Edytor WordPad z reklamami - nowy pomysł Microsoftu

Windows i reklamy w WordPad

Firma Microsoft wpadła na ciekawy pomysł zarabiania i planuje wyświetlać reklamy w edytorze WordPad. Jest to pilotażowy projekt i kolejna niespodzianka, która zaskoczy użytkowników Windowsa. Wyświetlanie płatnych reklam zapewne nie ograniczy się tylko do samego WordPada. Prawdopodobnie jeśli pomysł się sprawdzi, to w niedługim czasie ten rodzaj monetyzacji zagości też w innych programach.

 

Banery z reklamami mają pojawiać się w górnej części interfejsu WordPada, tuż obok narzędzi do edycji tekstu. Użytkownik włączając za każdym razem program, zauważy przycisk "Open Word" lub "Open Office". Baner będzie miał możliwość wyłączenia w czasie jednorazowego cyklu pracy. W kolejnym uruchomieniu pojawi się kolejna reklama, którą również będzie można zamknąć.

 

Brak wsparcia dla starszych wersji i przymusowa aktualizacja do Windows 10, naładowanego mechanizmami śledzącymi i telemetrią, powoli zaczyna zbierać swoje żniwo

 

Co skłoniło Microsoft do wyświetlania reklam w WordPad?

 

Biorąc pod uwagę ogromną popularność okienkowego systemu, takie posunięcie może okazać się strzałem w dziesiątkę. W zasadzie dla Microsoftu jest to jedyne sensowne rozwiązanie i kolejna okazja żeby przytulić trochę dodatkowej kasy.

 

Wielkie projekty jak Windows Mobile, Bing czy Edge, raczej marnie wyglądają na tle konkurencji, więc ich koronny produkt może posłużyć za maszynkę do zarabiania. Popularność wyszukiwarki Bing raczej nie wróży wielkich sukcesów, na tym polu sromotnie przegrywają z Google niemal w każdym calu. Podobnie jest przeglądarką Edge, która służy po instalacji Windowsa do pobrania Firefoxa czy Chrome.

 

Microsoft nigdy nie liczył się za zdaniem swoich klientów, z resztą użytkownicy Windowsa są chyba najbardziej wyrozumiałą grupą, która firmie z Richmond wybaczała wiele wpadek. Płacąc za możliwość użytkowania systemu, nie jesteś właścicielem oprogramowania Microsoft, a jedynie użytkownikiem, więc Microsoft może robić ze swoimi programami co tylko im się podoba. A to że klient już zapłacił za Windowsa, co to kogo, niech się cieszy że może grać w CS GO. :)

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish