Akcesoria do drona - Jakie kupić i dlaczego?

Dodane przez kair4 - pt., 07/20/2018 - 07:19

Dron to popularne urządzenie coraz częściej używane przez profesjonalistów i amatorów latających sprzętów. Niezależnie od jego przeznaczenia warto dodatkowo wyposażyć się w przydatne akcesoria, które zapewnią nie tylko skuteczną ochronę w trakcie transportu, ale także przydadzą się jeśli będziemy chcieli w pełni korzystać z potencjału małego wielowirnikowca. Drona często zabieracie ze sobą w najróżniejsze miejsca, dlatego jeżeli planujesz wyprawę gdzieś dalej przyda się torba lub plecak ochronny.

dron w locie

Często w powietrzu znajdują się słupy i inne przeszkody, w takim wypadku przyda się Wam nakładka ukierunkowująca na antenę. A żeby móc cieszyć się możliwościami drona jak najdłużej  i nie martwić się, że może wyczerpać się bateria przyda się zapasowy akumulator. W jakie jeszcze akcesoria i części do dronów warto wyposażyć się, aby sprzęt spełnił swoje zadanie, a zdjęcia wyszły idealnie? Jakie kupić i dlaczego?

Torba na drona

Jest Wam potrzebna, ponieważ zgodnie z zasadami bezpieczeństwa dron nie powinien latać w okolicy budynków, ulic ani blisko przechodniów. Potrzebny będzie Wam więc wyjazd w miejsce, gdzie nie ma ludzi a to oznacza, że do transportu wielowirnikowca będzie niezbędna torba lub plecak, w  których będziecie mogli bezpiecznie przetransportować swój sprzęt. Trzy korzyści z torby na drona to wygoda, bezpieczeństwo i profesjonalizm. Odpowiednio dobrana ze specjalnymi wycięciami i przegródkami wewnątrz gwarantuje, że żadna część drona nie uszkodzi się w czasie podróży i ma zapewnioną skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dobrze jest postawić na wodoodporne plecaki.

Śmigła

Mimo, iż drony osiągają niesamowite możliwości w wyposażeniu torby/plecaka powinny znaleźć się zapasowe śmigła. Wielowirnikowce mają delikatne śmigła, a upadki i kolizje mogą skończyć się zniszczeniem niektórych elementów, dlatego warto zadbać o ten element już na samym początku przygody z dronami, bo nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć. Korzyścią jest przede wszystkim komfort, pewność i zabezpieczenie niezależnie od sytuacji i pracy jaką wykonuje dron. Co ważne, im droższy sprzęt tym niestety droższe śmigła. Mogą kosztować zarówno 30 zł, jak i 100 zł. Rezerwowe akcesoria kupcie już przy zakupie sprzętu, bo nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć. Muszą być dokładnie dopasowane do modelu, na przykład do parametrów silnika.

ładowarka samochodowa

Ładowarka albo akumulator

Niestety, ale współczesne bezzałogowe statki powietrzne szybko się rozładowują. Jest to często dosyć denerwujące i mało komfortowe, bo przygotowujecie swój sprzęt godzinami, wypuszczacie w powietrze, a on już po dwudziestu minutach pada. W takiej sytuacji jedynym dobrym rozwiązaniem jest zakup ładowarki lub akumulatora. Korzyścią jest komfort, oszczędność nerwów, spokój i dobra zabawa. Jeśli podróżujesz samochodem możesz zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową. Innym rozwiązaniem jest wybór pojemnego akumulatora, który można dokupić do konkretnego modelu drona. Cena akumulatora zależna jest od jego pojemności.

Gimbal

Głównym zadaniem bezzałogowego statku powietrznego jest kręcenie fajnych filmów i robienie zdjęć, ale działanie kamery często zakłóca sygnał WIFi i wysiada sterowność. Dlatego dobrze jest mieć specjalny awaryjny system do nagrywania z wysoką jakością sygnału. Dobry system pozwala zdalnie sterować ruchem kamery. Trzy korzyści z gimbala to komfort, zabezpieczenie, dobra jakość. Ta wyjątkowa część do dronów dodatkowo umożliwia zmianę parametrów tj. rozdzielczość, barwa czy tryb nagrywania. Kup gimbala, który ma dobrą jakość i parametry pasujące do Waszego sprzętu.

pilot do drona

Pilot

Nie chcesz sterować sprzętem powietrznym w sposób standardowy, czyli za pomocą smartfona? Wówczas możecie zaopatrzyć się w specjalnego kontrolera. Trzy korzyści z pilota to wygoda, nie rozładuje się jak smartfon i w żadnym wypadku podczas sterowania nie przeszkodzi Wam nieoczekiwany telefon. Jeśli nie było pilota w zestawie można go dokupić osobno. Koniecznie wybierz pilota, który jest praktyczny, wydajny, pasuje do reszty sprzętu oraz ma dodatkowe funkcje, które zawsze się przydadzą.

Antena

Jeśli chcecie mieć większy zasięg w urządzeniu niezbędna w osiągnięciu tego celu będzie Wam antena. Korzyści z zakupu tej części to przede wszystkim mobilność, dobra zabawa, wolność. Koniecznie wybierzcie model, który ma najlepszy zasięg i odpowiada preferencjom Waszego drona.

wielowirnikowiec z anteną

Nakładka kierunkowa na antenę

Często używamy sprzętu na terenie zabudowanym, gdzie można napotkać na różne przeszkody typu słupy, budynki, mury. W takim warunkach dobrze jest posiadać urządzenie, które ukierunkuje i wzmocni sygnał emitowany przez antenę. Nakładki kierunkowe na antenę zapewniają perfekcyjne ukierunkowanie sygnału, idealne zdjęcia, moc.

Poza tym używając nakładkę dodatkowo wzmocnisz siłę sygnału w konkretnym kierunku oraz poprawisz odporność sygnału na zakłócenia zewnętrzne. Wybieraj sprzęt, który jest inteligentnie zaprojektowany, to znaczy tak, aby zoptymalizować kierunek strumienia sygnału. Czyli powinna mieć specjalnie zaokrągloną budowę i a wewnątrz musi być wyłożona specjalną warstwą materiału, który idealnie odbija sygnał.

Drony to małe urządzenia o niesamowitych możliwościach, które tak jak inny profesjonalny sprzęt wymagają odpowiedniego doposażenia. Akcesoria do dronów to nieodzowne części, o które powinniście zadbać już na samym początku. Trzeba się liczyć z dokonywaniem delikatnych napraw, korekt i udoskonaleń. Jednak zawsze lepiej kupić części i akcesoria, aniżeli inwestować w nowy sprzęt!

kategoria
Polish