Jak dobrać komputer do swoich potrzeb?

wybor odpowiedniego komputera

Komputery to obecnie bardzo zaawansowane i różnorodne maszyny. Mogą służyć do pracy albo rozrywki. Podpowiadamy, jak wybrać model odpowiadający potrzebom jego właściciela. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy zakupie! Podejmij decyzję w oparciu o tryb Twojej pracy i budżet, jaki planujesz przeznaczyć na zakup. Nadal masz wątpliwości? W takim razie rzuć okiem na ten artykuł.

 

Laptop czy komputer stacjonarny?

 

Podstawową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę jest oczywiście mobilność sprzętu. Zarówno laptopy, jak i komputery stacjonarne mają swoje wady oraz zalety. Te pierwsze z łatwością zabierzesz ze sobą wszędzie, te drugie możesz z łatwością rozbudowywać i personalizować.

 

Coś dla gracza

 

Fani gier z pewnością docenią zarówno mocne parametry, jak i efektowny wygląd sprzętu. Obecnie najwięksi producenci Tworzą silne, a zarazem cieszące oko maszyny z myślą o profesjonalnych gamerach. Planujesz odpalać na swoim komputerze najnowsze gry?

 

Koniecznie zwróć uwagę na parametry takie jak procesor (najlepiej co najmniej 4-rdzeniowy), płytę główną, kartę graficzną oraz system chłodzenia podzespołów.

 

komputer multimedialny

 

Obsługa multimediów

 

Myślisz o tworzeniu grafiki komputerowej, profesjonalnej obróbce zdjęć albo montażu filmów? Do wykonywania tego typu czynności niezbędna będzie najwyższej klasy karta graficzna, wydajny procesor, sporo pamięci RAM oraz znakomity ekran. Im większa przekątna, tym lepiej.

 

Żeby móc płynnie obsługiwać specjalistyczne programy, kluczowa będzie wysoka moc obliczeniowa sprzętu, natomiast sprawne operowanie dużymi plikami ułatwia także dysk SSD.

 

Surfowanie po sieci

 

Nie wszyscy muszą używać komputerów do zadań specjalnych. Jeśli jesteś laikiem technologicznym, a od sprzętu oczekujesz sprawnego działania na podstawowym poziomie, nie przepłacaj. Wydanie pieniędzy na komputer, którego potencjału i tak nie wykorzystasz nie ma sensu.

 

Średniej wielości RAM, procesor drugiej generacji i kilkaset gigabajtów pamięci zapewni Ci komfortowe korzystanie z sieci oraz edytowanie podstawowych dokumentów.

 

Towarzysz podróży

 

Jesteś typem osoby, która nie potrafi usiedzieć dłużej w jednym miejscu? A może Twoja praca wiąże się z częstymi podróżami? W trakcie wyjazdów każdy kilogram robi różnicę, dlatego też wybierz lekkiego laptopa, który bez problemu zmieścisz w bagażu podręcznym. Modele o przekątnej poniżej 11 cali zmieścisz nawet do niewielkiej torebki!

 

komputer dla graczy

 

Kompatybilność z nośnikami starszej generacji

 

Zarówno płyty CD/DVD, jak i urządzenia przenośne ze złączem USB, powoli przechodzą do lamusa. Powszechną praktyką jest to, że producenci nie biorą ich już pod uwagę przy wypuszczaniu laptopów najnowszej generacji. Jeśli zależy Ci na korzystaniu z pendrive’ów albo odtwarzania muzyki z krążków.

 

Koniecznie zwróć uwagę, czy upatrzony przez Ciebie model komputera ma wbudowany napęd optyczny oraz gniazda USB. W przeciwnym razie będziesz zmuszony dokupić dodatkowe przełączki i napęd zewnętrzny.

Comments

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish