe z informacjami dla użytkowników kanału.

Platforma w zamian za korzystanie z darmowej usługi nie gnębi użytkowników reklamami, nie gromadzi danych i nie podsłuchuje rozmów. Twórcy Discorda zarabiają na sprzedaży specjalnych kont jakie dają dodatkowe możliwość monetyzacji właścicielom kanałów premium. Dlatego jeśli jednak dojdzie do fuzji z Microsoftem to wszystko może się zmienić o 180 stopni. A ten fantastyczny komunikator jaki znamy dziś, zacznie inwigilować i gromadzić na serwerach MS różne dane, które Microsoft może wykorzystać do bombardowania użytkowników reklamami zgodnymi z profilem upodobań. Czy do tego dojdzie zobaczymy, czas pokaże.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish