Czy przeglądarka Brave zmieni oblicze Internetu

Brave przegladarka internetowa

Brave to przeglądarka internetowa nowej generacji, tworzona przez wybitny zespół fachowców. Pozwala zarabiać pieniądze podczas przeglądania stron www. Głównym założeniem pomysłodawców, jest dzielenie się zyskiem z użytkownikiem za oglądanie reklam wyświetlanych na stronach. Oprócz tego istnieje jeszcze inna forma zarobku. Działa za pośrednictwem wysyłania dotacji z własnego indywidualnego portfela.

Przekazanie darowizn wspiera twórców stron internetowych, blogerów, prowadzących profile Facebook, Twitter czy kanały wideo w serwisach jak Youtube i Twitch. Uruchamiając przeglądarkę otrzymasz w prezencie raz na miesiąc bonus z zasileniem portfela w wysokości 30 tokenów BAT (Basic Attention Token). Jest to cyfrowa waluta, całkowicie przeliczalna na realne pieniądze, nawet na Polskie Złote.

Darmowe zasilenie portfela przepada po miesiącu, więc przed otrzymaniem nowych, warto zużyć tokeny wspierając kogokolwiek. Dodatkowo są losowane nagrody za aktywność, z których można zdobyć kolejne BAT. Dzięki większej ilości tokenów można częściej wspierać konto kolegi, koleżanki lub ulubionego twórcy.

Przykładowy przelicznik waluty BAT na realne pieniądze

  • 5.0BAT - 0.87 USD
  • 10.0 - 1.74
  • 15.0 - 2.61
  • 20.0 - 3.48
  • 25.0 - 4.35
  • 50.0 - 8.71
  • 100.0 - 17.42

Kilka słów o powstaniu i możliwościach Brave

Głównym pomysłodawcą jest Brendan Eich, twórca języka programistycznego JavaScript, jak również były CEO i współzałożyciel Mozilla Firefox. Przeglądarka powstała na podstawie licencji Mozilla Public License 2.0 (MPL) GPL. Kody źródłowe z nowymi wydaniami są dostępne na platformie Github.

Jego motto kierowane do Internautów brzmi:

"Nie jesteś produktem"

W zespole Brendana pracuje wiele wybitnych postaci z branży IT. Są to osoby zajmujące wcześniej wysokie stanowiska w takich firmach jak: Microsoft, Yahoo, Bing, Mozilla czy nawet Google.

Od początku projektu, zespół kładzie silny nacisk na sprawiedliwe korzystanie z sieci i dzielenie się pieniędzmi z użytkownikami. Oprócz formy zarabiania za oglądanie reklam, mamy do dyspozycji tarczę, która całkowicie blokuje skrypty śledzące, ciasteczka czy trackery. Ogromnym plusem Barave jest szybkość, połączona z nowoczesnym minimalistycznym interfejsem i dbałość o ochronę prywatności.

Program bazuje na Chrominium, dokładnie takim samym silniku, na którym funkcjonuje popularna przeglądarka Google Chrome, więc mamy możliwość zainstalowania ulubionych dodatków lub wtyczek, wprost z witryny Google Chrome. Posiada tłumaczenia wielu języków w tym Polski oraz wiele ciekawych funkcji czy ustawień osobistych, których długo szukać u konkurencji.

Kilka słów o powstaniu i możliwościach przeglądarki Brave

Super szybka przegladarka Brave
Interfejs startowy w przeglądarce Brave

 

Jak rozpocząć zarabianie

Twórcy witryn czy kanałów YT po weryfikacji, powinni utworzyć konto Uphold. Strona jest całkowicie bezpieczna i rekomendowana przez Brave. Podczas rejestracji wpisujemy dane osobowe i skan dokumentu - prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport.

Na końcu procesu, system zweryfikuje dane i uruchomi profil z portfelem. Konto wydawcy jest całkowicie zintegrowane w portfelem Uphold. Posiadając obydwa konta będziemy mieli szczegółowy podgląd na ilość otrzymanych dotacji, czy zainstalowanych przeglądarek z polecanego linku.

Konto Uphold pozwala w pełni dysponować walutą BAT i jest również wymagane dla twórców internetowych. Posiada narzędzia dzięki którym będzie można dodać i zweryfikować własną stronę www, bloga czy kanał wideo.

konto Brave Uphold
Tak wyglądają karty realizacji wypłat na koncie Uphold

Każdy kto chciałby wypróbować system zarabiania, może zainstalować przeglądarkę z jakiegokolwiek linku referencyjnego. W ten sposób otrzymacie na start dodatkowe 25 lub 30 BAT tokenów.

Idea jest fantastyczna, nawet jeśli użytkownik zrezygnuje z zarobku, to i tak będzie mógł nagradzać innych z comiesięcznej puli tokenów.

W ten sposób można wspierać ulubionych twórców, co przełoży się na większa motywację i budowę wartościowych treści w Internecie. Magazynowanie darmowych BAT nie ma sensu ponieważ jeśli ich nie spożytkujemy to zanim otrzymamy nowe, stare przepadną po miesiącu.

Odbierz dodatkowe tokeny - kliknij w obrazek i pobierz Brave

przegladarka Brave

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish