Ciekawe aplikacje i gry na smartfona

aplikacje na smartfon

Wiadomo, że smartfony służą nie tylko do dzwonienia, komunikacji z innymi, ale też, a może i przede wszystkim do rozrywki. Za to odpowiadają gry, których jest mnóstwo, więc ciężko nawet być z nimi na bieżąco. Podobnie aplikacje, jakie służą nie tylko rozrywce, bo pomagają w nauce języków obcych, pokazują drogę (co ma szczególne znaczenie w nowym miejscu), czy ostrzegają przed zanieczyszczeniem powietrza (smog itd.). Tak samo, jak gier jest ich tak dużo, że czasem się odechciewa, by poznawać nowe. Tymczasem przygotowaliśmy zestawienie, gdzie jest wszystko, co warte poznania!

Jedne z lepszych, bardziej obiecujących aplikacji

Skupiliśmy się oczywiście tylko na systemie Android, bo zdecydowana większość osób posiada właśnie telefon z tym oprogramowaniem, niezależnie, czy to Samsung, Huawei, a może objawienie ostatnich miesięcy Xiaomi. W sklepie Google Play znajdziemy kilka doskonałych aplikacji, między innymi IMAGE, czyli aplikacja do tworzenia kinografów (statyczne zdjęcia z ruchomymi fragmentami), No.Draw (wirtualna kolorowanka) czy Scout FM - aplikacja do słuchania podcastów. Bardzo popularne to TikTok - społecznościowy serwis wideo czy Neverthink, gdzie znajdziemy śmieszne, krótkie filmiki, które są ręcznie selekcjonowane.

Inne warte uwagi aplikacje

To, co powyżej wymieniliśmy, nie wyczerpuje oczywiście tematu, bo istnieją też inne, jakie koniecznie trzeba poznać. To m.in. LOWLY, czyli aplikacja, za pomocą której można poznać ludzi z całego świata, Unfold - dzięki tej apce stworzymy różne historie obrazkowe czy Just a Line (aplikacja w rozszerzonej rzeczywistości, pozwalająca tworzyć rysunki i - uwaga - nakładać je na obraz aparatu).

aplikacje na smartfony

Co innego? Luci, rewelacyjna apka, a raczej dziennik snu, dzięki któremu łatwiej wyrobić nawyk świadomego śnienia. To zdecydowanie doskonałe rozwiązanie dla osób, które wierzą w magię snu i chcą wiedzieć, co te senne obrazy pragną nam przekazać. Uwagę też zwracają aplikacje, które służą do nauki języków obcych (jak Drops) czy programowania (imo).

Gry, w które trzeba zagrać

Tu też jest ogromny wybór, ale z tych naprawdę najlepszych trzeba przede wszystkim wypróbować PUBG MOBILE (jedna z lepszych gier battle royale), DRAGON BALL LEGENDS (popularna manga na smartfonie, a więc połączenie karcianki ze strategią czasu rzeczywistego), Asphalt 9: Legends (najnowsza odsłona rewelacyjnej i kultowej serii gier wyścigowych) oraz Badland Brawl (wieloosobowa gra zręcznościowa, szczególnie dobra dla fanów “Angry Birds”, bo ją przypomina).

programy i gry na telefony

Nie najlepsze, ale zaskakująco dobre

W zestawieniu są też gry, o których nie powiemy, że zasługują na podium, ale już na pewno na wyróżnienie. To kilka gier, jak logiczna z oryginalną mechaniką - Gorogoa, strzelanka trzecioosobowa - Hero Hunters, gra przygodowo-logiczna o nazwie Umiro czy Life is Strange - również przygodowa, ale będąca jednocześnie interaktywnym filmem.

Jak widać, wybór jest ogromny, a to, co zaproponowaliśmy to tylko część z bogatego katalogu gier i aplikacji. Warto poznać wymienione i poszukać swoich faworytów.

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish