Gra online Bezdomni Berlina od Pennergame, ciągle popularna w sieci

bezdomni berlina gra

Bezdomni Berlina to darmowa gra online, w której gracz wciela się w bezdomnego i włóczy się po ulicach miasta poznając różnych podejrzanych ludzi. W momencie premiery, wzbudziła wiele kontrowersji, uznano że tego typu rozrywka jest niesmaczna i nieetyczna ponieważ na ulicach Berlina żyje kilkanaście tysięcy osób bezdomnych.

W momencie startu biła rekordy grywalności i choć od dary premiery minęło klika ładnych lat, nadal posiada sporą rzeszę fanów. Producentem kontrowersyjnej rozgrywki jest znana na niemieckim rynku firma Pennergame.

Gracz rozpoczyna swoją karierę stając się życiowym bankrutem, a później włóczęgą, alkoholikiem i narkomanem, który wałęsa się po szemranych miejscach spotykając ludzi z marginesu społecznego. Każdy uczestnik po udanej rejestracji jest witany napisem:

"Bez pracy, bez pieniędzy i porzucony przez żonę. Jesteś teraz samotnym włóczęgą i niedoświadczonym żółtodziobem na ulicach Berlina".

Start w grze jest fatalny, faktycznie jesteśmy spłukani i osamotnieni, lecz jak to w grach bywa przy odrobinie szczęścia i własnego wysiłku możemy pokonać przeciwności losu, a nawet zastąpić Angelę Merkel na stanowisku kanclerza Niemiec.

Aby przetrwać w wirtualnym Berlinie, gracz musi zdobyć wprawę w wykorzystywaniu odpadków i zbieraniu butelek lub zostać ulicznym grajkiem. Każdy otrzymuje swój indywidualny profil, na którym jest rejestrowana ilość zdobytych pieniędzy, stopień utrzymywania higieny i awans społeczny. Możliwości spożywania wirtualnego alkoholu są ograniczone od godz. 22.00 do 6.00 rano. Gracze wybierają sobie wirtualną maskotkę, która będzie im towarzyszyć. Mogą zakładać z innymi włóczęgami bandy, które opanowują inne terytoria. Zainteresowanie grą jest ogromne gra po kilku dniach stała się hitem niemieckiego internetu.

W Bezdomnych Berlina można zagrać za darmo na oficjalnej stronie projektu rejestrując konto. http://atlantis.pennergame.de/

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish