Zapomniane sławne gwiazdy polskiego YouTube, które stały się ikonami

zabawne postacie youtube

Kto dziś pamięta słynne gwiazdy polskiego YouTube, które zabawiały publiczność na filmikach swoimi tekstami. W czasach gdy wideo raczkowało oni byli na Top. Kiedyś Polski Internet dosłownie szalał z zachwytu oglądając nowe odcinki z Kononowicza, Pani Basi, Cygana czy Pistona. Chociaż ich czas przeminął, to pozostawili po sobie niemały dorobek w postaci kultowych cytatów, memów, które nadal potrafią śmieszyć jak kiedyś.

 

Krzysztof Kononowicz legenda Internetu

 

Krzysztof Kononowicz należy do najciekawszych i za razem najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego YouTube. Największą popularność zdobył na przełomie lat 2004-2005 roku, wtedy też padła rekordowa ilość jego fanów. Każdy nowy film udostępniany z Panem Krzysztofem, w ciągu paru minut obejrzało kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

 

Popularność Kononowicza była tak ogromna, że internauci postanowili wypromować go na Urząd Prezydenta RP. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Pan Krzysztof wyraził zgodę i wziął udział w kampanii prezydenckiej.

 

Jak się okazało miał wielkie poparcie. Na betonowych salonach partyjnych, aż się zatrzęsło. Kandydaci wystawiani z różnych partii politycznych, naprawdę zaczęli się go bać. To był fenomen mocy Internetu. Na salonach się zatrzęsło.

 

Nie dowierzali, jak to możliwe? że prosty człowiek z Białegostoku z potężnym wsparciem Internautów, może realnie spod tyłka wyciągnąć im stołek prezydencki. Panika na salonach była potworna, nagle o Kononowiczu usłyszała cała Polska. Pierwszy raz w historii, społeczność internetowa miała tak ogromny wpływ na los wyborów prezydenckich.

https://www.youtube.com/watch?v=v7kIOkSTpeQ

 

Basia Git Majonez

 

Starsza miła pani Basia, znana też jako wideo blogerka Barbara Kwarc. Niekwestionowana królowa na polskiej scenie internetu. W szczycie popularności ok. 2008 r. posiadała potężną rzesze fanów. Filmy z udziałem Basi były istnym hitem i miały ogromną oglądalność. Pani Basia udzielając wywiadów, często dodawała pikantne śmieszne perypetie z życia. Naprawdę potrafiła oczarować swoją publiczność.

 

Opowiadała przed kamerą o różnych sytuacjach, co chwila dodając jakiś śmieszny wątek. Widzowie dosłownie pękali ze śmiechu, zostawiając pochlebne komentarze pod filmami. Ogromna popularność i dalsza kariera Barbary Kwarc nie ograniczyła się tylko do serwisu YouTube.

 

Otrzymała też kilka propozycji gry w pełnometrażowych filmach. Przeważnie były to krótkie role o charakterze statystki, gdzie pokazywała się w kadrze, mówiąc klika zabawnych krótkich zdań. Również była zapraszana do telewizji publicznej czy stacji komercyjnych. Najbardziej rozpoznawalnym tekstem jaki często padał z ust Basi, to słynne powiedzenie - Git Majonez.

https://www.youtube.com/watch?v=32nX4Mgvf04

 

Cygan ikona internetu

 

Kolejną polską gwiazdą dawnego YouTube jest facet znany jako Cygan. Zasłynął dosłownie w jednym filmie, w którym udzielił wywiadu na ulicach Torunia początkującemu youtuberowi. W tym czasie Cygan pracował w tak zwanej żywej reklamie i nosił na sobie dykty z hasłami reklamowymi.

 

Nagle podchodzi do niego gość z kamerą i zadaje mu pytania, na które nasz bohater z chęcią odpowiada. Najsłynniejszym zdaniem rozpoznawalnym do dziś jest tekst - ja jestem elektrykiem wysokich napięć. Ogromna oglądalność słynnego filmu z Cyganem, sprawiła, że główny bohater z dnia na dzień stał się ikoną internetu.

https://www.youtube.com/watch?v=40nB6QuvqpE

 

Piston postrach mazurskiej wsi

 

Piston znany jako postrach mazurskiej wsi. Nie odniósł kariery po za internetem. Nie miał też z tego tytułu żadnych profitów. Po prostu zaistniał na YouTube jako główny bohater filmów nagrywanych przez młodych ludzi, mieszkających gdzieś na mazurskiej wsi.

 

Filmy z Pistonem obejrzało kilka milionów osób. Na jego nieszczęściu i chorobie alkoholowej, kilka osób wypromowało swoje kanały, z których czerpali pokaźne zyski.

 

Sam Piston prawdopodobnie nigdy nie ujrzał nawet grosza. Prawdopodobnie nawet nie wiedział, że jest Top gwiazdą na YouTube. Filmy z Pistonem w roli głównej, wiejska dzieciarnia nagrywała telefonami komórkowymi. Nagrania tego samego dnia udostępniali w sieci. Obecnie los Pistona jest nie znany.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish