Top 10 darmowych apek antywirusowych na telefony z Androidem

Darmowe antywirusy na smartfony z Android

Bezpieczeństwo i dobra ochrona antywirusowa w urządzeniach mobilnych wcale nie musi kosztować, można zabezpieczyć telefon darmową aplikacją. Bezpłatne oprogramowanie również skutecznie sprawdzi się przed próbami włamań, trojanami, malware lub phishingiem.

 

W darmowych aplikacjach jedyną upierdliwą rzeczą są wyświetlane na ekranie powiadomienia i banery reklamowe, które zachęcają do wykupienia rozszerzonej wersji premium.

 

W dalszej części artykułu przedstawimy Top 10 najlepszych i godnych polecenia programów antywirusowych dla urządzeń z Androidem na pokładzie.

 

#Avast Mobile Security Antivirus

 

Czeski producent oprogramowania antywirusowego, na tle innych aplikacji wypada całkiem przyzwoicie. W darmowej wersji oferuje chyba najlepsze rozwiązania, co również zauważyli użytkownicy, którzy pobrali darmowego Avasta ponad 100 milionów razy. Takiego wyniku może pozazdrościć każda firma.

 

Główną zaletą darmowego antywirusa jest spora ilość funkcji. Posiada nowoczesny silnik skanujący, chroni użytkownika przed wszelkimi zagrożeniami jak: Adware, Malware, Trojanami, Phishingiem czy włamaniami i próbami kradzieży wrażliwych danych.

 

Nową funkcją jaką możemy znaleźć to ochrona zmagazynowanych zdjęć i plików po przez szyfrowanie oraz moduł optymalizacji baterii, który wydłuża pracę telefonu ubijając niepotrzebne procesy WI FI, Bluetooth czy ustawień wyświetlacza.

 

Oprócz tego posiada blokadę niechcianych połączeń, czyści zbędne śmieci z rejestru, chroni przed zainfekowanymi stronami WWW, optymalizuje pamięć RAM i monitoruje w czasie rzeczywistym wszelkie próby zagrożeń.

 

Jednym słowem darmowa aplikacja od Avast oferuje bardzo dobrą ochronę telefonu. Do wad możemy zaliczyć wyświetlanie powiadomień i reklam proponujących płatną wersję. Aplikacja posiada polskie tłumaczenie.

 

#Bitdefender Antivirus Free

 

Bitdefender podobnie jak w wersjach na komputery, również dla urządzeń mobilnych stanowi perfekcyjną ochronę przed wirusami. Rumuński producent wydając aplikację, postarał o skuteczne zabezpieczenie telefonu przed różnego rodzaju zagrożeniami.

 

Mobilny Bitdefender posiada bardzo dobry skaner w chmurze, chroni w czasie rzeczywistym, podczas pracy nie spowalnia działania urządzenia oraz ma bardzo elegancki, czytelny interfejs.

 

Zabezpiecza przed próbami wyłudzenia i kradzieży danych, Phishingiem, Trojanami i innymi szkodliwymi robakami sieciowymi. W darmowej wersji otrzymujemy kawał solidnego i lekkiego oprogramowania antywirusowego z niewielkimi ograniczeniami jakie znajdziemy tylko w płatnej wersji. Do wad można zaliczyć brak polskiego tłumaczenia oraz wyświetlanie reklam zachęcających do zakupu pełnej wersji.

 

#Kaspersky Mobile Antivirus: AppLock Web Security

 

Rosyjski producent tak jak na Pecetach tu również zadbał o bezpieczeństwo i wygodę użytkowników telefonów komórkowych. Edycja mobilnego antywirusa doskonale chroni urządzenia i co najważniejsze jest lekka oraz nie pożera cennych zasobów energii.

 

Do najważniejszych funkcji możemy zaliczyć: szybkie skanowanie, ochronę urządzenia w czasie rzeczywistym, blokadę podejrzanych i zainfekowanych stron WWW, możliwość zdalnego zablokowania urządzenia powiadomieniem SMS oraz wiele innych przydatnych funkcji.

 

Aplikacja zabezpiecza przed najnowszymi wirusami, posiada moduł bezpiecznych zakupów online, chroni podczas wykonywania operacji finansowych w bankach, monitoruje ruch sieciowy i blokuje dostęp do plików czy zdjęć znajdujących się na dysku.

 

Oprócz tego posiada zaawansowany filtr podejrzanych witryn internetowych i w razie wykrycia próby oszustwa czy włamania, automatycznie blokuje intruza wyświetlając ostrzeżenie w postaci alertu. Mobilny Kaspersky w darmowej wersji należy do absolutnej czołówki wśród aplikacji antywirusowych. Jego zaletą jest rewelacyjna skuteczność oraz polskie tłumaczenie. Do wad można zaliczyć wyświetlanie reklam z Kaspersky Lab.

 

#Avira Antivirus Security

 

Niemiecka Avira potocznie nazywana przez Internautów czerwoną parasolką, tak samo dobrze chroni urządzenia urządzenia mobilne jak komputery. W darmowej wersji posiada podobne funkcje. Zabezpiecza przed włamaniami czy kradzieżami wrażliwych danych, oprogramowaniem szpiegującym, chroni zmagazynowane na dysku zdjęcia i ważne pliki oraz blokuje wirusy.

 

Aplikacja zwiększa bezpieczeństwo telefonu podczas przeglądania stron internetowych, posiada moduły bezpiecznych przelewów online, dzięki którym operacje finansowe będą chronione.

 

Mobilny Avira Antivirus jest wyposażony w szybki skaner zagrożeń, posiada bardzo przyjemy i czytelny dla oka interfejs, jest lekki dla urządzenia co pozwala dłużej pracować na baterii. Podobnie jak u konkurencji, darmowa aplikacja antywirusowa, również wyświetla komponenty reklamowe od producenta, zachęcające do wykupienia pełnej wersji Pro.

 

#Sophos Mobile Security

 

Bardzo dobra aplikacja mobilna, która skutecznie zabezpieczy urządzenie przed atakami sieciowymi, kradzieżami i różnego rodzaju wirusami. Zaletą mobilnego antywirusa w darmowej edycji jest to, że nie wyświetla nachalnych reklam i komponentów proponujących zakup pełnej wersji pro.

 

Program posiada kompletną ochronę przed Phishingiem, Malware, Trojanami, zainfekowanymi stronami WWW. Monitoruje urządzenie w czasie rzeczywistym, blokuje podejrzane linki i plik, chroni przed wyciekiem wrażliwych danych. Oprócz tego jest lekki dla zasobów, nie zakłóca oraz nie spowalnia pracy telefonu, ma czytelny i ładny interfejs.

 

Angielski producent Sophos Mobile Security jako jeden z niewielu zadbał o wygodę użytkowników nie męcząc wyświetlaniem drażliwych powiadomień. Jedyną "wadą" to brak polskiego języka, który w zasadzie jest zbyteczny, ponieważ aplikacja jest banalnie prosta w obsłudze.

 

#McAfee Mobile Security

 

Wiodąca firma oprogramowania antywirusowego, której właścicielem jest John Mcafee, udostępniła jedyną z lepszych darmowych aplikacji jakie możemy znaleźć na rynku. McAfee w wersji mobilnej to istna forteca z ogromem przydatnych funkcji, które znajdziemy u konkurencji w płatnych wydaniach.

 

Mobil Security posiada bardzo szybki skaner wyszukiwania zagrożeń, chroni urządzenie przed włamaniami, wyciekiem danych, próbami kradzieży czy zainfekowanymi stronami. Zabezpiecza sieć WI FI, połączenia Bluetooth, chroni przed Malware, Phishingiem oraz innymi niebezpiecznymi wirusami.

 

Dzięki aplikacji można bezpiecznie wykonywać zakupy online czy przelewy bankowe. Posiada funkcje blokady połączeń, wiadomości SMS, optymalizacji konserwacji, czyści stare pliki rejestru, usuwa ślady przeglądania Internetu i więcej. Fajną opcją jest blokowanie skradzionego urządzenia funkcją CaptureCam.

 

W momencie uruchomienia usługi, telefon robi zdjęcie złodziejowi, który próbuje odblokować dostęp do danych. Ogólnie aplikacja spisuje się znakomicie ponieważ ma wszystko co potrzebne jest do solidnego zabezpieczenia telefonu. McAfee ma ładnie zaprojektowany interfejs, jest lekki dla systemu, nie spowalnia pracy urządzenia, jedyna wada to wyświetlanie powiadomień o zakupie wersji PRO.

 

#AVL

 

Całkiem niezła aplikacja antywirusowa dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Posiada podstawowe funkcje ochrony, bardzo dobry skaner wirusów oparty na silniku AVL SDK. Ma wbudowane moduły automatycznej aktualizacji nowych zagrożeń, monitoring wykonywanych akcji w czasie rzeczywistym, chroni przed włamaniami i wyciekiem poufnych danych. Pozwala bezpiecznie wykonywać wszelkie transakcje finansowe takie jak zakupy online czy przelewy bankowe.

 

Nadzoruje sieć Internet blokując podejrzane próby kradzieży, zainfekowane strony, Phishing, Malware i inne niebezpieczeństwa. Oprócz tego ma wbudowany detektor złośliwego oprogramowania ukrytego w wykonywalnych plikach: APK, SIS, SISX, XAP DEX, elf, EPOC PE czy CAB.

 

Narzędzie analizuje pliki komunikując się z aktualną bazą wirusów, w razie wykrycia złośliwego kodu usuwa plik z urządzenia lub przenosi do kwarantanny. Zaletą AVL jest łatwy w obsłudze interfejs, brak uciążliwych powiadomień o zakupie do pełnej wersji, wada brak polskiego.

 

#Mobile Security Antivirus

 

Twórcami aplikacji jest znany producent oprogramowania antywirusowego firma Trend Micro. Mobilny antywirus znakomicie spełni swoją rolę i sprawdzi się jako skuteczna ochrona na każdym urządzeniu przenośnym z systemem Android.

 

Posiada kompletną ochronę przed zagrożeniami w tym: RansomWare, Hijack, fałszywymi stronami bankowymi, oprogramowaniem szpiegowskim, Malware, Trojanami, Phishingiem, Adware oraz innymi niebezpiecznymi robakami.

 

Ma wbudowane moduły optymalizacji, czyści ślady aktywności w sieci, posiada tryb ochrony w czasie rzeczywistym, blokadę zainfekowanych linków, kontrolę rodzicielską oraz mechanizmy zabezpieczające przed kradzieżą telefonu. Dodatkowo zabezpiecza i blokuje fałszywe linki na portalach społecznościowych jak Facebook czy WhatsApp.

 

Program podczas pracy nie obciąża systemu, dzięki czemu urządzenie może działać bez problemów, oszczędza energię baterii, jest łatwy w obsłudze. Do wad można zaliczyć brak polskiego tłumaczenia oraz wyświetlanie powiadomień Trend Micro, proponujących płatną wersję.

 

#AhnLab V3 Mobile Security

 

Producentem aplikacji jest Południowo Koreańska firma AhnLab, produkt zdobył bardzo dobre notowania w testach antywirusowych dla urządzeń mobilnych na stronie AV-Test.org. Program V3 ma wbudowany szybki skaner, wykrywa Malware, konie trojańskie, blokuje próby włamań i kradzieży wrażliwych danych, zabezpiecza przed wyciekiem poufnych informacji.

 

Działa w czasie rzeczywistym, monitoruje ruch w Internecie blokuje podejrzane strony, zabezpiecza przed złośliwym oprogramowaniem, usuwa zainfekowane pliki pobrane z sieci. Narzędzie a w zasadzie kilka połączonych aplikacji w jednym spisuje się całkiem przyzwoicie, jest lekki, nie zakłóca pracy urządzenia oraz rzadko wyświetla reklamę z aktualizacją do wersji PRO. Wada nie posiada języka polskiego, dostępny w wersji angielskiej.

 

#Norton Security Antivirus

 

Aplikacja w wersji free chroni urządzenie przed atakami sieciowymi, wirusami czy złośliwym oprogramowaniem, próbującym wyłudzić wrażliwe dane. Zabezpiecza telefon przed szkodliwymi plikami, aplikacjami, które często pobieramy nieświadomie z sieci.

 

Norton Security Antivirus oprócz podstawowej ochrony, posiada zdalną funkcję blokady skradzionego urządzenia i w razie konieczności możemy aktywować wysyłając wiadomość SMS.

 

Amerykański producent mobilnego Nortona w zamian za możliwość korzystania z darmowego rozwiązania, wyświetla powiadomienia o aktualizacji do pełnej płatnej wersji.

Używasz innej darmowej aplikacji antywirusowej, którą warto polecić, napisz w komentarzu.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish