Na Telefon

Wszystko co związane urządzeniami mobilnymi z Android, Windows Mobile czy Apple.

Jak zabezpieczyć telefon komórkowy przed włamaniem na konto bankowe

Dodane przez kair4 - śr., 10/17/2018 - 00:57

Telefony komórkowe coraz częściej stają się urządzeniami, które za pośrednictwem Internetu wykorzystujemy do przeprowadzania przelewów z kont bankowych, zakupów w sieci i różnych transakcji finansowych.

Obecnie większość urządzeń mobilnych przystosowana jest do przeglądania stron WWW, komunikowania się czy grania.

Podczas korzystania z telefonu warto pamiętać, że w sieci nie jesteśmy sami. Cyberprzestępcy czyhają na wszelkie okazje żeby wydobyć o nas cenne informację.

Dla przeciętnego (hackera) wyłowienie danych od ofiary jest banalnie proste.

ESET Mobile Security Premium za darmo klucz na rok

Dodane przez kair4 - czw., 10/11/2018 - 00:16

Pełna wersja aplikacji ESET Mobile Security Premium dostępna w darmowej promocji z kluczem na rok czasu. Oferta z rocznym kluczem kierowana dla użytkowników z niemiecką lokalizacją, osoby z innych państw otrzymają licencję na 120 dni darmowego użytkowania. Aplikacja zabezpiecza urządzenia mobilne przed włamaniami, kradzieżami danych, wirusami, phishingiem, malware oraz innymi niebezpieczeństwami.

Kto stworzył i wymyślił pierwszy smartfon

Dodane przez kair4 - pon., 10/08/2018 - 23:01

Pierwszy prototyp przenośnego urządzenia z dotykowym ekranem, powstał w firmie IBM 1992 roku. Smartfon został stworzony przez głównego inżyniera Franka Canova. W początkowej fazie rozwojowej produkt otrzymał nazwę kodową „Angler”. W wersji finalnej podczas światowej premiery zmieniono nazwę na Simon Personal Communicator.

Top 10 darmowych apek antywirusowych na telefony z Androidem

Dodane przez kair4 - pon., 10/01/2018 - 22:24

Bezpieczeństwo i dobra ochrona antywirusowa w urządzeniach mobilnych wcale nie musi kosztować, można zabezpieczyć telefon darmową aplikacją. Bezpłatne oprogramowanie również skutecznie sprawdzi się i zabezpieczy przed próbami włamań, trojanami, malware lub phishingiem.

W darmowych aplikacjach jedyną upierdliwą rzeczą są wyświetlane na ekranie powiadomienia i banery reklamowe, które zachęcają do wykupienia rozszerzonej wersji premium. W dalszej części artykułu przedstawimy Top 10 najlepszych i godnych polecenia programów antywirusowych dla urządzeń z Androidem na pokładzie.

Darmowe mapy i nawigacje dla Androida

Dodane przez kair4 - ndz., 09/30/2018 - 23:34

Lista jednych z lepszych darmowych aplikacji z nawigacjami i auto mapami przeznaczonych dla kierowców z urządzeniami mobilnymi. Zestaw na pewno się przyda każdemu kierowcy i ułatwi podróż w dotarciu do zamierzonego celu. Poniżej znajdziecie kilka najlepszych aplikacji z mapami samochodowymi dla smartfonów, telefonów komórkowych i tabletów z systemami Android.

MapFactor Navigator

Z tabletem za pan brat – o czym pamiętać przy użytkowaniu

Dodane przez kair4 - ndz., 09/30/2018 - 23:12

Tablety to już w coraz mniejszym stopniu gadżety, bo ich ceny maleją niemal proporcjonalnie to pojawienia się ich nowych generacji, dzięki czemu na posiadanie urządzeń może sobie pozwolić niemal każdy. Pokolenie Y wychowane z tabletem czy smartfonem w dłoni, zna reguły, które się wiążą z jego użytkowaniem. Co jednak, jeśli tablet trafi w ręce osoby, która wcześniej nie miała do czynienia z urządzeniem? O czym warto pamiętać?