Twitch uniwersalna platforma streamingu gier, jak zacząć zarabiać forsę

Twitch zarobki na streamach gier

Grając w ulubioną grę można połączyć przyjemne z pożytecznym i dodatkowo na tym zarobić nie małe pieniądze. Takie możliwości oferuje znana platforma streamingu jaką jest Twitch. W odróżnieniu od innych serwisów, skupia ogromną liczbę użytkowników i fanów gier.

Dobre przygotowanie się opłaci.

Zarobki streamerów zależne są od kilku czynników m.in: liczby subskrybentów, programu partnerskiego, widzów online, jakości transmisji oraz umiejętności gracza. Żeby w ogóle myśleć o jakichkolwiek profitach, to już na starcie warto solidnie się do tego przygotować. Początki będą trudne i nie ma co liczyć na pełne walizki dolarów, ale w miarę rozwoju kanału, ciężka praca może przynieść słodkie owoce.

Zanim zaczniesz cokolwiek transmitować, wybierz gry w których masz niezłe wyniki. Zaopatrz się w solidny komputer o dobrych parametrach sprzętowych, porządne łącze internetowe, kamerę HD, mikrofon studyjny, oświetlenie. Ważne jest oprogramowanie do przesyłania transmisji audio/video na żywo. Jednym z lepszych programów i często używany przez czołowych streamerów jest OBS Studio. Pełną wersję można pobrać za darmo z oficjalnej strony - obsproject.com

Jak uruchomić panel dotacji.

Zarejestruj konto w serwisie Twitch i skonfiguruj główną stronę kanału. Wpisz informację; coś o sobie, parametry komputera, rodzaje gier w jakie grasz i godziny streamów. Widzowie odwiedzając profil będą chcieli coś więcej przeczytać żeby dowiedzieć się o Tobie. Oprócz podstawowych informacji zamieść odnośniki do strony z dotacjami, gdzie można wpłacać datki.

Polecane serwisy obsługujące alerty dotacji to Streamlabs.com i Tipanddonation.com. Żeby uruchomić usługę musimy podać adres PayPal, Skrill czy numer konta bankowego. Po skonfigurowaniu formy płatności będziemy mogli przyjmować dotacje. Od tego momentu, każdy wpłacający przez system, zostanie wyświetlony w alertach podczas streamu. Będziesz mógł osobiście podziękować za wsparcie finansowe.

Zadbaj o dobrą jakość transmisji. Jeśli zdecydowałeś się nadawać programem OBS Studio, skonfiguruj go pod swój komputer żeby gra nie zacinała się, a jakość wideo była jak najlepsza. Przerywanie transmisji czy słaba jakość odbioru nie wpłynie dobrze na rozwój kanału. Nie zapomnij prawidłowo zintegrować OBS Studio z alertami powiadomień pochodzących z serwisów Streamlabs.com czy Tipanddonation.com.

Kreatywność i pomysłowość zbliża do sukcesu.

Widzowie nie cierpią oglądać noobów, więc jak zobaczą że sobie nie radzisz, momentalnie opuszczą strumień i pójdą do kogoś kto jest lepszy. Relacjonując grę nie bój się rozmawiać przez mikrofon, opowiadaj o popełnianych błędach czy poruszaj inne ciekawe tematy. Zachęta publiczności do dyskusji jest bardzo ważnym elementem oraz buduje więzi z widzami.

Jeśli nie jesteś w żadnym klanie, utwórz indywidualny kanał na Discord czy Team Speek. Będziesz mógł na żywo rozmawiać i wymieniać się doświadczeniem z innymi graczami. Zawsze staraj się być otwarty na znajomości i zapraszaj widzów do wspólnych rozgrywek - Sub albo donejt gwarantowany.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish