JAP darmowy program, który ukrywa adres IP

JAP ukrywa IP serwer Proxy

JAP to darmowy program do anonimowego surfowania w Internecie. Narzędzie skutecznie ukrywa adres IP komputera przekierowując lokalizację na serwery Proxy Politechniki Drezdeńskiej. Aplikacja JAP pozwala użytkownikowi też samodzielnie dodawać własne adresy Proxy. W momencie startu, program automatycznie uruchamia usługę przekierowania, która maskuje prawdziwy adres IP urządzenia.

Instalacja i konfiguracja JAP

Po zainstalowaniu JAP, należy odpowiednio skonfigurować przeglądarkę internetową żeby korzystała z lokalnego serwera proxy. Szczegółową instrukcję czynności konfiguracyjnej znajdziemy w poradniku załączonym na stronie producenta lub w aplikacji. Żeby program działał stabilnie potrzebna jest dodatkowa instalacja Java.

Uzyskanie pełnej anonimowości zapewni bieżąca aktualizacja serwerów, na które będzie kierowane połączenie z siecią przez tak zwane "kaskady".  W przypadku Linuksa pobieramy plik jar, następnie uruchamiamy pisząc w konsoli polecenie: java -jar JAP.jar oraz w przeglądarce ustawiamy serwer proxy. Jako główny serwer proxy dodajemy 127.0.0.1 i port 4001.

W programie wystarczy wybrać jedną z kaskad i nawiązać połączenie. Czasami niektóre kaskady są już zajęte i nie działają, można zmienić na inny adres oraz ponowić próbę. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, to w nowym nawiązaniu połączenia będziemy mogli w przeglądarce anonimowo otwierać dowolne strony. Podczas surfowania warto sprawdzić nagłówek i adres IP pod jakimi będziemy "widoczni" w sieci. Należy unikać kaskad, które podają nasz prawdziwy adres IP przez X-FORWARD.

Licencja Freeware z wyłączeniem

Działa na wielu platformach jak: Linux, Windows oraz Mac OS X.

Pobierz narzędzie JAP z oficjalnej strony producenta https://anon.inf.tu-dresden.de/download_en.html

Dodaj komentarz

Czysty tekst

kategoria
Polish