Zapomniane sławne gwiazdy polskiego YouTube, które stały się ikonami

Dodane przez kair4 - sob., 09/08/2018 - 18:46
zabawne postacie youtube

Dawne gwiazdy YouTube, które kiedyś rozśmieszały Internautów, dziś mało kto o nich pamięta. W tych czasach polski internet dosłownie szalał z zachwytu oglądając nowe odcinki z Kononowiczem, Panią Basią, Cyganem czy Pistonem. Choć najlepsze chwile już dawno mają za sobą, to pozostawili po sobie niemały dorobek w postaci kultowych cytatów, memów czy klipów, które nadal potrafią śmieszyć jak kiedyś.

Krzysztof Kononowicz legenda Internetu

Krzysztof Kononowicz należy do najciekawszych i za razem najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego YouTube. Największą popularność zdobył na przełomie lat 2004-2005 roku, wtedy też padła rekordowa ilość jego fanów. Każdy nowy film udostępniany z Panem Krzysztofem, dosłownie w jednej chwili oglądało kilka czy nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

Popularność Kononowicza była tak ogromna, że internauci postanowili wypromować go na Urząd Prezydenta RP. Na odzew nie trzeba było długo czekać, Pan Krzysztof wyraził zgodę i wziął udział w kampanii prezydenckiej. Jak się okazało miał wielkie poparcie. Na betonowych salonach partyjnych, aż się zatrzęsło.

Kandydaci wystawiani z różnych partii politycznych, naprawdę zaczęli się bać, że zwykły prosty człowiek z Białegostoku, dzięki potężnemu poparciu internautów, może realnie im spod tyłka wyciągnąć stołek prezydencki. Panika na salonach była i to nie mała. Pierwszy raz w historii społeczność internetowa miała spory wpływ na kandydata na prezydenta.

https://www.youtube.com/watch?v=v7kIOkSTpeQ

Basia Git Majonez

Starsza miła pani Basia, znana też jako wideo blogerka Barbara Kwarc. Niekwestionowana królowa na polskiej scenie internetu. W szczycie popularności ok. 2008 r. posiadała potężną rzesze fanów. Filmy z udziałem Basi były istnym hitem i miały ogromną oglądalność. Pani Basia udzielając wywiadów, często okraszonych śmiesznymi perypetiami z jej życia, naprawdę potrafiła oczarować swoją publiczność. Opowiadała przed kamerą o różnych sytuacjach, co chwila dodając jakiś śmieszny wątek. Publiczność dosłownie pękała ze śmiechu, zostawiając pochlebne komentarze pod filmem.

Ogromna popularność i dalsza kariera Barbary Kwarc nie ograniczyła się tylko do serwisu YouTube. Otrzymała też kilka propozycji udziału w pełnometrażowych filmach. Przeważnie były to krótkie role o charakterze statystki, gdzie pokazywała się w kadrze, mówiąc klika zabawnych krótkich zdań. Również była zapraszana do telewizji publicznej czy stacji komercyjnych. Najbardziej rozpoznawalnym tekstem jaki często padał z ust Basi, to słynne powiedzenie - Git Majonez.

https://www.youtube.com/watch?v=32nX4Mgvf04

Cygan ikona internetu

Kolejną polską gwiazdą dawnego YouTube jest facet rozpoznawany pod pseudonimem Cygan. Zasłynął dosłownie jednym filmem, w którym udzielił wywiadu początkującemu youtuberowi na ulicach Torunia. W tym czasie Cygan pracował w tak zwanej żywej reklamie i nosił na sobie dykty z hasłami reklamowymi jakiejś firmy. Nagle podchodzi do niego gość z kamerą i zadaje mu pytania, na które nasz bohater z chęcią odpowiada. Najsłynniejszym zdaniem rozpoznawalnym do dziś jest tekst - ja jestem elektrykiem wysokich napięć. Ogromna oglądalność słynnego filmu z Cyganem sprawiła, że główny bohater z dnia na dzień stał się ikoną internetu.

https://www.youtube.com/watch?v=40nB6QuvqpE

Piston postrach mazurskiej wsi

Piston znany jako postrach mazurskiej wsi. Nie odniósł kariery po za internetem, nie miał też z tego tytułu żadnych profitów. Po prostu zaistniał na YouTube jako główny bohater filmów nagrywanych przez młodych ludzi, mieszkających, gdzieś na mazurskiej wsi. Filmy z Pistonem obejrzało kilka milionów osób, na jego nieszczęściu i chorobie alkoholowej, niektórzy wypromowali swoje kanały, z których czerpali pokaźne zyski. Sam Piston prawdopodobnie nigdy nie ujrzał nawet grosza. Prawdopodobnie nawet nie wiedział, że jest Top gwiazdą na YouTube. Filmy z Pistonem w roli głównej, wiejska dzieciarnia nagrywała telefonami komórkowymi, które tego samego dnia udostępniali w sieci.

https://www.youtube.com/watch?v=rcsuhYsJJe8&t=6s

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish